Skocz do zawartości

Ceny zbóż


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

zastanawiam się nad górką cenową w zbożach. Mam na sprzedaż ok. 200 t pszenicy i to co teraz się dzieje z cenami to niezła rakieta - ale teraz kluczowe pytanie:
- kiedy w tej rakiecie skończy się paliwo i zacznie spadać w dół? A może to juz tak zostanie na tych cenach? Macie jakieś swoje przemyślenia? Z góry dzięki za dyskuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka niewiadoma. Słyszałem, ze cena moze dojść nawet do 2000/tonę. Ale też może być tak, ze jutro się to skończy i cena poleci w dół.. Dlatego chyba najlepiej sprzedać część teraz a część zostawić. Wtedy co by nie było to jakoś na tym wyjdziesz. 

Ja znowu mam problem, bo szykuje się do przetargu prowadzonego przez Kowr. I niech mi ktoś powie do jakiej sumy za hektar licytować? Wcześniej doszedłbym maksymalnie do 2 tys/ha, ale przy dzisiejszych cenach mógłbym dać nawet 3 tys, a może nawet i więcej i i tak bym wyszedł na plusie. Jak już powiedziałem, to co się teraz dzieje to jest jedna wielka niewiadoma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MFerguson napisał:

Jedna wielka niewiadoma. Słyszałem, ze cena moze dojść nawet do 2000/tonę. Ale też może być tak, ze jutro się to skończy i cena poleci w dół.. Dlatego chyba najlepiej sprzedać część teraz a część zostawić. Wtedy co by nie było to jakoś na tym wyjdziesz. 

Ja znowu mam problem, bo szykuje się do przetargu prowadzonego przez Kowr. I niech mi ktoś powie do jakiej sumy za hektar licytować? Wcześniej doszedłbym maksymalnie do 2 tys/ha, ale przy dzisiejszych cenach mógłbym dać nawet 3 tys, a może nawet i więcej i i tak bym wyszedł na plusie. Jak już powiedziałem, to co się teraz dzieje to jest jedna wielka niewiadoma... 

Co do ceny dzierżawy za ha - uważać trzeba, ja bym uwzględnił inflację na poziomie 10-15% i tyle bym dołożył przy przetargu - więcej nie. Rynek może skorygować w dół i zostaniesz z droga dzierżawą .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Gość Robią nas w bambuko

Ekogroszek 3000zl polifoska 6 4700zl mocznik 5300 dotarliśmy do czasów w których znów opłaca się palić zbożem a napewno robić z niego pelet to smutne ale rolnicy są murzynami Europy i całego świata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...