Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gość elzbieta napisał:

Stosunkowo to dość nowa odmiana i najlepiej jak przedzwonisz do firmy z Jastrząbki Starej, oni są dystrybutorem i  z pewnością tą odmianę uprawiają. Zapytaj też o Werbenę która weszła do produkcji razem z Surmią, też z Zamartego.

Dzięki Ela za info. Chciałem ją przed Lordem zacząć kopać, na detal i zależy mi na smacznej odmianie, a z tego co widzę to dość krótki czas wegetacji ma. Wygląd bulw i smak bardzo mnie zachęciły do tej odmiany, choćby na próbę z 300 kg sadzeniaka bym wziął właśnie do testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, A_2 napisał:

Sadził ktoś z Was może ziemniaka odmiany Surmia z HZ Zamarte? Ukopałem troszkę do testów podczas wystawy i smakowo - świetnie, bulwa praktycznie bez oczek, dość malo bulw pod krzakiem ale za to każda dość spora. Ale brakuje mi opinii kogoś kto miał z Surmią już do czynienia w uprawie u siebie .. z góry dzięki za opinie!

W smaku do odmian bardzo wczesnych wychodzi dość dobrze , na pewno szybsza od lorda ale 5 dni późniejsza od Carrery , za to w późniejszym czasie wyprzedza ja na plonie ma problemy z rdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
33 minuty temu, A_2 napisał:

Dzięki Ela za info. Chciałem ją przed Lordem zacząć kopać, na detal i zależy mi na smacznej odmianie, a z tego co widzę to dość krótki czas wegetacji ma. Wygląd bulw i smak bardzo mnie zachęciły do tej odmiany, choćby na próbę z 300 kg sadzeniaka bym wziął właśnie do testowania.

Werbena ponoć równorzędna a może i lepsza. Ta forma to Detar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
15 minut temu, A_2 napisał:

Nigdy nie miałem Werbeny, w sumie nic nie szkodzi jej też przetestować, dziękuje! 

Jak tam ceny się kształtują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytania na Chorwację i Rumunię  na Queen Anne i Red Sonia 0.23 -0.25 euro centy są w stanie zapłacić (najlepiej od 5+c udało się zbić do 4.5+) .. ale taka pogoda że nie ma sensu szykować dużych ilości , nie ma warunków .. trzeba poczekać z 2 tyg by upały trochę przeszły.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik 1

to nie może się opłacać ile sama robocizna kosztuję nie wspomnę o kosztach sadzeniaka paliwa nawozów utrzymania sprzętu i szczególnie oprysków w tym roku,aby o czymś mówić przy tegorocznych plonach aby koszta się zwróciły plus minimalny zarobek to 1,2 pln za luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Janek Proszowice napisał:

W moich stronach cena od 8 zł do 10 max jak to się ma opłacić nie wiem.

Po dychu się jeszcze opłaca 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Możesz mi podać obliczenia twoich kosztów, że do 1,2 to są twoje koszty, a dopiero powyżej zarobek ? Licząc 40 to z hektara netto to masz 48 tysięcy kosztów no to chyba kopiesz nowa ropa i fyndem 5 hektarów skoro masz takie koszta.

Kiedy cena ziemniaka do góry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian
6 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Możesz mi podać obliczenia twoich kosztów, że do 1,2 to są twoje koszty, a dopiero powyżej zarobek ? Licząc 40 to z hektara netto to masz 48 tysięcy kosztów no to chyba kopiesz nowa ropa i fyndem 5 hektarów skoro masz takie koszta.

Kiedy cena ziemniaka do góry ?

Czytaj ze zrozumieniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik 1

Plon 40 handlowego nie do osiągnięcia w tym sezonie przynajmniej u mnie koszty każdy ma inne nie kopię ani fendem ani ropa tylko polskim sprzętem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
52 minuty temu, Gość Rolnik 1 napisał:

Plon 40 handlowego nie do osiągnięcia w tym sezonie przynajmniej u mnie koszty każdy ma inne nie kopię ani fendem ani ropa tylko polskim sprzętem 

30 jak będzie to dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

U mnie jak 20 będzie to cud będzie.. susza jak diabli.. pryskane 6 razy a i tak zakończyły wegetacje już na początku sierpnia. Niestety nie mam możliwości podlewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ja mam handlowego 50 ton. Sadzeniak kwalifikat, nawozenie konkretne, 7 razy na zaraze jechane, deszczowania nie było z racji dużej presji zarazy. Jak macie po 20 ton handlowego to uprawiajcie coś innego bo ziemniak placi tonami. I nie placzcie tak bo co roku stekanie że ziemniaka nie ma a jakoś nie ma to odzwierciedlenia w cenach. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin
52 minuty temu, Gość Rolnik napisał:

Ja mam handlowego 50 ton. Sadzeniak kwalifikat, nawozenie konkretne, 7 razy na zaraze jechane, deszczowania nie było z racji dużej presji zarazy. Jak macie po 20 ton handlowego to uprawiajcie coś innego bo ziemniak placi tonami. I nie placzcie tak bo co roku stekanie że ziemniaka nie ma a jakoś nie ma to odzwierciedlenia w cenach. Pozdrawiam. 

No to zazdro. W normalnym roku też bez problemu takie plony osiągałem, niestety w tym roku deszcz mnie lubiał omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

W poprzednich latach jak było sucho plony były jeszcze wyższe, ale nawadnialem kiedy chciałem, potem oprysk fungi i wyglądało to lepiej niż w tym roku gdzie niby było przekropno ale wielka presja zarazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...