Skocz do zawartości

Porady Pawła Kazany - opinie


Gość Obiektywny

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2022 o 17:38, Gość Spadownik napisał:

Drogi panie Pawle,

niech pan nagra jakiś komunikat bo nie wiem co mam robić w sadzie. Wapnować ?! Kosić trawę na zimę? Jakiś cynk ? Bor ? Mocznik ? Miedź mix czy miedź 700?! Już przelewy z grupy pojawiają się częściej niż pańskie komunikaty.

p.s jak radzi pan sobie z kretami w sadzie ?

pozdrawiam, 

wierny widz i fan alg 

Sorki panowie

Zalatany trochę bylem,pryskalem,karczowalem i zbierałem jabłka bo przemysł do góry.

Nie mam kretów,one tylko u biednych grasują w sadach

 

Wierny widzu pamiętaj,że algi tylko Ecklonia Maxima i nie pomyl kiedy aminokwasy zwierzęce a kiedy roslinne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Sadownik

Co tu komentować Chopak prawdę mówi.. Idzie tylko gala najlepiej 7+ pasek. Reszta pod psem. Doliczyć ceny prądu to już 20 gr mniej za jabłka niż na jesieni 

... Po nowym roku czy będzie lepiej niż teraz chyba nie.. A jabłek zeciwiscie jest masa w Chodniach KA.. Bodajże w listopadzie Export wynius około 15 tys ton. Zdecydowanie mniej niż rok temu bo chyba było 50tys ton.. Egipt i Białorusi nic nie kupuje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Was koledzy sadownicy ogarnijcie się.. Czy Wam jest nie wstyd wypisywać takie głupoty o kimś? Dzieci w szkole podstawowej są poważniejsi od Was. Przecież Pan Paweł nic nikomu nie nakazuje co ma robić tylko pokazuje co sam robi. Po co tak kogoś hejtować? Życzę Wam i sobie więcej pokory i szacunku do drugiego człowieka w nadchodzącym Nowym roku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadzimy nie śpimy
2 godziny temu, Gość Sam On napisał:

Panie Pawle bończmy dobrej myśli jak nie w tym roku to w następnym na pewno odbijemy sobie sobie straty i wyjdziemy na prostą.

Tak tak

A jak nie w następnym to za 2 lata albo za 3

Damy Bo kto jak nie my

W tym czasie dosadzimy jeszcze trochę i zwiększymy produkcję do 6 mln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sam On

Ale to jest proste jeżeli coś nie płaci to minie pewien czas i będzie płacić,a jeżeli coś płaci to wiadomo że minie jakiś czas i nie będzie płacić proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Sam On napisał:

Ale to jest proste jeżeli coś nie płaci to minie pewien czas i będzie płacić,a jeżeli coś płaci to wiadomo że minie jakiś czas i nie będzie płacić proste i logiczne.

Tak było kiedyś. 

Tal myśleli sadownicy z Belgii przeczekamy , zredukujemy nasadzenia i będzie git .

A tu d*pa blada ceny niższe i dyrywaja dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak przejmujecie i martwicie, przecież to sie samo unormuje, komu sie opłaca to sadzi a komu nie to redukuje i idzie w letnie odmiamy, żeby miał z czego do jabłek dołożyć. Masa chłopów jeszcze bedzie kupę czasu robiła to tak czysto dla sportu, bo może coś z tego zostanie któregoś roku i tak w kółko tak będzie....

Moim zdaniem jeszcze dwie albo trzy dekady muszą upłynąć żeby u nas było myślenie europejskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
9 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

Panie Pawle Po ile Princ poszedł?Po sortowaniu chociażby 0,70 zostanie?

U mnie w tym roku baltona panowie. Po hasconie jablko twarde jak kamień.  Jak zobaczył znajomy holender mój komunikat od razu zadzwonił na WhatsApp żeby zostawić dla niego to jablko bo już wysyła auta po nie.

Dogadany jestem, że w następnym sezonie przyjeżdża i zabiera wszystko. 0 pozostałości mu robię. Tylko baltona schodzi.  Reszta do Piotra na sok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł z Marianowa
11 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

Panie Pawle Po ile Princ poszedł?Po sortowaniu chociażby 0,70 zostanie?

Algi zrobiły robotę. Towarek pierwsza klasa.Wybarwienie 110%

Jędrność 16 brix

Holender padł z wrażenia gdy usłyszał,że sprzedaje za 20 centów.Dołożyl mi 10 i auta w drodze.Jutro ładuję.

Jak kto dba tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Paweł z Marianowa napisał:

Algi zrobiły robotę. Towarek pierwsza klasa.Wybarwienie 110%

Jędrność 16 brix

Holender padł z wrażenia gdy usłyszał,że sprzedaje za 20 centów.Dołożyl mi 10 i auta w drodze.Jutro ładuję.

Jak kto dba tak ma.

Ale się gościu teraz to skompromitowałeś.. Jędrność mierzona w brixach.. Jak chciałeś zabłysnąć to się trzeba było brokatem posypać.. Podszywanie się pod Pana Pawła równie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Karol napisał:

Ale się gościu teraz to skompromitowałeś.. Jędrność mierzona w brixach.. Jak chciałeś zabłysnąć to się trzeba było brokatem posypać.. Podszywanie się pod Pana Pawła równie słabe.

I jeszcze 110% wybarwienia

Ktoś tu chyba nie skumał ironii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
5 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

Panie Pawle! Witam.Princ już sprzedany do p.Pauliny po 1,50.A co teraz Pan sprzedaje?Idareda po 1,20?Uni Fruit ma zawsze najlepsze ceny w okolicy. 

A co żal du.... ściska ?? Jak byś też miał taki towarek premium to też byś miał kolejkę pod bramą.... i telefon by nie stygł. A tak to tylko możesz sobie po komentować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

Panie Pawle! Witam.Princ już sprzedany do p.Pauliny po 1,50.A co teraz Pan sprzedaje?Idareda po 1,20?Uni Fruit ma zawsze najlepsze ceny w okolicy. 

A jak z płatnościami w Uni fruit . Znam kilka osób  od nas z Sandomierza i przestali z nimi handlować bo problem z kasą co roku a w tym to już bardzo duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Michał S said:

A jak z płatnościami w Uni fruit . Znam kilka osób  od nas z Sandomierza i przestali z nimi handlować bo problem z kasą co roku a w tym to już bardzo duży. 

średnio, płacą ale po terminie jak sie upomnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PioterNosacz
1 godzinę temu, Michał S napisał:

Ciężko w to uwierzyć ale w Holandii taniej jak u nas .

Tak Michale porównując u nas zapakowaną royalkę w bushel 7+, z royalką w łuszczenie 58+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...