Skocz do zawartości

Ziemniaki choroba


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam.  Zakupiłem kwalifikowane sadzeniaki.  duża część jest chorych. W załączniku przesyłam zdjęcia.  Podpowiedzcie co to za choroba,  czy można tym sądzić,  ziemniaki zgłoszone na reklamację.

20210402_111253.jpg

20210402_111106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Michał napisał:

Witam.  Zakupiłem kwalifikowane sadzeniaki.  duża część jest chorych. W załączniku przesyłam zdjęcia.  Podpowiedzcie co to za choroba,  czy można tym sądzić,  ziemniaki zgłoszone na reklamację.

20210402_111253.jpg

20210402_111106.jpg

Punktowo przemarznięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z jakiego rejonu jesteś? Ja w ubiegłym roku  pojechałem po kwalifikowaną niemiecką bellarosse do dystrybutora ale zrezygnowałem z zakupu bo w 70% sadzeniak porażony był parchem i to bardzo silnie. Nadawał się co najwyżej do parowania na paszę. Do dzisiaj zastanawiam się jak mogli wpuścić do Polski takie śmieci.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rolnik

witaj to jest prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne i na dodatek dostal sie tam srodek od desykacji roslin  juz takei cos widzialem wlasnie po desykacji ,zadna zaraza bo jjuz dawno  by zgnily,a podrugie jak takie moga sie znajdowac w kwalifikacie powiny byc dobrze przebrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
3 godziny temu, Gość Opa opa napisał:

Alternarioze to tym masz , to nie jest napewno to  .

Tak tak "znafco" nie wiesz co ale nie alternarioza.

Tak wygląda alternarioza na bulwach.

 

 

alternarioza 1.jpg

alternarioza 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to u siebie na irdze co roku. Uszkodzenie mechaniczne, o pręty kombajnu, o palety, o sortownik. Kopane w mokrych warunkach, duża zawartość azotu. Będzie to gnić na sucho. Zaprawione dowolną zaprawa do ziemniaków przeciwko rizoktoriozie ustrzeże w 100 % cały plon. Można je podkielkowac i sądzić. Nie radzę sądzić bez kiełków min 3cm ponieważ plon będzie wówczas lipny. Sadzone w sucha ziemię i tak w temp 16 jest ok bo szybko wzejdą. Plon w irdze przy tej chorobie ok 35-37 ton. Jeśli to kwalifikat reklamuj, wzywaj piorin i powiadom kowr, doradzają w kwestii bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...