Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Ja mam handlowego 50 ton. Sadzeniak kwalifikat, nawozenie konkretne, 7 razy na zaraze jechane, deszczowania nie było z racji dużej presji zarazy. Jak macie po 20 ton handlowego to uprawiajcie coś innego bo ziemniak placi tonami. I nie placzcie tak bo co roku stekanie że ziemniaka nie ma a jakoś nie ma to odzwierciedlenia w cenach. Pozdrawiam. 

Poczekaj jak u Ciebie będzie praktycznie cały czas 30 stopni i od posadzenia 40-50 litrów deszczu przez 3 miesiące.

Ziemniak w ogóle nie rośnie w temperaturze powyżej 27/28 stopni, możesz wtedy podlewać ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bamber
17 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Ja mam handlowego 50 ton. Sadzeniak kwalifikat, nawozenie konkretne, 7 razy na zaraze jechane, deszczowania nie było z racji dużej presji zarazy. Jak macie po 20 ton handlowego to uprawiajcie coś innego bo ziemniak placi tonami. I nie placzcie tak bo co roku stekanie że ziemniaka nie ma a jakoś nie ma to odzwierciedlenia w cenach. Pozdrawiam. 

U mnie podobnie kuj-pom  kwalifikant, nawożenie, 5x zaraza + 3 razy deszczowane. Średni plon 45t handlowego wykopane 4ha na bieżącą sprzedaż 0,65-0,70zł. Kolejne 15 ha idzie na magazyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość Bamber napisał:

U mnie podobnie kuj-pom  kwalifikant, nawożenie, 5x zaraza + 3 razy deszczowane. Średni plon 45t handlowego wykopane 4ha na bieżącą sprzedaż 0,65-0,70zł. Kolejne 15 ha idzie na magazyn.

 

Czyli jakiś 25 tyś z ha sadzeniak 10 tyś nawożenie z 5 tyś + opryski paliwo amortyzacją robota =? No rzeczywiście jest zaje….!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

A kawałek taśmy do kombajnu kilkanaście tyś nie słyszałem aby w którymś roku była nadprodukcja taśm i muszą być za ćwierć ceny tylko z roku na rok ceny do góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
Godzinę temu, Gość Kra napisał:

Czyli jakiś 25 tyś z ha sadzeniak 10 tyś nawożenie z 5 tyś + opryski paliwo amortyzacją robota =? No rzeczywiście jest zaje….!!!

Tyle to na rzepaku zostało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bamber
1 godzinę temu, Gość Kra napisał:

Czyli jakiś 25 tyś z ha sadzeniak 10 tyś nawożenie z 5 tyś + opryski paliwo amortyzacją robota =? No rzeczywiście jest zaje….!!!

U mnie wszystkie koszty to ok 20,6 tys/ha.   Sprzedaż prosto z pola na luzie 45 t x średnio 0,68 zł wychodzi 30,6 tys.

Z hektara zostaje 10 tys zysku.  Wiadomo potem z przechowalni sprzedaż zaczynam w marcu do końca maja to też inne koszty ale też lepsze  pieniądze zostają. 

Może wam z rzepaku zostaje więcej to gratuluję i zachęcam do zwiększania areału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

BAMBER popieram, bardzo dobrze napisane. ludzie by chcieli mieć co roku 30 tysięcy na czysto z hektara, niestety jest jak jest, ale tak jak napisałeś zostaje 10 tysi z hektara to tyle co z 5-7 hektarów pszenicy to chyba jest nieźle. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Młody rolnik napisał:

Ten kto nie ma świń ani drobiu tak uwaza bo ten kto ma wie jak to jest. Szybki obrot szybki zarobek a jeszcze szybsza strata wiem bo mam świnie i ziemniaki. 

Kurcze to dziwne, mam kumpla który ma ok 1 - 1.5 tys. tuczników w cyklu zamkniętym i wiadomo, zawsze po narzeka ;), ale widzę jak rozwija gospodarstwo - idzie to dość ciekawie. Zresztą sam mówi że od pewnego czasu całkiem fajne pieniądze z tego ciśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz
23 minuty temu, Gość Mat napisał:

Witam Panowie jak sytuacja z ziemniakiem jak przebiegają u was wykopki ?

Czekamy na ochłodzenie bo do przechowalni w tej temperaturze bez sensu kopać. Tylko na bieżącą sprzedaż kopiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...