Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek
2 godziny temu, Gość Rolnik Rolnik napisał:

Proszę o rzetelną informację, ILE PŁACĄ PAKOWALNIE za ziemniaka luzem na mycie/na brudno ?

I jak sytuacja po deszczu będzie wyglądać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie z tymi opadami i nie bardzo wiem czego się wielu spodziewa.Wiem że miejscami przegielo z deszczem ale to tylko miejscami.Wczoraj już normalnie dało się kopać.Po południu 10litrow spadło dziś można bez problemu kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli do wczoraj, 110 l .. nadal się trzymam teorii, że pomimo słabej ceny aktualnie, na wiosnę może ziemniak płacić, ze względu na problemy z przechowywaniem - może gnić. Wiadomo, te opady nie wszędzie są tak obfite, ale jednak są i mają wpływ na całokształt plonu dla kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy.Oczywiscie że dolało bez umiaru i narobiło szkód.Temat bez dyskusji i wątpliwości.Chodzilo mi o to że momentalnie na tym i innych forach ludzie zaczęli j się spodziewać gwałtownego wzrostu cen.To niestety tak nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Wrzesien za pasem i będzie zjazd cenowy . Wykopki i koniec wakacji szkoła . Jesli cena będzie przyzwoita to po nowym roku . Myślę , że warto przechować towar bo może zapłacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
22 godziny temu, A_2 napisał:

Tylko jak przechować :)) .. stary, podczas kopania jeden smród! Będzie trudno o ziemniaka na zimę, dodatkowo Rumunia ssie na potęgę polskiego ziemniaka 0,90 zł/ 50+

Mamy sierpień a Rumunia już mocno kupuje druga sprawa jest mniejszy plon i to gnicie bankoowo cena po nowym roku będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

No o co z tego że po nowym roku będzie cena jak jest sierpień a lety suche czas na kopanie i jak to przechować do marca/kwietnia hm ? Złudne nadzieję że będzie lepiej, a zarobią tylko profesjonaliści którzy mają przechowalnie z prawdziwego zdarzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

No o co z tego że po nowym roku będzie cena jak jest sierpień a lety suche czas na kopanie i jak to przechować do marca/kwietnia hm ? Złudne nadzieję że będzie lepiej, a zarobią tylko profesjonaliści którzy mają przechowalnie z prawdziwego zdarzenia. 

No i bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepe
26 minut temu, Sieradzak napisał:

No i bardzo dobrze 

Kto sadził dobrym sadzeniakiem, dbał o plantację, oprysk na bulwy , nie musi się obawiać o kartofelki. Kto robił na skróty ,ten ma problem. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
1 godzinę temu, Gość Pepe napisał:

Kto sadził dobrym sadzeniakiem, dbał o plantację, oprysk na bulwy , nie musi się obawiać o kartofelki. Kto robił na skróty ,ten ma problem. Życie.

Czyżby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Taka sytuacja z marketu. Ziemniaki paczkowane, myte. Zrobily sie czarne, po nacisnieciu tryskaly, a smierdzialy na pol budynku. Kopane na sile po zalaniach i mamy efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
3 godziny temu, Gość Michal_mazowieckie napisał:

Taka sytuacja z marketu. Ziemniaki paczkowane, myte. Zrobily sie czarne, po nacisnieciu tryskaly, a smierdzialy na pol budynku. Kopane na sile po zalaniach i mamy efekt. 

I dlatego cena będzie trochę cierpliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadził ktoś z Was może ziemniaka odmiany Surmia z HZ Zamarte? Ukopałem troszkę do testów podczas wystawy i smakowo - świetnie, bulwa praktycznie bez oczek, dość malo bulw pod krzakiem ale za to każda dość spora. Ale brakuje mi opinii kogoś kto miał z Surmią już do czynienia w uprawie u siebie .. z góry dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
21 minut temu, A_2 napisał:

Sadził ktoś z Was może ziemniaka odmiany Surmia z HZ Zamarte? Ukopałem troszkę do testów podczas wystawy i smakowo - świetnie, bulwa praktycznie bez oczek, dość malo bulw pod krzakiem ale za to każda dość spora. Ale brakuje mi opinii kogoś kto miał z Surmią już do czynienia w uprawie u siebie .. z góry dzięki za opinie!

Stosunkowo to dość nowa odmiana i najlepiej jak przedzwonisz do firmy z Jastrząbki Starej, oni są dystrybutorem i  z pewnością tą odmianę uprawiają. Zapytaj też o Werbenę która weszła do produkcji razem z Surmią, też z Zamartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...