Skocz do zawartości

Ziemniaki do McDonalds


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Innowator
39 minut temu, Gość Jan napisał:

Jakie odmiany są najlepsze na frytki?

Chciałbym obsadzić parę hektarów i sprzedawac do McDonald's lub innej dużej sieci.

Innowator. Jak chcesz sprzedawać do Mc kwaka albo innej dużej sieci to nie pytaj na forum. Skoro jesteś dużym graczem to powinieneś wiedzieć. A jeśli posadzisz 10 ha to tam się nie wcisniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Jakie odmiany są najlepsze na frytki?

Chciałbym obsadzić parę hektarów i sprzedawac do McDonald's lub innej dużej sieci.

Ale łone biero tyko w dziesiuntkach co by worek baby miały lekko do łobieracki wzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Innowator napisał:

Innowator. Jak chcesz sprzedawać do Mc kwaka albo innej dużej sieci to nie pytaj na forum. Skoro jesteś dużym graczem to powinieneś wiedzieć. A jeśli posadzisz 10 ha to tam się nie wcisniesz. 

Znajomego mam co pracuje w McDonald's. Mówi że pogada z kierownikiem i spróbuję załatwić zbyt bo bardzo dużo robią frytek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie tylko robicie z chłopaka, ale w sumie z własnej ciekawości, jak wyglada temat jakiejś kontraktacji do maka itp? Jakie ilości minimalne? Specjalne odmiany lub sadzeniaki? ? Oglądałem kiedyś film od jednego z jutuberów który był u grubej ryby w tym temacie, ziemniaki kroił twarde jak kokosy hehe. Do takiego to nawet nie podskoczysz z kilkoma hektarami bo ma inne koszty i jemu się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Znajomego mam co pracuje w McDonald's. Mówi że pogada z kierownikiem i spróbuję załatwić zbyt bo bardzo dużo robią frytek. 

Spadłem z krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość 100lec napisał:

Spadłem z krzesła.

No wlasnie o to chodzi że musi specjalna odmiana bo innych nie biorą. Kierownik znajomego nie wie bo nikt nie chce zdradzić tajemnicy. Ale z tego co wiem to oni wzięli by ziemniaki i to nie ważne czy miałbym 1ha 5ha czy więcej . W takim McDonaldzie gdzie pracuje znajomy idzie dziennie 100kg frytek dla mojego gospodarstwa to już byłaby sporą ilość ważne tylko żeby się jakoś tam wkręcić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Jan napisał:

No wlasnie o to chodzi że musi specjalna odmiana bo innych nie biorą. Kierownik znajomego nie wie bo nikt nie chce zdradzić tajemnicy. Ale z tego co wiem to oni wzięli by ziemniaki i to nie ważne czy miałbym 1ha 5ha czy więcej . W takim McDonaldzie gdzie pracuje znajomy idzie dziennie 100kg frytek dla mojego gospodarstwa to już byłaby sporą ilość ważne tylko żeby się jakoś tam wkręcić .

Człowieku zejdz na ziemie, przecież w całym tym MC chodzi o to ze produkt ma byc jednakowy w Rzeszowie i w Gdańsku i w zadnym Mc na miejscu nie strugają ziemniaków, więc jak z 1 ha chciałbys zeby był towar jednolity przez ile przez 1 dzień :)?? Poza tym zaopatrza ich firma która skupuje te ziemniaki większość na kontrakcie tak to jest INNOVATOR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość fhu napisał:

Człowieku zejdz na ziemie, przecież w całym tym MC chodzi o to ze produkt ma byc jednakowy w Rzeszowie i w Gdańsku i w zadnym Mc na miejscu nie strugają ziemniaków, więc jak z 1 ha chciałbys zeby był towar jednolity przez ile przez 1 dzień :)?? Poza tym zaopatrza ich firma która skupuje te ziemniaki większość na kontrakcie tak to jest INNOVATOR. 

Przecież nikt tego nie sprawdzi czy produkt jest jednakowy. A poza tym to będę miał ta sama odmianę to czym niby ma się różnić? Poprostu zazdrościsz że mam możliwość załatwienia wejścia do mc. Najważniejsze to żeby nie było niedozwolonych śor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Przecież nikt tego nie sprawdzi czy produkt jest jednakowy. A poza tym to będę miał ta sama odmianę to czym niby ma się różnić? Poprostu zazdrościsz że mam możliwość załatwienia wejścia do mc. Najważniejsze to żeby nie było niedozwolonych śor.

ty to chyba masz 15 lat i sobie robisz jaja na tym forum. a jeśli nie to niezazdrościmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jan napisał:

Przecież nikt tego nie sprawdzi czy produkt jest jednakowy. A poza tym to będę miał ta sama odmianę to czym niby ma się różnić? Poprostu zazdrościsz że mam możliwość załatwienia wejścia do mc. Najważniejsze to żeby nie było niedozwolonych śor.

Panie Janie życzymy powodzenia i opanowania dostaw ziemniaków do Maca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
W dniu 29.12.2021 o 04:12, Gość Grozer napisał:

 

 

18 godzin temu, Gość Jan napisał:

Przecież nikt tego nie sprawdzi czy produkt jest jednakowy. A poza tym to będę miał ta sama odmianę to czym niby ma się różnić? Poprostu zazdrościsz że mam możliwość załatwienia wejścia do mc. Najważniejsze to żeby nie było niedozwolonych śor.

Buhahahha powiem Ci tak jest taka wieś w Polsce gdzie ludzie z maka kazali ludziom sadzic dwie odmiany ziemniaka I powiedzieli im że zbyt będzie I cena będzie I tak jest a twoj kolega pracuje na smazeniu burgerów a nie .Wstawaj ...

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Jan napisał:

Przecież nikt tego nie sprawdzi czy produkt jest jednakowy. A poza tym to będę miał ta sama odmianę to czym niby ma się różnić? Poprostu zazdrościsz że mam możliwość załatwienia wejścia do mc. Najważniejsze to żeby nie było niedozwolonych śor.

Kolego McDonald bierze gotowe frytki z farm frites Lębork. A jak chcesz im sprzedawać to duże ilości i nie jest tak kolorowo jak się wydaje. Nie dawno dostawcy tych ziemniaków protestowali z powodu zbyt niskich cen kontraktowych. 

Radziłbym Ci lepiej sprzedawać warzywka i ziemniaczki na targowisku niż bawić się z dużymi molochami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu se poradzi. Nie będzie mu jakiś Farmfrits rządził i konkurencję robił. Znajomy w Macu frytki smaży i kierownika zaraz namówi żeby umowę z amatorami zerwać i z nim podpisać. Łon ze swych hektarow ziemniaków tyle na produkuje ze Mac smażyć nie nadąży. Ja myślałem że skowronki wiosną się wykluwają a tu proszę w grudniu już są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sieradzak napisał:

Jasiu se poradzi. Nie będzie mu jakiś Farmfrits rządził i konkurencję robił. Znajomy w Macu frytki smaży i kierownika zaraz namówi żeby umowę z amatorami zerwać i z nim podpisać. Łon ze swych hektarow ziemniaków tyle na produkuje ze Mac smażyć nie nadąży. Ja myślałem że skowronki wiosną się wykluwają a tu proszę w grudniu już są. 

Bo wam szkoda że nie macie dojscia do McDonalda i wszystko negujecie. Lepiej sprzedawać po 30gr i później płakać że nie ma na ratę. Ja wiem swoje znajomy latwi z kierownikiem i będziemy działać od nowego sezonu. Trochę mnie to będzie kosztować na początek ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
18 minut temu, Gość Jan napisał:

Bo wam szkoda że nie macie dojscia do McDonalda i wszystko negujecie. Lepiej sprzedawać po 30gr i później płakać że nie ma na ratę. Ja wiem swoje znajomy latwi z kierownikiem i będziemy działać od nowego sezonu. Trochę mnie to będzie kosztować na początek ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Jasiu masz rację rób sam frytki obok maka, pokaz im że twój frytki z denara są najlepsze i wierzę w ciebie że kiedyś pokonasz MacDonalda a twoj kolega zna się z kierownikiem ale nie MacDonalda a Maka łaka fo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jan napisał:

Bo wam szkoda że nie macie dojscia do McDonalda i wszystko negujecie. Lepiej sprzedawać po 30gr i później płakać że nie ma na ratę. Ja wiem swoje znajomy latwi z kierownikiem i będziemy działać od nowego sezonu. Trochę mnie to będzie kosztować na początek ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Albo kolega robi sobie z Ciebie beke albo Ty z nas :)  może kolega jest tak zapracowany w tak rozwojowej firmie ze nie ogarnia ze te frytki im przychodzą gotowe :) w Mc jest tzw system czystej kuchni czyli nikt tam niema prawa obierać ziemniaków cebuli itd 

Może kierownik jest normalnym gosćiem i kupi worek od producenta do domu  a cała Wasza komunikacja wygląda jak głuchy telefon:)

Aczkolwiek licze na to ze upodlisz taki FFrities i bedziesz miał monopol i wesprzesz odbiorem całe województwo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Jasiu masz rację rób sam frytki obok maka, pokaz im że twój frytki z denara są najlepsze i wierzę w ciebie że kiedyś pokonasz MacDonalda a twoj kolega zna się z kierownikiem ale nie MacDonalda a Maka łaka fo ?

Ja nie chcę robić frytek bo to już przetworstwo. Poprostu mogę mieć zapewniony zbyt na ziemniaki, przez znajomego i dlaczego nie miałbym spróbować? Jestem w stanie im zrobić towar w worki, skrzynie.. jakbym miał kontrakt podpisany na określony czas i cenę to mogę dla nich się modernizować, zwiększać powierzchnię, stosować biologię zamiast chemii etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jan napisał:

Ja nie chcę robić frytek bo to już przetworstwo. Poprostu mogę mieć zapewniony zbyt na ziemniaki, przez znajomego i dlaczego nie miałbym spróbować? Jestem w stanie im zrobić towar w worki, skrzynie.. jakbym miał kontrakt podpisany na określony czas i cenę to mogę dla nich się modernizować, zwiększać powierzchnię, stosować biologię zamiast chemii etc. 

Tą biologię to będziesz stosował w ogródku przydomowym bo z wpisu wynika że jesteś dużym farmerem i jeszcze chcesz zwiększać produkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska

Jasiu ma na myśli lokalną smażalnie frytek i nazywa ją mak. Tak samo się mówi o dobrych ciągnikach że są mercedesami wśród ciągników albo na sportowe buty adidasy choć są innej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Wielkopolska napisał:

Jasiu ma na myśli lokalną smażalnie frytek i nazywa ją mak. Tak samo się mówi o dobrych ciągnikach że są mercedesami wśród ciągników albo na sportowe buty adidasy choć są innej marki

Mam na myśli jeden lokal w rejonie gdzie ziemniak nie jest popularna uprawa. Mniejsza konkurencja więc może będzie łatwiej się wbić ze swoim towarem . 

Narazie kierownik znajomego jest na urlopie do 10 stycznia. Ale potem spróbujmy go poprosić o pomoc. Może akurat coś da radę się wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Mam na myśli jeden lokal w rejonie gdzie ziemniak nie jest popularna uprawa. Mniejsza konkurencja więc może będzie łatwiej się wbić ze swoim towarem . 

Narazie kierownik znajomego jest na urlopie do 10 stycznia. Ale potem spróbujmy go poprosić o pomoc. Może akurat coś da radę się wkręcić.

Mam też kolegę co kiedyś mówił że ma w szpitalu ordynatora ojca od 3 lat jest w zakładzie zamkniętym, to się nazywa schizofrenia paranoidalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sieradzak napisał:

Kierownik regionalnego Maca to ma tyle do gadanie względem twoich ziemniaków co żyd za okupacji. On sam nawet stolików bez porozumienia z centralą poprzestawiać nie może. Tłumaczą Ci wszyscy że to tak nie działa a ty dalej swoje. 

Nie gadaj głupot. To żeby pozmywać pod stolikami musi dzwonić do centrali żeby wydali pozwolenie?  Skąd wy to bierzecie? 

Zobaczymy jeśli uda się załatwić to dobrze jeśli nie no to trudno. Dlaczego nie miałbym spróbować skoro mam kontakty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...