Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pamiętam jak dziś
10 godzin temu, Gość Stach napisał:

Dzisiejsze dane Wapa nie pozostawiają złudzeń, mamy opór jabłka w chłodniach ponad 7,2 procent więcej niż w ubiegłym roku.

Ja nie czekam od jutra szukam patelni i sypie, szkoda kasy tracić na prąd i czekać że podrożeje.

Dane wapa to bzdury

Nima japka

Wszyscy to wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenon
1 godzinę temu, Gość Ìiiiiiiiiiii napisał:

Przemysł przebija cenę eksportu już jest 0.6 0.65

Dokładnie

Dodajmy do tego jeszcze zapowiadane przez naszych przetwórców podwyżki cen koncentratu + słaby złoty i bardzo drogie dolary/euro. Panowie sadownicy myśleć racjonalnie i nie ulegać panice! Żyd z Kozietuł nie raz już straszył i nic z tego nie wyszło. Wczesna wiosna w całej Europie i wysokie ryzyko przymrozków.... jeszcze różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łllllllllll
3 godziny temu, Gość pamiętam jak dziś napisał:

Dane wapa to bzdury

Nima japka

Wszyscy to wiemy

Wapa robi podpuche nie ma JABLKA ZOBACZYCIE JAKIE JESCZCZE BĘDĄ DROGIE A PRZEMYSL SZALEJE NIE MAJĄ  CO PRZERABIAC Z Ż YD Z KOZIETUL NIECH NIE OPOWIADA GLUPOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yyyyyyy
13 godzin temu, Gość Stach napisał:

Dzisiejsze dane Wapa nie pozostawiają złudzeń, mamy opór jabłka w chłodniach ponad 7,2 procent więcej niż w ubiegłym roku.

Ja nie czekam od jutra szukam patelni i sypie, szkoda kasy tracić na prąd i czekać że podrożeje.

Jesteś skupiarzem i panikę siejesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stach
29 minut temu, Gość Yyyyyyy napisał:

Jesteś skupiarzem i panikę siejesz 

Na dzień 1 lutego 2022 jest o 83000 TON więcej na zapasach niż w roku 2021 1 lutego .

Przeanalizuj sobie wykres ile więcej jest w Europie. Nie jestem skupiarzem i też wolałbym żeby podrożało.

Przygotuj się w maju na wielkie sypanie bo będzie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guest
1 hour ago, Guest Jabłkowy said:

A skąd WAPA wie ile wysypaliśmy jablek na przemysł? Bo dane eksporcie są ogolno dostępne ale o przemyśle chyba nie. 

Może po exporcie koncentratu, ciekawe w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

A czy wy już sprzedaliście jabłka z KA i ulo.. Jak nie to niestety ale WAPA może nie mylić i jest tego jabłka około 1mln ton.. A moza dodać że luty był bardzo kiepski w hadlu na Export... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stach
26 minut temu, Gość Adam napisał:

A czy wy już sprzedaliście jabłka z KA i ulo.. Jak nie to niestety ale WAPA może nie mylić i jest tego jabłka około 1mln ton.. A moza dodać że luty był bardzo kiepski w hadlu na Export... 

Dokładnie ja tym ludziom tak samo tłumacze.

Niech sobie wejdą sprawdzą w pamiętnym 2020 roku kiedy to jabłko kosztowało w czerwcu 4 złote za wagę. Zapasy jabłek na dzień 1 luty 2020 wynosiły 600 tys ton .

A zapasy jabłek na dzień 1 luty 2022 r wynoszą drugie tyle 1 150000 ton.

Tak wiem napiszecie że kupuje że panikę sieje że jestem trollem itp.

Może najpierw wejdźcie i sami zweryfikujcie nim zaczniecie obrzucanie błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
53 minuty temu, Gość Stach napisał:

Dokładnie ja tym ludziom tak samo tłumacze.

Niech sobie wejdą sprawdzą w pamiętnym 2020 roku kiedy to jabłko kosztowało w czerwcu 4 złote za wagę. Zapasy jabłek na dzień 1 luty 2020 wynosiły 600 tys ton .

A zapasy jabłek na dzień 1 luty 2022 r wynoszą drugie tyle 1 150000 ton.

Tak wiem napiszecie że kupuje że panikę sieje że jestem trollem itp.

Może najpierw wejdźcie i sami zweryfikujcie nim zaczniecie obrzucanie błotem.

Zgadza się ale na 1luty 2022 jest 1mil ton czyli idonc tokiem rozmowa j powinny jablka kosztować 2zl za wagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guest
1 hour ago, Guest Zorientowany said:

Zgadza się ale na 1luty 2022 jest 1mil ton czyli idonc tokiem rozmowa j powinny jablka kosztować 2zl za wagę 

a nawet i 2,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
8 godzin temu, Gość Marzyciel w gumowcach napisał:

"idonc" to nawet 2,15 PLN

Nima co jeszcze sypać.Trzeba poczekać do kwietnia.Jak puk zmarznie to i cena na jabłko pójdzie do góry.Już nie raz tak było że wysypali w marcu.A w kwietnu.Porstraszyli że puk zmorzł i była od razu cena.Straty narazie nima a przemysł to zawsze się sprzeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie wiem
2 hours ago, Guest Gość said:

Nima co jeszcze sypać.Trzeba poczekać do kwietnia.Jak puk zmarznie to i cena na jabłko pójdzie do góry.Już nie raz tak było że wysypali w marcu.A w kwietnu.Porstraszyli że puk zmorzł i była od razu cena.Straty narazie nima a przemysł to zawsze się sprzeda

tylko pytanie jaka wtedy była wiełkość produkcji i wielkość rynku zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel

Przy tych kosztach i cenach energii to teraz już powinno być co najmniej 60gr a w kwietniu 75gr, w maju koło 90gr a w czerwcu ponad 1zł. To co do kiedy trzymamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asdf
1 hour ago, Guest Daniel said:

Przy tych kosztach i cenach energii to teraz już powinno być co najmniej 60gr a w kwietniu 75gr, w maju koło 90gr a w czerwcu ponad 1zł. To co do kiedy trzymamy? 

a przy tej wielkosci produkcji to powinna  byc juz 57gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Daniel napisał:

Przy tych kosztach i cenach energii to teraz już powinno być co najmniej 60gr a w kwietniu 75gr, w maju koło 90gr a w czerwcu ponad 1zł. To co do kiedy trzymamy? 

Zobaczymy na wiosnę jak się wysypią panikarze gdy deser wróci na właściwe tory. 2zl za podstawowe odmiany jest kwestia miesiąca góra półtora.  Jabłka nasze musi jeść cały świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupujący z łaską
2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Zobaczymy na wiosnę jak się wysypią panikarze gdy deser wróci na właściwe tory. 2zl za podstawowe odmiany jest kwestia miesiąca góra półtora.  Jabłka nasze musi jeść cały świat.

Janie trzymam za słowo , przypomnę koło 20 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pamietliwy

Juz w zeszłym roku było słynne

Jeszcze 2,3tygodnie i ruszy się

A teraz się nie ruszy bo nie ma kontenerow,w kwietniu ramadan,do tego egipski kupiec musi robić przedpłatę więc bierze 1/5,w euriza dużo jabłka,Turcja i Iran zasypują świat tanimi jabłkami a do tego zejście zdechło

 

Nie ma żadnych przesłanek żeby miało drożeć.

Nawet banki cudu nie sprawia bo ile pozwolą wycofać!?

200 tys to ????

Sypać póki płacą ponad 50 gr bo w czerwcu tyle nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przypominający
2 hours ago, Guest Kupujący z łaską said:

Janie trzymam za słowo , przypomnę koło 20 kwietnia.

Trzymam za słowo że przypomnisz, przypomnę żebyś przypomniał koło 20 kwietnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość pamietliwy napisał:

Juz w zeszłym roku było słynne

Jeszcze 2,3tygodnie i ruszy się

A teraz się nie ruszy bo nie ma kontenerow,w kwietniu ramadan,do tego egipski kupiec musi robić przedpłatę więc bierze 1/5,w euriza dużo jabłka,Turcja i Iran zasypują świat tanimi jabłkami a do tego zejście zdechło

 

Nie ma żadnych przesłanek żeby miało drożeć.

Nawet banki cudu nie sprawia bo ile pozwolą wycofać!?

200 tys to ????

Sypać póki płacą ponad 50 gr bo w czerwcu tyle nie będzie

Jeszcze tak będzie że nie na banki ludzie nie będą wysyłać bo będzie to mało opłacalne. Jest dużo zapytań o polskie jabłko. Tylko potrzeba odrobinę czasu żeby się wysypali ci co mają chłam w piwnicach i chłodniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...