Skocz do zawartości

Ziemniaki choroba


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam.  Zakupiłem kwalifikowane sadzeniaki.  duża część jest chorych. W załączniku przesyłam zdjęcia.  Podpowiedzcie co to za choroba,  czy można tym sądzić,  ziemniaki zgłoszone na reklamację.

20210402_111253.jpg

20210402_111106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Michał napisał:

Witam.  Zakupiłem kwalifikowane sadzeniaki.  duża część jest chorych. W załączniku przesyłam zdjęcia.  Podpowiedzcie co to za choroba,  czy można tym sądzić,  ziemniaki zgłoszone na reklamację.

20210402_111253.jpg

20210402_111106.jpg

Punktowo przemarznięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z jakiego rejonu jesteś? Ja w ubiegłym roku  pojechałem po kwalifikowaną niemiecką bellarosse do dystrybutora ale zrezygnowałem z zakupu bo w 70% sadzeniak porażony był parchem i to bardzo silnie. Nadawał się co najwyżej do parowania na paszę. Do dzisiaj zastanawiam się jak mogli wpuścić do Polski takie śmieci.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

witaj to jest prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne i na dodatek dostal sie tam srodek od desykacji roslin  juz takei cos widzialem wlasnie po desykacji ,zadna zaraza bo jjuz dawno  by zgnily,a podrugie jak takie moga sie znajdowac w kwalifikacie powiny byc dobrze przebrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość 100lec
3 godziny temu, Gość Opa opa napisał:

Alternarioze to tym masz , to nie jest napewno to  .

Tak tak "znafco" nie wiesz co ale nie alternarioza.

Tak wygląda alternarioza na bulwach.

 

 

alternarioza 1.jpg

alternarioza 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to u siebie na irdze co roku. Uszkodzenie mechaniczne, o pręty kombajnu, o palety, o sortownik. Kopane w mokrych warunkach, duża zawartość azotu. Będzie to gnić na sucho. Zaprawione dowolną zaprawa do ziemniaków przeciwko rizoktoriozie ustrzeże w 100 % cały plon. Można je podkielkowac i sądzić. Nie radzę sądzić bez kiełków min 3cm ponieważ plon będzie wówczas lipny. Sadzone w sucha ziemię i tak w temp 16 jest ok bo szybko wzejdą. Plon w irdze przy tej chorobie ok 35-37 ton. Jeśli to kwalifikat reklamuj, wzywaj piorin i powiadom kowr, doradzają w kwestii bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...