Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość rura napisał:

Zapomniałeś dodać że to szambo leci ci wprost na głowę. Prawda a właściwie szambo w oczy kole.

Pulta się bo taki sam producent jednoroczny.

Co tydzień od lat jestem na giełdzie i doskonale wiem kto uprawia ziemniaki od lat a kto jest swierzy.Od ok 2 tygodni pojawiają się ludzie których nigdy nie widziałem i przyjeżdżają przyczepkami i jakimiś T4 z 60 workami.Malo tego wydaje im się że ich towar jest unikalny bo zbierany ręcznie za dwurzędówka, niestety zderzenie z rzeczywistością jest bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarodziej

A ten z T4 jest gorszy od ciebie, ty jesteś gorszy bo zepsuty tymi kartoflami nie lubicie handlarzy innych rolników nikogo nie lubicie zamiast się zjednoczyć i wreszcie tą pętlę która się zaciska na szyji zdjąć to tylko biadolenie które nic nie wnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rura

Taki zimny prysznic jest najlepszym lekarstwem żeby skoczki porzuciły przygodę z ziemniakami po jednym sezonie, szkoda tylko że dzbany cene popsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Qwerty
35 minut temu, Gość rura napisał:

Taki zimny prysznic jest najlepszym lekarstwem żeby skoczki porzuciły przygodę z ziemniakami po jednym sezonie, szkoda tylko że dzbany cene popsują.

Skąd bierze się tyle skoczków po tylu skokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Czarodziej napisał:

A ten z T4 jest gorszy od ciebie, ty jesteś gorszy bo zepsuty tymi kartoflami nie lubicie handlarzy innych rolników nikogo nie lubicie zamiast się zjednoczyć i wreszcie tą pętlę która się zaciska na szyji zdjąć to tylko biadolenie które nic nie wnosi

W którym miejscu biadole?Ja i wielu mi podobnych uprawiamy to od lat i bez względu na cenę.Nie skacze z tematu na temat.Mam swojego kupca na tej pie...j giełdzie ale żal jest patrzeć na ludzi którzy rzucili się na jakiś kierunek bez kompletnego rozeznanie w temacie natomiast z wizją zrobienia szybkich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość rura napisał:

Taki zimny prysznic jest najlepszym lekarstwem żeby skoczki porzuciły przygodę z ziemniakami po jednym sezonie, szkoda tylko że dzbany cene popsują.

Już kilka razy widziałem jak do domu zabierali bo bilet się kończy i do roboty trzeba iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sieradzak napisał:

Już kilka razy widziałem jak do domu zabierali bo bilet się kończy i do roboty trzeba iść.

Bo widzą jak się bogacicie. Przechowalnie, domy, ciągniki, maszyny, dopłaty do wszystkiego, odszkodowania. A pracujący co musi tylko podatki płacić. A wy zapłacicie rolny i resztę dostajecie za nic. I nie biadolcie że to wszystko za kredyty robione bo za co niby spłacacie te kredyty jak nic nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rura
55 minut temu, Gość Bfd napisał:

Bo widzą jak się bogacicie. Przechowalnie, domy, ciągniki, maszyny, dopłaty do wszystkiego, odszkodowania. A pracujący co musi tylko podatki płacić. A wy zapłacicie rolny i resztę dostajecie za nic. I nie biadolcie że to wszystko za kredyty robione bo za co niby spłacacie te kredyty jak nic nie opłacalne.

Jak to jeden taki powiedział: "zmień pracę, weź kredyt". A jakie to podatki płaci pracujący, ani zusu ani dochodowego bo wszystko za niego pracodawca płaci a pracownik nasłucha się w tv że wszystko mu się należy i tylko łapę wyciąga.

Zobacz jak się bogacą inne zawody, glazurnik położy metr płytek i 150 bierze bez żadnej faktury a to robota jeszcze prostsza inż uprawa ziemniaków do tego narzędzia za jakieś grosze. To co może idź płytki układać jak tak bardzo cię kłuje w oczy ile inni zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Bfd napisał:

Bo widzą jak się bogacicie. Przechowalnie, domy, ciągniki, maszyny, dopłaty do wszystkiego, odszkodowania. A pracujący co musi tylko podatki płacić. A wy zapłacicie rolny i resztę dostajecie za nic. I nie biadolcie że to wszystko za kredyty robione bo za co niby spłacacie te kredyty jak nic nie opłacalne.

Ja już pieniądze w Big Bagu udeptuje bo w workach się nie mieszczą.A tak w nawiasie to nigdy kredytu nie miałem i poza obszarowka nic z EU nie brałem.Jak takie miody są to robić kurs rolnika i gospodarzyć.Obok jest gospodarstwo do sprzedania budy całkiem fajne,zostaniemy sąsiadami.No dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
W dniu 15.08.2024 o 12:50, Gość Ppl napisał:

A ci co sadzą co roku napewno zmniejszyli areał😂😂😂

Sądzę ziemniaki od 20 lat. W tym roku 10% mniejszy areał niż w roku ubiegłym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
12 godzin temu, Rolnik32 napisał:

Producenci do was też już dzwonią pakownie za towarem ?. Sieradzaki jak u was sytuacja ?. Podobno większość wykopana bo trzeba sadzić kapuste/sałatę.

Widać już na ingricie jak Zielono się zaczyna robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarodziej

Hej Sieradzak te skoczki sprzedają w bb drożej niż ty pałujesz na giełdzie, wszyscy sadzcie ziemniaki 3 lata jest kasa klimat się ociepla ziemniaki nie będą za grosze już nigdy zawsze lepiej to niż Zboze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
46 minut temu, Sebastian Szmudanowski napisał:

Na razie ssanie jest na czerwonego na Rumunię i Chorwację na BB kal 4.5 1 zł 

Pomyśleć mamy sierpień a zainteresowanie rośnie ziemniak będzie miał cenę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gość Czarodziej napisał:

Hej Sieradzak te skoczki sprzedają w bb drożej niż ty pałujesz na giełdzie, wszyscy sadzcie ziemniaki 3 lata jest kasa klimat się ociepla ziemniaki nie będą za grosze już nigdy zawsze lepiej to niż Zboze. 

Mógł byś się mocno zdziwić jak byś zobaczył po ile oni ziemniaki sprzedają.W zeszłym tygodniu po 8zl sprzedawali ręcznie wybierany towar normalnie szał.Im bardziej klimat się ociepli i im większe bendą suszę tym większego nakładu uprawa ziemniaków będzie wymagała .Skoczki i amatorzy tego nie udźwigną.Ja mam stałego klienta na tej parszywej giełdzie na pewny towar a oni,no cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Mógł byś się mocno zdziwić jak byś zobaczył po ile oni ziemniaki sprzedają.W zeszłym tygodniu po 8zl sprzedawali ręcznie wybierany towar normalnie szał.Im bardziej klimat się ociepli i im większe bendą suszę tym większego nakładu uprawa ziemniaków będzie wymagała .Skoczki i amatorzy tego nie udźwigną.Ja mam stałego klienta na tej parszywej giełdzie na pewny towar a oni,no cóż.

Sieradzak, twój obiektywizm nawet kłaka nie nie jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...