Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Ja mam handlowego 50 ton. Sadzeniak kwalifikat, nawozenie konkretne, 7 razy na zaraze jechane, deszczowania nie było z racji dużej presji zarazy. Jak macie po 20 ton handlowego to uprawiajcie coś innego bo ziemniak placi tonami. I nie placzcie tak bo co roku stekanie że ziemniaka nie ma a jakoś nie ma to odzwierciedlenia w cenach. Pozdrawiam. 

Poczekaj jak u Ciebie będzie praktycznie cały czas 30 stopni i od posadzenia 40-50 litrów deszczu przez 3 miesiące.

Ziemniak w ogóle nie rośnie w temperaturze powyżej 27/28 stopni, możesz wtedy podlewać ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bamber
17 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Ja mam handlowego 50 ton. Sadzeniak kwalifikat, nawozenie konkretne, 7 razy na zaraze jechane, deszczowania nie było z racji dużej presji zarazy. Jak macie po 20 ton handlowego to uprawiajcie coś innego bo ziemniak placi tonami. I nie placzcie tak bo co roku stekanie że ziemniaka nie ma a jakoś nie ma to odzwierciedlenia w cenach. Pozdrawiam. 

U mnie podobnie kuj-pom  kwalifikant, nawożenie, 5x zaraza + 3 razy deszczowane. Średni plon 45t handlowego wykopane 4ha na bieżącą sprzedaż 0,65-0,70zł. Kolejne 15 ha idzie na magazyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość Bamber napisał:

U mnie podobnie kuj-pom  kwalifikant, nawożenie, 5x zaraza + 3 razy deszczowane. Średni plon 45t handlowego wykopane 4ha na bieżącą sprzedaż 0,65-0,70zł. Kolejne 15 ha idzie na magazyn.

 

Czyli jakiś 25 tyś z ha sadzeniak 10 tyś nawożenie z 5 tyś + opryski paliwo amortyzacją robota =? No rzeczywiście jest zaje….!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

A kawałek taśmy do kombajnu kilkanaście tyś nie słyszałem aby w którymś roku była nadprodukcja taśm i muszą być za ćwierć ceny tylko z roku na rok ceny do góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
Godzinę temu, Gość Kra napisał:

Czyli jakiś 25 tyś z ha sadzeniak 10 tyś nawożenie z 5 tyś + opryski paliwo amortyzacją robota =? No rzeczywiście jest zaje….!!!

Tyle to na rzepaku zostało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bamber
1 godzinę temu, Gość Kra napisał:

Czyli jakiś 25 tyś z ha sadzeniak 10 tyś nawożenie z 5 tyś + opryski paliwo amortyzacją robota =? No rzeczywiście jest zaje….!!!

U mnie wszystkie koszty to ok 20,6 tys/ha.   Sprzedaż prosto z pola na luzie 45 t x średnio 0,68 zł wychodzi 30,6 tys.

Z hektara zostaje 10 tys zysku.  Wiadomo potem z przechowalni sprzedaż zaczynam w marcu do końca maja to też inne koszty ale też lepsze  pieniądze zostają. 

Może wam z rzepaku zostaje więcej to gratuluję i zachęcam do zwiększania areału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

BAMBER popieram, bardzo dobrze napisane. ludzie by chcieli mieć co roku 30 tysięcy na czysto z hektara, niestety jest jak jest, ale tak jak napisałeś zostaje 10 tysi z hektara to tyle co z 5-7 hektarów pszenicy to chyba jest nieźle. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Młody rolnik napisał:

Ten kto nie ma świń ani drobiu tak uwaza bo ten kto ma wie jak to jest. Szybki obrot szybki zarobek a jeszcze szybsza strata wiem bo mam świnie i ziemniaki. 

Kurcze to dziwne, mam kumpla który ma ok 1 - 1.5 tys. tuczników w cyklu zamkniętym i wiadomo, zawsze po narzeka ;), ale widzę jak rozwija gospodarstwo - idzie to dość ciekawie. Zresztą sam mówi że od pewnego czasu całkiem fajne pieniądze z tego ciśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...