Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pesymista
4 godziny temu, Gość Japko napisał:

wg WAPA, 1 marzec 2020 472k ton japka 1 marzec 2022 895k ton japka, mozliwe ze przeszacowane, ale w przeszlosci raczej odzwierciedlalo mniej wiecej rzeczywista ilosc japka, zobaczymy niedlugo ile wg nich bylo na dzien 1 kwietnia, w 2020 bylo 329k ton

Minimum 600 k

Markety nie chcą podnieść cen

Białoruś wszystkiego nie kupi

400 k na patelnię to może pozostałe 200 zapłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Japko napisał:

Ja myślę ze jest znacznie więcej jabłka niż w 2020 i takich cudów bym się nie spodziewał 

 

7 godzin temu, Gość Japko napisał:

Ja myślę ze jest znacznie więcej jabłka niż w 2020 i takich cudów bym się nie spodziewał 

Co Ty tam się znasz... będzie 5 z przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę z całego serca tego wszystkim sadownikom, aby było 2 zł waga,  ale wg mnie jest teraz ssanie na jabłko bo go brakowało na Białorusi, zaraz się tam zapcha rynek naszym owocem i cena albo spadnie albo już będzie stagnacja z powolną tendencją spadkową. A przypominam, że niedługo miękki owoc, a jabłek jakby nie patrzył jest na prawdę dużo jeszcze, sam mam jedną komorę na hazard zostawioną, w tym tygodniu idzie na handelek szybki :)) a takich "komorek" jak u mnie jest jeszcze mnóstwo. A odnośnie WAPA, ich wyliczenia +/- się sprawdzały rok w rok, to naglę mieliby się pomylić o 200 tyś ton czy tam ileś co tu przedmówcy sugerują? ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - 5 zł za kg i na Export na wchód Białoruś raczej nie możliwe. Chyba nie każdy wie że na wchodzie mamy hiper infracje ceny podstawowych towarów mocno podrożały-( jabłek też ale) siła nabywcza jabłka napewno jest dużo mniejszą niż rok temu.. Pamiętajmy też że względu na zapowiadany skup interwencyjny bardzo dużo sadowników wstrzymało sprzedasz jabłka na wiosnę.. I raczej większość teraz w maju będzie szybko uciekać z towarem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenon
Godzinę temu, Gość Ola napisał:

3 - 5 zł za kg i na Export na wchód Białoruś raczej nie możliwe. Chyba nie każdy wie że na wchodzie mamy hiper infracje ceny podstawowych towarów mocno podrożały-( jabłek też ale) siła nabywcza jabłka napewno jest dużo mniejszą niż rok temu.. Pamiętajmy też że względu na zapowiadany skup interwencyjny bardzo dużo sadowników wstrzymało sprzedasz jabłka na wiosnę.. I raczej większość teraz w maju będzie szybko uciekać z towarem.. 

Przecież już widać, że chłopki zaczynają się licytować ile to który ma skrzyń czego w komorach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Pani Olo, siła nabywcza waluty rosyjskiej jest dziś dwa razy wyższa niż miesiąc temu. Rubel dziś bije 5 letnie rekordy wartości. Tak, ostatni raz był tak mocny 5 lat temu. Wiecie dlaczego tak jest? Bo Europa i stany to nie caly świat. To tylko jakas niewielka część świata. I mądry kraj robi interesy z Rosją przez co ich waluta jest taka mocna. Kazdy oprócz polaczków. 

Więc i na jabłuszka ich stać i na wszystko inne. Propozycja z dziś 1.4 w karton jonagored. Oczywiście od Pana Bialorusina  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guest
12 hours ago, Guest realny said:

życzę z całego serca tego wszystkim sadownikom, aby było 2 zł waga,  ale wg mnie jest teraz ssanie na jabłko bo go brakowało na Białorusi, zaraz się tam zapcha rynek naszym owocem i cena albo spadnie albo już będzie stagnacja z powolną tendencją spadkową. A przypominam, że niedługo miękki owoc, a jabłek jakby nie patrzył jest na prawdę dużo jeszcze, sam mam jedną komorę na hazard zostawioną, w tym tygodniu idzie na handelek szybki :)) a takich "komorek" jak u mnie jest jeszcze mnóstwo. A odnośnie WAPA, ich wyliczenia +/- się sprawdzały rok w rok, to naglę mieliby się pomylić o 200 tyś ton czy tam ileś co tu przedmówcy sugerują? ?

Pozdrawiam.

Jest ssanie czy jest wstrzymanie? To jest pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ernest
14 godzin temu, Gość realny napisał:

życzę z całego serca tego wszystkim sadownikom, aby było 2 zł waga,  ale wg mnie jest teraz ssanie na jabłko bo go brakowało na Białorusi, zaraz się tam zapcha rynek naszym owocem i cena albo spadnie albo już będzie stagnacja z powolną tendencją spadkową. A przypominam, że niedługo miękki owoc, a jabłek jakby nie patrzył jest na prawdę dużo jeszcze, sam mam jedną komorę na hazard zostawioną, w tym tygodniu idzie na handelek szybki :)) a takich "komorek" jak u mnie jest jeszcze mnóstwo. A odnośnie WAPA, ich wyliczenia +/- się sprawdzały rok w rok, to naglę mieliby się pomylić o 200 tyś ton czy tam ileś co tu przedmówcy sugerują? ?

Pozdrawiam.

  pogadaj sobie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Marek napisał:

Pani Olo, siła nabywcza waluty rosyjskiej jest dziś dwa razy wyższa niż miesiąc temu. Rubel dziś bije 5 letnie rekordy wartości. Tak, ostatni raz był tak mocny 5 lat temu. Wiecie dlaczego tak jest? Bo Europa i stany to nie caly świat. To tylko jakas niewielka część świata. I mądry kraj robi interesy z Rosją przez co ich waluta jest taka mocna. Kazdy oprócz polaczków. 

Więc i na jabłuszka ich stać i na wszystko inne. Propozycja z dziś 1.4 w karton jonagored. Oczywiście od Pana Bialorusina  

Jak ci Rosjanie przyjdą gwałcić twoją nastoletną córkę a Twoje kolana będą przestrzelone a na koniec poleją benzyną i podpala żywcem to będziesz się cieszył ze sprzedajesz jabłka bandytą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz
2 godziny temu, Gość zenek napisał:

E tam

Idą przymrozki

Wszystko zmarznie A jabłko skoczy do 5 za wagę

Pewne info

Jaka realna cena na sortowanie ligol prima jonagored rozmiar 7-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość incognito aka hedonista

Średnia cena kilograma jabłek w Białorusi:

Idared - 3 BYN = 3,96 zł;

Golden Delicious - 3,6 BYN = 4,75 zł;

Jonagold - 3,2 BYN = 4,22 zł.

 

pozdrawiam,

incognito aka hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K111
5 godzin temu, Gość Marek napisał:

Pani Olo, siła nabywcza waluty rosyjskiej jest dziś dwa razy wyższa niż miesiąc temu. Rubel dziś bije 5 letnie rekordy wartości. Tak, ostatni raz był tak mocny 5 lat temu. Wiecie dlaczego tak jest? Bo Europa i stany to nie caly świat. To tylko jakas niewielka część świata. I mądry kraj robi interesy z Rosją przez co ich waluta jest taka mocna. Kazdy oprócz polaczków. 

Więc i na jabłuszka ich stać i na wszystko inne. Propozycja z dziś 1.4 w karton jonagored. Oczywiście od Pana Bialorusina  

Tak,dziś dobry biznes robią Ukraińcy dostają od ruskich dużo rakiet w zamian za zboże, lasy a nawet dzieci. Może poproś putina aby kilka pocisków skierował na okolice Grójca lub Sandomierza wtedy na pewno w przyszłym roku jabłek będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Market
30 minut temu, Gość incognito aka hedonista napisał:

Średnia cena kilograma jabłek w Białorusi:

Idared - 3 BYN = 3,96 zł;

Golden Delicious - 3,6 BYN = 4,75 zł;

Jonagold - 3,2 BYN = 4,22 zł.

 

pozdrawiam,

incognito aka hedonista

A co to drogo???W niektórych marketach w Polsce takie ceny na jabłko. Po co jechać do Białoruśi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dar3k
3 godziny temu, Gość zenek napisał:

E tam

Idą przymrozki

Wszystko zmarznie A jabłko skoczy do 5 za wagę

Pewne info

Niby gdzie i kiedy te przymrozki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Jestem wręcz dumny, że sprzedaje jabłka do Białorusi, które jadą do Moskwy. To, że w sadownictwie było tak dobrze, zawdzięczamy tylko i wyłącznie Rosji, a to że jest tak źle, tylko i wyłącznie zachodowi. Trzeba trochę pomyśleć głowa, a nie 4 literami jak połowa Polaków głosujących na pis. Tak się skończy wojna, że wszyscy będą robić z Rosją interesy i handlować, tylko nie Polacy.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość incognito
3 godziny temu, Gość Market napisał:

A co to drogo???W niektórych marketach w Polsce takie ceny na jabłko. Po co jechać do Białoruśi???

Cena dla producenta.

 

incognito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość igor

Dosadżmy więcej sadów i drzewa na 6 m prowadżmy żeby wydajność była 160 ton z ha i będzie wtedy dobry wynik ekonomiczny. Nikt w europie tak nie kalkuluje jak polski chłop. Nawet zachód się boi polskiego producenta wpuscić na swój rynek, bo polak bogaty i za pół darmo może jabłka oddawac psując ceny wszędzie gdzie się tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K111
14 godzin temu, Gość Marek napisał:

Jestem wręcz dumny, że sprzedaje jabłka do Białorusi, które jadą do Moskwy. To, że w sadownictwie było tak dobrze, zawdzięczamy tylko i wyłącznie Rosji, a to że jest tak źle, tylko i wyłącznie zachodowi. Trzeba trochę pomyśleć głowa, a nie 4 literami jak połowa Polaków głosujących na pis. Tak się skończy wojna, że wszyscy będą robić z Rosją interesy i handlować, tylko nie Polacy.

Uszyj czerwoną flagę, naucz się  "sajuz nieruszymnyj respublik swabodnych..." to może cię na sołtysa wezmą. A jak znasz język rosyjski (jeśli tak handlujesz z ruskimi to zakladam że tak) to poczytaj co zwykli rosjanie sądzą o tych twoich jabłkach i ogólnie o Polsce.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
12 godzin temu, Gość Marek napisał:

Pani Olo, siła nabywcza waluty rosyjskiej jest dziś dwa razy wyższa niż miesiąc temu. Rubel dziś bije 5 letnie rekordy wartości. Tak, ostatni raz był tak mocny 5 lat temu. Wiecie dlaczego tak jest? Bo Europa i stany to nie caly świat. To tylko jakas niewielka część świata. I mądry kraj robi interesy z Rosją przez co ich waluta jest taka mocna. Kazdy oprócz polaczków. 

Więc i na jabłuszka ich stać i na wszystko inne. Propozycja z dziś 1.4 w karton jonagored. Oczywiście od Pana Bialorusina  


A Ja dostałem propozycje 2 zl kg od lukaszenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ernest

Mamy dane zapasów jabłek w Polsce  pomimo że żaden polski portal jeszcze nic nie napisał ale ... 

Do meritum na dzień 1 kwietnia 2022 w PL było 617 tys ton jabłek . A więc od 1 marca 2022r  kiedy stany wynosiły około 900 tys zeszło około 280 tys ton .

Prosty rachunek 900-617 w przybliżeniu 280 tys ton tyle ubyło z polskich chłodni przez 1 miesiąc. Przypominam że mamy 4 maj a więc zapasy są mniejsze o ile tego nikt nie wie .

Radzę się wszystkim tym którzy mają jabłko dobrze zastanowić bo w czerwcu naprawdę może go przybraknac. Jeśli na 1 maja teoretycznie było 400. Tys ton to jabłek nie starczy do nowych zbiorów. 200 tys zabierze przemysł.

Do tego ogromne straty po przymrozkach we Francji już potwierdzone. Zarówno w pestkowych jak i ziarnkowych.

To teraz czekamy niech się wypowiedzą ci którzy już mają ale puste skrzynie . I oczywiście nasi zacni handlowcy bez których byśmy przymierali głodem gdyby nie zdobyte kontrakty handlowe na bardzo zadowalajacych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...