Skocz do zawartości

jabłka przemysłowe


marta 33

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Ggg napisał:

No to coś mało lubelskie bo okolice Warki 56gr dziś dawali mi przy większej ilości i na siłę chcieli kupić .Zachód 2tyg i jabłko wyprzedane więc będą się prosić jeszcze.

Dzis 55netto. Jutro kolejna zwyżka. Nie ma towaru wszystko idzie na eksport. Dziesiatki tirow przez most w Annopolu codziennie przez most przejeżdżają po prynca i aidareda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 777
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dniu 9.02.2022 o 13:20, Gość nok napisał:

Chodzą słuchy że chcą podnieść parę groszy, by wywołać kolejki jak w sezonie, po czym zjedziemy do ceny sypania z zeszłego roku ? zakłady dobrze wiedzą że 3/4 towaru wyląduje u nich, ale chcą przyśpieszyć ten proces. 

Trzymać i nie dawać dziadam przemysłu za marne groszy. Słyszałem, co będzie mocna podwyżka  przemysłu co najmniej na 10 groszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość HenrykS.

,,Dziadom"  u nas zawsze źle ze ktoś odbiera Towar za dobre pieniadze (bo przeciez koszt produkcji jabłka przemyslowego to 20 gr.) ,  Szanujmy się trochę,  poczekajcie na sady  prawdziwie przemyslowe z automatyzacja zbioru jak ruszą i jak nas konkurencja wygryzie ,,zagramaniczna" w exporcie .20%-30 % produkujach najlepszy towar jeśli nie przeinwestowali przetrwa i sobie odbije później. bo też maja przesrane przez pseudo-sadownikow. Rozwieje watpliwosci jestem sadownikiem :) ale widzę co się dzieje . Mamy 3 razy za dużu Towaru jeśli nie 5. Przyjdzie urodzajny rok zrobia zapasy na 2 lata i bedzie sezon bez skupu. wtedy bedzie wesoło , bedziemy jeszcze doplacac do utylizacji . Nie ma złotej rady, jedyny plus ze ceny drewna i biomasy wysokie wiec warto wyrywać :)  Cieszę sie tylko ze nie bralem zadnych dotacji czy kredytów wiec nie mam łańcucha porobię w życiu cos innego :)  przyzwyczajenia są złe. czasy jabłka minęły. Miłego wieczoru :)

P.s zamiast płakać , ruszyc głową i się nie bać ze nowe to złe. kto nie spróbowal, to się nie ożenił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
10 hours ago, Guest HenrykS. said:

,,Dziadom"  u nas zawsze źle ze ktoś odbiera Towar za dobre pieniadze (bo przeciez koszt produkcji jabłka przemyslowego to 20 gr.) ,  Szanujmy się trochę,  poczekajcie na sady  prawdziwie przemyslowe z automatyzacja zbioru jak ruszą i jak nas konkurencja wygryzie ,,zagramaniczna" w exporcie .20%-30 % produkujach najlepszy towar jeśli nie przeinwestowali przetrwa i sobie odbije później. bo też maja przesrane przez pseudo-sadownikow. Rozwieje watpliwosci jestem sadownikiem :) ale widzę co się dzieje . Mamy 3 razy za dużu Towaru jeśli nie 5. Przyjdzie urodzajny rok zrobia zapasy na 2 lata i bedzie sezon bez skupu. wtedy bedzie wesoło , bedziemy jeszcze doplacac do utylizacji . Nie ma złotej rady, jedyny plus ze ceny drewna i biomasy wysokie wiec warto wyrywać :)  Cieszę sie tylko ze nie bralem zadnych dotacji czy kredytów wiec nie mam łańcucha porobię w życiu cos innego :)  przyzwyczajenia są złe. czasy jabłka minęły. Miłego wieczoru :)

P.s zamiast płakać , ruszyc głową i się nie bać ze nowe to złe. kto nie spróbowal, to się nie ożenił :D

Kolego Henryku,
Niestety Cie zmartwię. Świadomość większości sadowników jest żenująca. Mało kto widzi problem pt. jabłek jest dużo za dużo.
Spotykam się z rolnikami, rozmawiam. Większość małych i część średnich nie widzi problemu. Najczęstsze stwierdzenia: nie jest za dużo - tylko nie ma gdzie sprzedać, jakby było mniej to ktoś inny wejdzie na nasze miejsce, jakby było mnie nie byłoby drożej, wina jest wszystkich dookoła a nie nasza, źle rządzą, powinny być ceny gwarantowane, Państwo powinno dopłacać itp. Straszne jest to, że ludzie nie znają podstaw ekonomii i produkcji. Jak ich pytam ile jabłek produkujemy, ile eksportujemy, jakie jest spożycie wewnętrzne, jak wyglada europejski rynek jabłek i jaka jest nasza pozycja na nim - patrzą na mnie jak na wariata i mówią że oni są od prodkucji i pierdołami sie nie zajmują
W tej chwili gdybyśmy zmiejszyli produkcję o połowę to nadal nie braknie jabłek. Sadzenie gali i goldena na miejsce idareta to nie jest rozwiązanie. Za 3-4 lata będziemy mieli 1.5 mln ton gali i kto to kupi?
Czy czeka nas fala bankructw? Nie sądzę. Wiekszość nie umie liczyć i jest przywiązana do ziemi. Pójdą do pracy żeby dołożyć do sadu bo może uda sie trafić na rok z ceną 5zł/kg za wage w skrzyni i sobie wszystko odbiją z nawiązką....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest Zenek said:

Co się uspokoiło z sypanie przemysłu na przetwórni moza auto wysypać od ręki.. Widać że ludzie wciąć liczą na lepsze pieniądze na wiosnę.. 

Ja bym powiedział inaczej, ludzie dalej liczą że sprzedadzą jako "deser" jak już rzeczywiście te jabłko nie będzie się do niczego nadawać to będzie sypane ale wtedy już pswnie po nizszej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmmm.a tamto
15 godzin temu, Gość Nnnn. A to napisał:

W imieniu sadowników dziękujemy za troskę i porady. Mam dla was pseldo handlowcy prozbe mniej kradnijcie a się polepszy 

Tak,tak

Wystarczy nie kraść a wstaniemy z kolan

Znamy to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Nnnn. A to napisał:

W imieniu sadowników dziękujemy za troskę i porady. Mam dla was pseldo handlowcy prozbe mniej kradnijcie a się polepszy 

Ja też mam prośbę, najpierw kup słownik, później zacznij myśleć i ogranicz produkcję, wtedy się polepszy i nie będziesz narzekał na ceny ani ty ani tobie podobni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na miejscu panów przetwórców dobrze bym się zastanowił, bo skoro mogą zapłacić za surowiec do produkcji koncentratu to niech płacą uczciwie i nie starają się tego chłopa ciągle ogłupiać , to obniżka to tanieje to drożeje itp....

Zobaczcie jaka  jest pogoda mamy 14 luty zapowiadane na najbliższe dwa tygodnie temperatury w okolicach 5-8 stopni na plusie. Wegetacja ruszy w marcu jak tak będzie . Zimy nie było wcale , resztę niech każdy interpretuje jak uważa......

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadek mróz
13 godzin temu, Gość Wacek napisał:

A ja na miejscu panów przetwórców dobrze bym się zastanowił, bo skoro mogą zapłacić za surowiec do produkcji koncentratu to niech płacą uczciwie i nie starają się tego chłopa ciągle ogłupiać , to obniżka to tanieje to drożeje itp....

Zobaczcie jaka  jest pogoda mamy 14 luty zapowiadane na najbliższe dwa tygodnie temperatury w okolicach 5-8 stopni na plusie. Wegetacja ruszy w marcu jak tak będzie . Zimy nie było wcale , resztę niech każdy interpretuje jak uważa......

Pozdrawiam 

Będę ok 15 kwietnia

Wszystko zmarznie jak co roku

Wreszcie będzie po 5 za wagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
13 godzin temu, Gość Wacek napisał:

A ja na miejscu panów przetwórców dobrze bym się zastanowił, bo skoro mogą zapłacić za surowiec do produkcji koncentratu to niech płacą uczciwie i nie starają się tego chłopa ciągle ogłupiać , to obniżka to tanieje to drożeje itp....

Zobaczcie jaka  jest pogoda mamy 14 luty zapowiadane na najbliższe dwa tygodnie temperatury w okolicach 5-8 stopni na plusie. Wegetacja ruszy w marcu jak tak będzie . Zimy nie było wcale , resztę niech każdy interpretuje jak uważa......

Pozdrawiam 

To sypać czy nie sypać?Będzie drożej.Czy cena w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciemnowidz
15 godzin temu, Gość Wacek napisał:

A ja na miejscu panów przetwórców dobrze bym się zastanowił, bo skoro mogą zapłacić za surowiec do produkcji koncentratu to niech płacą uczciwie i nie starają się tego chłopa ciągle ogłupiać , to obniżka to tanieje to drożeje itp....

Zobaczcie jaka  jest pogoda mamy 14 luty zapowiadane na najbliższe dwa tygodnie temperatury w okolicach 5-8 stopni na plusie. Wegetacja ruszy w marcu jak tak będzie . Zimy nie było wcale , resztę niech każdy interpretuje jak uważa......

Pozdrawiam 

Bzdety

To jest biznes Gdybyś miał pracowników za 5zl/h to nie placilbys 15 bo po co ???

 

Każdy chce kupić jak najtaniej.

Tez pytasz o rabaty w sklepie i szukasz gdzie najtaniej.

 

Zrobią co zechcą.

Deser stoi.komory pełne.

Przecież Oni wiedzą,że to skończy u nich w basenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłoba zasypana rzekomo- jeden youtuber dodal fotkę i ta krąży po necie. 

Daniel obniżył 5gr przemysł. 

Nie wiem komu mają służyć takie informacje?

A tak dla tych myślących to zakłady puste, gomar, rauch zaczeli kupować więc cena pojedzie w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Tupet napisał:

A dzisiaj na igricie 

Sprzedam idareda 115 skrzyń za wagę po 0,55 groszy. 

To ja się pytam na coś ty człowieku czekał.?

 

W zeszłym tygodniu sypałem idareda z pakowni, niecały skład 56netto.. 

I chyba wyjdzie lepiej od tego co mam w komorach ? bez kosztów przechowywania bez niczego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gość nok napisał:

W zeszłym tygodniu sypałem idareda z pakowni, niecały skład 56netto.. 

I chyba wyjdzie lepiej od tego co mam w komorach ? bez kosztów przechowywania bez niczego.  

Za ten wyczyn będzie nobel z ekonomii

Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Jeśli chodzi o ceny przemysłu to przetwórnie doskonale znają sytuację w exportem w tym roku. Idzie słabo. Póki co cena przemysłu była wysoka żeby zachęcać do sypania gorszej jakości jabłek. 
Na razie ludzie masowo nie otwierają KA dlatego nie ma tragedii. Jak zaczna otwierać to sie zrobi kicha - nie będzie gdzie sprzedać - a wtedy przemysł po 30gr i heja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert
2 godziny temu, Gość nok napisał:

W zeszłym tygodniu sypałem idareda z pakowni, niecały skład 56netto.. 

I chyba wyjdzie lepiej od tego co mam w komorach ? bez kosztów przechowywania bez niczego.  

Nie chyba tylko na bank wyjdzie lepiej.wątpie żeby ktoś za idareda wziął w tym roku jakieś lepsze pieniądze.raz na 10 lat ta odmiana zapłaci przy tej nadprodukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...