Skocz do zawartości

Apelujemy o wstrzymanie dostaw jabłek przemysłowych!


Gość ZSRP

Rekomendowane odpowiedzi

a ja znam. Znajomego kiedyś przewiozłem z okolic Rawy mazowiekciej pochodzi ale sie wyprowdził 15 lat temu to jak zobaczył jak biedny sadownik żyje w łódzkim to sie za głowe złapał.  Podwórka i domy u co nie których takie że mało kto tak żyje. A jak ktos szarżował i teraz ma kreche to jego kłopot.  Btw jechałem przez  Białą  Rawską to była kolejka na

 To zakładaj taki wątek o kapuście i jednocz środowisko. Róbcie coś! a nie kwestionujesz zasadność czyichś działań! Zamiast je poprzeć i poprosić o poparcie swoich z kapustą , ziemniaki itd. Dopóki będziemy się kłócić między sobą - będą nas dalej rozgrywać z jabłakami i kapustą i ze wszystkim innym, bo najlpiej narobić zamętu i pokłócić się między sobą... a trzeci korzysta... : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA SKUPACH ZACZYNA BYĆ PUSTO....BRAWO :)

Tylko żeby się nie okazało,że strajk się skończy, a cena w ciągu dwóch dni zjedzie na łeb na szyję bo przetwórcy będa sobie chcieli odbić straty. Związek powinien podjąć z przetwórcami jakieś rozmowy o konkretach bo sam strajk chyba problemu nie rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że ludzie zawiozą za 0,10 .gwarantuj że 85% sadowników nie zawiezie. Starczy tego dziadostwa jakie było ostatnio w tym sezonie. NIE ZBIERAJCIE LUDZIE A BĘDZIE CENA .DZIŚ NA WIOSCE SPOKÓJ I CICHUTKO.ABY TAK DALEJ. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że ludzie zawiozą za 0,10 .gwarantuj że 85% sadowników nie zawiezie. Starczy tego dziadostwa jakie było ostatnio w tym sezonie. NIE ZBIERAJCIE LUDZIE A BĘDZIE CENA .DZIŚ NA WIOSCE SPOKÓJ I CICHUTKO.ABY TAK DALEJ. :)

No właśnie w tym problem, że zawiozą. Przypomnij sobie 2014 rok. W mojej okolicy jest masę sadów po kilka hektarów nasadzonych tylko na przemysł przez ludzi, którzy mają je jako dodatek do innych dochodów. Zawiozą nawet i za 5 groszy. Na razie sadownicy nie wożą, ale już niedzielni "sadownicy" ganiają się przyczepkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że zawiozą. Przypomnij sobie 2014 rok. W mojej okolicy jest masę sadów po kilka hektarów nasadzonych tylko na przemysł przez ludzi, którzy mają je jako dodatek do innych dochodów. Zawiozą nawet i za 5 groszy. Na razie sadownicy nie wożą, ale już niedzielni "sadownicy" ganiają się przyczepkami. 

Folksdojcze !!!! Mam nadzieje że flaka złapią  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ten cały ZSRP chce wstrzymac dostawy na przetwórnie bo przetwórnie chca złapac oddechu, nie oszukujmy sie za 2 tygodnie ruszymy z rwaniem 80 % z nas zawiezie przemysł na skup...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że ludzie zawiozą za 0,10 .gwarantuj że 85% sadowników nie zawiezie. Starczy tego dziadostwa jakie było ostatnio w tym sezonie. NIE ZBIERAJCIE LUDZIE A BĘDZIE CENA .DZIŚ NA WIOSCE SPOKÓJ I CICHUTKO.ABY TAK DALEJ. :)

Mam pytanie. Zaraz mnie posądzisz o stronniczość od strony zakładów ale trudno.

A co zrobi 85% sadowników z niezebranym przemysłem z całego sezonu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość goscasad

zawiozą zawiozą, spokojnie, przemysł sie zacznie pózniej na razie to są śladowe ilości, było po 12 gr i wozili całymi dniami tylko że już w trakcie zbiorów albo po zbiorach a nie teraz, niestety taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie którzy myślą że sadownik to całkiem debil??? myślicie że co...... skąd tak dobrze prosperujące gospodarstwa sadownicze .....?ano stąd że, ludzie liczą i to dobrze !  dobry sadownik za 0.20 ludzi ,nie pośle do zbierania.To się zwyczajnie mu ,nie opłaca. Lepiej usiąść i popatrzyć jak dorastają dorodne jabłka.Wykluczam gospodarstwa co im  stłukło. :(  WIĘCEJ JEST AZOTU Z TEGO SPADU A NIŻELI KASY.  (W WIOSCE CISZA I SPOKÓJ ) JEDNEGO WIDZIAŁEM...... ALE TO EMERYT SADOWNIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwórcy zwietrzyli szanse żeby znowu nas doić. Choć ochrona przed patogenami w tym sezonie nie była zbyt trudna, nawet w " rajskich" sadkach jest jako taki "towar" nawet czystawy to aura namieszała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Sandomierza wcale nie było tak łatwo. Padało dzień w dzien przez całą wiosnę. Koszty ochrony były duże, a w rajskich sadkach większość zjadł grzyb. Sandomierskie nie sypie, ale z grójeckiego sporo zestawów się dzisiaj przewinęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jabłka to nie wszystko

panowie sadownicy nie płaczcie bo i tak macie nieźle mając gwarancje sprzedaży tych spadów i tak opływacie w luksusie pare chudych sezonów nic wam nie uminiejszy a tak nawiasem wy jabłka spod drzewa obesrane czy oszczane na pół zgnite sprzedacie a co powiedzą inne branże gdzie towar wylizany darmo nikt nie chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Temat sprowadza sie do tego "bo ty masz". Panu tez nikt nie broni miec chocby tych.... jabłek. a co do luksusów to chyba po to sie pracuje zeby cos mieć, osiagnac i zostawic po sobie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sadownicy nie płaczcie bo i tak macie nieźle mając gwarancje sprzedaży tych spadów i tak opływacie w luksusie pare chudych sezonów nic wam nie uminiejszy a tak nawiasem wy jabłka spod drzewa obesrane czy oszczane na pół zgnite sprzedacie a co powiedzą inne branże gdzie towar wylizany darmo nikt nie chce?

w liksusie????? dobre. tak moze tylko powiedziec ten ktory nie wie ile w sadownictwie trzeba zapier..... wszystko pod chmurka, jak przymrozi w jednym roku to dokladka, jak zbije grad w nastepnym to znowu dokladka, jak przyjdzie rok upalny to moze wyjdzie sie na swoje. i ktos tu mowi o luksusie???? a za spady zaplaca tyle zeto co ludzie pozbieraja to nie starcza na zaplate tym ludziom. to faktycznie jak : " pare chudych sezonów nic wam nie uminiejszy" to raz na 5 lat jak wpadnie troche wiecej kasy to nawet nie pokryje strat z poprzednich 4 lat. po co wiec to robic???? dla nedznych 15gr za kg???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwicoł

panowie sadownicy nie płaczcie bo i tak macie nieźle mając gwarancje sprzedaży tych spadów i tak opływacie w luksusie pare chudych sezonów nic wam nie uminiejszy a tak nawiasem wy jabłka spod drzewa obesrane czy oszczane na pół zgnite sprzedacie a co powiedzą inne branże gdzie towar wylizany darmo nikt nie chce?

Pan  sra i szczy pod swoje jabłonki dlatego tak pan pisze.!!! Ciekawe jaką pan prowadzi działalność co, towar trzeba lizać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sra czy lize jego sprawa, cena przemysłu wplywa na eksport, na ceny na rynku krajowym choc przez okres zbiorow w wyrazny sposob. potem moze byc róznie. byly takie lata ze spady byly drozsze od eksportu chocby w minionym sezonie.wystarczy policzyc. sytuacja jest trudna, kazdy ma swoje racje, ale na duzo rzeczy nie mamy wplywu chocby na embargo. to ci na wiejskiej i w brukseli grzejac stolki rozdaja karty. cala unia ma problemy w tym sektorze, a wycofanie z rynku i rozdawanie obok tego ktory sprzedaje to czyste ku....stwo i bezsens, raj dla lawirantow i cwaniaczkow. zamiast rozdawac: utylizowac lub na pasze

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze to nie sa NASZE przetwórnie tylko zagraniczny kapitał. 

 

a jakie to ma znaczenie w tym przypadku? NASZE dały by 40gr bez pytania tak?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:              :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy żyjecie tylko z tego przemysłu ja mam sady 35 h i nigdy przemyslu nie licze tylko deserowe dlaczego na sortowni lobo kortlanda płacą 40-50 gr.a na markecie 2.10 policzcie dobrze ile zarabiają na was i się z was śmieją a wy liżećie im d*py tylko aby wam dali parę kartonów na jabłka cena wam pasuje zablokuj cie grupy nie dawajcie do nich jabłek chcą niech zapłacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...