Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

czereśnie 2k21


Gość czeresniak wgr

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam ten lament,że nic nie będzie.

A teraz ogłoszenia,że szukają do zbioru :)

We Włoszech sypia na ulicę,w Serbii zostaje na drzewie...a w Bolandzie trzeba zebrać bo koszta trza wycofać albo ziemia się zakwasi.

Taka nasza polska ekonomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert
9 minut temu, Prorok napisał:

Pamiętam ten lament,że nic nie będzie.

A teraz ogłoszenia,że szukają do zbioru :)

We Włoszech sypia na ulicę,w Serbii zostaje na drzewie...a w Bolandzie trzeba zebrać bo koszta trza wycofać albo ziemia się zakwasi.

Taka nasza polska ekonomia

a ja ciagle szukam twoich wpisów na forum ziemniaka,cebuli i innych.nie masz czeresni a najmądrzejszy jestes jak zawsze w kazdej dziedzinie.napisz cos o ziemniakach.o bobie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena adekwatna do jakosci.

Nic dziwnego, ze zagraniczne czeresnie czesto sa kupowane przez handlarzy i sprzedawane jako polskie.

A gdyby tlak wprowadzic, np na rynkach hurtowych dwie opcje sprzedazy

-STANDARD -czyli to co wszyscy maja( duze plastiki w ktorych gniotą sie owoce i pod spodem różnie bywa)

- EXTRA - gruby towar, male opakowania po 5 kg.

:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że jest towaru, dziadostwa jest, a nie czereśni. Drobnica zrywana bez koloru.

Czereśnie bez osłon w tych czasach to nieporozumienie, kasę się bierze za gruby i ciemny towar.

 

Prorok, z tym zostawieniem na drzewie w Serbii to też nie do końca tak, bo serbskiego towaru u nas do oporu. Tam jest jeszcze sporo taniej jak u nas i też ktoś to rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość robert napisał:

a ja ciagle szukam twoich wpisów na forum ziemniaka,cebuli i innych.nie masz czeresni a najmądrzejszy jestes jak zawsze w kazdej dziedzinie.napisz cos o ziemniakach.o bobie.....

Robercik musiał zszambic temat.odreagowuje przebieranie glostera.

Szukaj swego intelektu ...tylko nie zagin w pustce.

Skąd wiesz co mam?

Sprzedałeś już glostera i idareda?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Polar napisał:

Cena adekwatna do jakosci.

Nic dziwnego, ze zagraniczne czeresnie czesto sa kupowane przez handlarzy i sprzedawane jako polskie.

A gdyby tlak wprowadzic, np na rynkach hurtowych dwie opcje sprzedazy

-STANDARD -czyli to co wszyscy maja( duze plastiki w ktorych gniotą sie owoce i pod spodem różnie bywa)

- EXTRA - gruby towar, male opakowania po 5 kg.

:

 

Dobrze zrobionej czereśni nie przeszkadza opakowanie.

W USA zrywają do skrzyń a potem na sortownie i jakoś nic im się nie gniecie .

Niech matoly nauczą się robić dobry towar to problemów nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert
Godzinę temu, Prorok napisał:

Szukaj swego intelektu ...tylko nie zagin w pustce.

Skąd wiesz co mam?

Sprzedałeś już glostera i idareda?;)

Sprzedałem *** glostera nie mam.idared poszedł na jesień.wyszedl pewnie lepiej niż twoje galę w lutym.choc pewnie nie bo ty to ten typ co zawsze najlepiej sprzedaje.

Skąd wiem co masz?zawsze się chwaliles że Ty masz tylko to co ekstra dochodowe.nisza.....i oglądasz to dronami.stad wiem.chyba że kłamiesz.....i dowarrosciowujesz się na forum.bede dalej przeglądam fora szukając twoich wypocin.wiem już że w ziemniaki i no nie Ciebie nie znajdę.bede szukał dalej.moze w motylkowych....Albo trzoda chlewna. 

Czereśni opór, dużo nowych nasadzen więc nie spodziewam się w przyszłości kokosow.jak zresztą w większości gatunków.chyba że ma się niszę.???

W obecnej sytuacji można stawiać na osłony itd. To nic nie da.lepiej się sprzeda ale jak podłączyć wszystkie poniesione koszty wychodzi na mały plus.takie  moje zdanie.ale oczywiście ono się nie liczy.najwazniejsze co powie najmądrzejszy *** na forum.???.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto wyzwiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Robert napisał:

Sprzedałem *** glostera nie mam.idared poszedł na jesień.wyszedl pewnie lepiej niż twoje galę w lutym.choc pewnie nie bo ty to ten typ co zawsze najlepiej sprzedaje.

Skąd wiem co masz?zawsze się chwaliles że Ty masz tylko to co ekstra dochodowe.nisza.....i oglądasz to dronami.stad wiem.chyba że kłamiesz.....i dowarrosciowujesz się na forum.bede dalej przeglądam fora szukając twoich wypocin.wiem już że w ziemniaki i no nie Ciebie nie znajdę.bede szukał dalej.moze w motylkowych....Albo trzoda chlewna. 

Czereśni opór, dużo nowych nasadzen więc nie spodziewam się w przyszłości kokosow.jak zresztą w większości gatunków.chyba że ma się niszę.???

W obecnej sytuacji można stawiać na osłony itd. To nic nie da.lepiej się sprzeda ale jak podłączyć wszystkie poniesione koszty wychodzi na mały plus.takie  moje zdanie.ale oczywiście ono się nie liczy.najwazniejsze co powie najmądrzejszy *** na forum.???.

Wszystkiego opór a sa tacy co mimo to potrafią zrobić super towar i zarobić.tylko szambiarzami nic się nie opłaca ale to wiesz ***

Teraz to wszyscy wszystko sprzedali jesienią:))) i busami jabłka na skup wywożą żeby sąsiad nie widział:)))

Oj Roberciku nos ci rośnie ;)

***

Z pewnością sprzedałeś drożej bo jesteś tu najmądrzejszy;) co stwierdzam po twoim wyliczeniu  ile zostaje spod osłon :)))

Nikt ze znanych mi kumatych sadowników od 15 lat nie ma idareda w sadzie.produkcja jabłek tej odmiany tylko świadczy o twoim poziomie.nie dogadamy się ;)

Na tym kończę dyskusje z tobą bo to wątek o czereśniach a nie o twoich kompleksach i personalnych wycieczkach;)

Btw nie rozumiem twojej niezdrowej fascynacji moja osoba.jestem hetero więc szukaj chłopaka gdzieś indziej:)

Ciao

Edytowane przez IGRiT
Usunięto wyzwiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Prorok napisał:

Dobrze zrobionej czereśni nie przeszkadza opakowanie.

W USA zrywają do skrzyń a potem na sortownie i jakoś nic im się nie gniecie .

Niech matoly nauczą się robić dobry towar to problemów nie będzie

Robić towar to jedno, ale opakowanie drugie. Ładniej wygląda wszystko jak jest estetycznie spakowane, czyste itd. Jak wyglądają plastiki i co one mają wspólnego z czystością i higieną pisać nie trzeba.

To samo tyczy się łubianek, jak się patrzy na niektóre to bierze obrzydzenie. Ciekawe czy jakby tak jeden z drugim poszedł po wędlinę i zapakowali by w brudny papier to też by nie przeszkadzało?

Mimo wszystko główny problem to jakość, w tych skrzynkach jest i 22 i 24 i jakaś ilość 26, a i 30 się trafi, uj to z takim towarem, teraz klient oczekuje tego, że będzie posortowane, w miarę równe, a nie misz masz.

Pomijam już to, że poniżej 26 to jest pestka, a nie czereśnia i dziwię się, że ktokolwiek to w ogóle kupuje, zarówno w hurcie jak i później w detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kupiec napisał:

Robić towar to jedno, ale opakowanie drugie. Ładniej wygląda wszystko jak jest estetycznie spakowane, czyste itd. Jak wyglądają plastiki i co one mają wspólnego z czystością i higieną pisać nie trzeba.

To samo tyczy się łubianek, jak się patrzy na niektóre to bierze obrzydzenie. Ciekawe czy jakby tak jeden z drugim poszedł po wędlinę i zapakowali by w brudny papier to też by nie przeszkadzało?

Mimo wszystko główny problem to jakość, w tych skrzynkach jest i 22 i 24 i jakaś ilość 26, a i 30 się trafi, uj to z takim towarem, teraz klient oczekuje tego, że będzie posortowane, w miarę równe, a nie misz masz.

Pomijam już to, że poniżej 26 to jest pestka, a nie czereśnia i dziwię się, że ktokolwiek to w ogóle kupuje, zarówno w hurcie jak i później w detalu.

Wszystko można tylko to kosztuje.

Opakowanie jest takie jakie kupiec przynosi na wymianę czyli połamane o obsrane przez gołębie.o reszcie pisać nie trzeba.

Mimo wszystko widzę to tak...Polacy to biedne społeczeństwo....zarobki mamy wschodnie a ceny zachodnie.do tego nadmiar każdego owocu i niskie ceny dla producentów.

Kiepski towar zawsze wypiera dobry bo jest tani a cena jest najważniejsza.dopoki to się nie zmieni dopóty bedzie królował szrot.

Nie da się zrobić jakości w cenie szrotu.niezaleznie o jakim gatunku mówimy.

Skoro klient oczekuje jakości i bezpieczeństwa owoców to niech płaci adekwatne do tego pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale duża ilość klientów nawet chcąc zapłacić nie ma za co.

Opakowanie, które przynosi kupiec na wymianę nie wzięło się z kosmosu, ktoś w tym obsranym, brudnym i połamanym przywiózł towar na giełdę i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmarzlo...a 5 zł nie ma komu dać na bronkach.

A jeszcze nie zaczęła się Poznańska wtedy zwykle spada do 3

 

Nie oczekuje przeprosin od tych co mnie hejtowalibgdy mówiłem,że czeresni będzie dosyć.

Chcialbym byście tylko zaczęli logicznie myśleć zamiast lamentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Miech napisał:

Dobre...

 

Tez nie oczekuje przeprosin za to ze obrazales Proroku mnie i innych sadownikow.

ja tez od nikogo nie oczekuje przeprosin:)

zycie weryfikuje.nikt nie wie co bedzie.mozna tylko powiedziec co bylo.a rózne wrozenie z fusów i prorokowanie nie ma najmniejszego sensu.albo sie oplaca albo nie zbieramy i tyle.ublizanie sadownikom tez bez celowe bo kazdy m ainna sytuacje.i nie ma co gadac ze za 5  zł nie bede zbieral.jak masz rodzine to kazdy chce zeby zapewnic jej godne zycie nie wazne jakim kosztem.nie wazne ze ktos powie o tobie zes głupi bo sprzedasz tanio.dzieci cha jesc i funkcjowoac jak kazdy.samotni moga sobie pozwolic na olanie 5 czy 10 tys w skali roku.szara rzeczywistosc.sa rózne sytuacje zyciowe ktore zmuszaja nas do pracy czasem za minimalne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Miech napisał:

Dobre...

 

Tez nie oczekuje przeprosin za to ze obrazales Proroku mnie i innych sadownikow.

Gdzie te obrazy??

Nazwanie kogoś idiota ekonomicznym bo sprzedaje bez marzy nie jest obraza tylko faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość dron napisał:

ja tez od nikogo nie oczekuje przeprosin:)

zycie weryfikuje.nikt nie wie co bedzie.mozna tylko powiedziec co bylo.a rózne wrozenie z fusów i prorokowanie nie ma najmniejszego sensu.albo sie oplaca albo nie zbieramy i tyle.ublizanie sadownikom tez bez celowe bo kazdy m ainna sytuacje.i nie ma co gadac ze za 5  zł nie bede zbieral.jak masz rodzine to kazdy chce zeby zapewnic jej godne zycie nie wazne jakim kosztem.nie wazne ze ktos powie o tobie zes głupi bo sprzedasz tanio.dzieci cha jesc i funkcjowoac jak kazdy.samotni moga sobie pozwolic na olanie 5 czy 10 tys w skali roku.szara rzeczywistosc.sa rózne sytuacje zyciowe ktore zmuszaja nas do pracy czasem za minimalne pieniadze

To nie jest kwestia rodziny tylko ekonomii oraz zwykłego szacunku do siebie.

Z 5 zł zarabia TYLKO ukrainiec 2,5 a reszta to koszt produkcji.

Jesli masz ambicje by tylko wykarmić swoje dzieci to idź na kasę do biedry.

Zarobisz więcej niż sprzedając czeresnie po 5 zł i nie będziesz tyrać po 15 h.

Na każdą życiowa sytuacje jest życiowa odpowiedź a najłatwiej podać bzdurny argument o rodzinie.

Sadownictwo to zwykły biznes.zaden biznesmen z sentymentu nie pracuje za darmo.

Cz to tak trudno zrozumieć????

Nazywanie zbieracza po 5 zł idiota ekonomicznym jest tylko stwierdzeniem faktu a nie obelga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
3 minuty temu, Prorok napisał:

To nie jest kwestia rodziny tylko ekonomii oraz zwykłego szacunku do siebie.

Z 5 zł zarabia TYLKO ukrainiec 2,5 a reszta to koszt produkcji.

Jesli masz ambicje by tylko wykarmić swoje dzieci to idź na kasę do biedry.

Zarobisz więcej niż sprzedając czeresnie po 5 zł i nie będziesz tyrać po 15 h.

Na każdą życiowa sytuacje jest życiowa odpowiedź a najłatwiej podać bzdurny argument o rodzinie.

Sadownictwo to zwykły biznes.zaden biznesmen z sentymentu nie pracuje za darmo.

Cz to tak trudno zrozumieć????

Nazywanie zbieracza po 5 zł idiota ekonomicznym jest tylko stwierdzeniem faktu a nie obelga.

Widać że albo nie masz rodziny,jesteś samotnym kawalerem albo Ci życie jeszcze nie pokazało co może się dziać.szacunek do siebie i godność chowa się czasem do szafy.jak pisałem.sa różne sytuacje.ale jak dla Ciebie argument o rodzinie jest bzdurny....to nie mamy o czym rozmawiać.dla mnie moja rodzina i moje dzieci są najważniejsze,nie żadne tam biznesy itd.kazdy ma inne wartości i priorytety.

Wiesz jak działa marketing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Dron napisał:

Widać że albo nie masz rodziny,jesteś samotnym kawalerem albo Ci życie jeszcze nie pokazało co może się dziać.szacunek do siebie i godność chowa się czasem do szafy.jak pisałem.sa różne sytuacje.ale jak dla Ciebie argument o rodzinie jest bzdurny....to nie mamy o czym rozmawiać.dla mnie moja rodzina i moje dzieci są najważniejsze,nie żadne tam biznesy itd.kazdy ma inne wartości i priorytety.

Wiesz jak działa marketing?

Mnie nie stać by pracować za darmo.

Nie wykarmie dzieci nie zarabiając a przy 5 zł to niemożliwe.

W. Biedrze masz 3k do kieszeni co miesiąc.

Wiesz ,że co rano musisz spojrzeć w lustro???jak się z tym czujesz,że pracujesz jak baran za darmo

Ja lubię czuć się dobrze i  50 gr za deserowe jabłko,5 zł za czereśnie,89 gr za wiśnie mnie obraza ...choć nie mam wiśni i czereśni ale mój bliski kolega i widzę jak mu ciezko

 

Nie pozbierałem i nie oberwałem wszystkiego w 2018.ciagle żyjemy.na chleb mamy.na wakacje też.

 

Nie trafi do mnie żaden sentymentalny argument bez podstaw ekonomii i logicznego myślenia ale dziękuję za wymianę poglądów.

 

Właśnie przez zbieraczy po 8 gr i 5 zł sytuacja w produkcji jest fatalna .

To nie wina rządu, unii,ministra,grup i skupów.

TO TYLKO I WYLACZNIE NASZA WINA i zdania nie zmienię

 

P.s. W życiu są niezmienne i stale wartosci,których nie wolno schować do kieszeni bo inaczej nic nie odróżnia nas od zwierzat i może powtórzyć się rok 39..?nie zapominajmy kim jesteśmy.

 

Człowiek to brzmi dumnie.Maksym Gorki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnowidz

W gospodarce wolnorynkowej nie ma sentymentów, jest bezlitosny rachunek ekonomiczny, a upadłości i bankructwa są normalnością. 

Ileż potężnych firm o zasięgu międzynarodowym  upadło.....i co?  Świat się kręci....

 

Swoją drogą chłop w Polsce, to jeszcze bardzo bogata grupa społeczna dokłada i dokłada i dokłada.......

Perpetum Mobile!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Czarnowidz napisał:

W gospodarce wolnorynkowej nie ma sentymentów, jest bezlitosny rachunek ekonomiczny, a upadłości i bankructwa są normalnością. 

Ileż potężnych firm o zasięgu międzynarodowym  upadło.....i co?  Świat się kręci....

 

Swoją drogą chłop w Polsce, to jeszcze bardzo bogata grupa społeczna dokłada i dokłada i dokłada.......

Perpetum Mobile!

Też jestem ciekaw z czego dokładają bo ja muszę każdym roku być na + bo nie mam innego biznesu i musze zarabiać.

Jeszcze nikt mi nie powiedział z czego doklada jak cały czas się nie opłaca.

Tak...istne ekonomiczne perpetuum mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dddd 45v

Czereśni w sadach jest mało A nawet niektórzy nie mają nawet kilograma A nie płaci ciekawe jak z wiśnia będzie jak w Grójeckim połowa zbioru niż w tamtym roku A nawet niektórzy nic nie mają na drzewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość Dddd 45v napisał:

Czereśni w sadach jest mało A nawet niektórzy nie mają nawet kilograma A nie płaci ciekawe jak z wiśnia będzie jak w Grójeckim połowa zbioru niż w tamtym roku A nawet niektórzy nic nie mają na drzewach.

Czereśnia nie płaci bo nie ma eksportu a dodatkowo caly czas jest spory import.

Cały towar ląduje na bronkach.

A większość tego towaru to szmelc.

Stad drastycznie niskie ceny w niby nieurodzajnym roku.

Co do wiśni to w mojej okolicy jest dużo więcej niż mówisz i uważam że nie będzie droższa niż w ubiegłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...