Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marian

Cena w tym roku nie spadnie poniżej 2 zł. No chyba że nie wytrzymacie ciśnienia. Ziemniaka w skali świata dużo mniej. A u nas pogoda zrobiła swoje l. Pod krzakiem zawiazan nie wiele. Szanujcie siebie u swoją pracę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wszystko zależy od chłopków sami cene spuszczają a ziemniaka nie ma kopia do agrosadu po 1.6  zł  ziemniaki względem tamtego roku jest bida rizoktorioza zebrała zniwa tej zimnej wiosny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Marian napisał:

Cena w tym roku nie spadnie poniżej 2 zł. No chyba że nie wytrzymacie ciśnienia. Ziemniaka w skali świata dużo mniej. A u nas pogoda zrobiła swoje l. Pod krzakiem zawiazan nie wiele. Szanujcie siebie u swoją pracę 

Już spadły a będzie jeszcze gorzej wilgoć i ciepło robią robote!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kra napisał:

Już spadły a będzie jeszcze gorzej wilgoć i ciepło robią robote!

Tak tak nagle ziemniaki z 3 pod krzakiem dowiazały do 12 i się zrobił plon 🤣🤣🤣Bajki dzieciom na dobranoc opowiadaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie 5 za worek bedziecie szczesliwi i handlarz bedzie zadowolony i konsument i market. Ptrensje o wszystko ze zboze tanie nawozy drogie itd. Macie mozliwosc ustalenia godnej ceny to nie potraficie tego wykorzystac. Rafinerie piekarnie masarnie itp nie maja takich dylematow. Ich zmartwieniem jest jak jeszxcze podniesc cene a nie jak opuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
14 godzin temu, Okolice Wrocka napisał:

Tak tak nagle ziemniaki z 3 pod krzakiem dowiazały do 12 i się zrobił plon 🤣🤣🤣Bajki dzieciom na dobranoc opowiadaj 

Bajki to Ty opowiadasz wsadziłeś chyba stare wypleniale pyrki ze Ci tak mało  nawiązały u mnie i u sąsiadów plon w tej chwili to około 35 ton z hektara oczywiście podlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

Bajki to Ty opowiadasz wsadziłeś chyba stare wypleniale pyrki ze Ci tak mało  nawiązały u mnie i u sąsiadów plon w tej chwili to około 35 ton z hektara oczywiście podlane

To teraz weź i sprawdź jaki procent pól w kraju jest nawadniany.Nastepnie wyjedź poza swoją wiochę i się rozejrzyj.Co to pier..... głupoty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

Bajki to Ty opowiadasz wsadziłeś chyba stare wypleniale pyrki ze Ci tak mało  nawiązały u mnie i u sąsiadów plon w tej chwili to około 35 ton z hektara oczywiście podlane

Ja już zapomniałem o ziemniakach ,zostało mi parę rajek gruntu i widzę co tam jest .Wyplenialy to ty chyba jesteś skórki się chwalisz że dopiero 24 czerwca masz taki plon 🤣🤣🤣Także schowaj do szafy marna handlarzyno bo tanio to ty pryki w tym roku nie kupisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

To teraz weź i sprawdź jaki procent pól w kraju jest nawadniany.Nastepnie wyjedź poza swoją wiochę i się rozejrzyj.Co to pier..... głupoty 

To jak niby nie ma tych ziemniakow to czemu cena cały czas w dół a to dopiero początek ostry zjazd zacznie się po niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

To jak niby nie ma tych ziemniakow to czemu cena cały czas w dół a to dopiero początek ostry zjazd zacznie się po niedzieli

Jasna sprawa że napewno trochę cena spadnie ale na 5zl za worek nie macie co liczyć.Miejscami popadało a wręcz dolało ale w większości spadło od 1do 6-7litrow co na tak przesuszona ziemię jest to tyle jak byś splunięcie na kaktusa.5cm jako tako wilgotne a pod spodem sucha ziemia.Po niedzieli wracają 30stki.Masa ziemniaków już dostała alternariozy i tam ratunku już nie ma.Paczkarnie mam we wsi i nic o spadku ceny nie wspominają tylko dawajcie towar co po inne lata co dwa dni ceny zakupu obniżali.Jak by miało być źle to już by było.Ja mówię tak jak jest a co będzie to się zobaczy ale z całą pewnością już tak tanio jak było w innych latach nie będzie choć byście nie wiem jak zaklinali rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
Godzinę temu, Okolice Wrocka napisał:

Ja już zapomniałem o ziemniakach ,zostało mi parę rajek gruntu i widzę co tam jest .Wyplenialy to ty chyba jesteś skórki się chwalisz że dopiero 24 czerwca masz taki plon 🤣🤣🤣Także schowaj do szafy marna handlarzyno bo tanio to ty pryki w tym roku nie kupisz 

Marny to z ciebie jest ale rolnik skoro masz trzy parking pod krzakiem widocznie nie stać cie ani na sadzonke ani na nawóz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
2 godziny temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

To jak niby nie ma tych ziemniakow to czemu cena cały czas w dół a to dopiero początek ostry zjazd zacznie się po niedzieli

Handlarzyno, ziemniak 40 zł wobec 20-kilko to według ciebie cena w dół? Pomyśl nim zaczniesz wciskać kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 23.06.2023 o 14:04, Gość Wsc napisał:

Bronisze, załamanie ziemniaka aż do butli z gazem 25 zł wyjście piękna Irga.

Było tak dowalone że dziś w sobotę na bazarku o dziesiątej pyrki nie było a jutro jest niedziela handlowa to idź sobie po stoperan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

Marny to z ciebie jest ale rolnik skoro masz trzy parking pod krzakiem widocznie nie stać cie ani na sadzonke ani na nawóz 

Marna handlarzyno te parę rzadków niekrytego wsadziłem w marcu a jak każdemu ogarnietemu rolnikowi wiadomo było wtedy zimno i ziemniaki nie kryte dużo nie nawiązały .Także nienmart się na wszystko.mnie stać ale pogody nie oszukasz .Także pisz dalej te swoje bzdety może ktoś się nad Tobą zlituje i sprzed lulke po 1,5zl .Takich dziadów jak Ty nie żaluje ich zawsze się ćwiczy w takie lata jak ten 🤣🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
Godzinę temu, Okolice Wrocka napisał:

Marna handlarzyno te parę rzadków niekrytego wsadziłem w marcu a jak każdemu ogarnietemu rolnikowi wiadomo było wtedy zimno i ziemniaki nie kryte dużo nie nawiązały .Także nienmart się na wszystko.mnie stać ale pogody nie oszukasz .Także pisz dalej te swoje bzdety może ktoś się nad Tobą zlituje i sprzed lulke po 1,5zl .Takich dziadów jak Ty nie żaluje ich zawsze się ćwiczy w takie lata jak ten 🤣🤣🤣🤣

 

Godzinę temu, Okolice Wrocka napisał:

Marna handlarzyno te parę rzadków niekrytego wsadziłem w marcu a jak każdemu ogarnietemu rolnikowi wiadomo było wtedy zimno i ziemniaki nie kryte dużo nie nawiązały .Także nienmart się na wszystko.mnie stać ale pogody nie oszukasz .Także pisz dalej te swoje bzdety może ktoś się nad Tobą zlituje i sprzed lulke po 1,5zl .Takich dziadów jak Ty nie żaluje ich zawsze się ćwiczy w takie lata jak ten 🤣🤣🤣🤣

Mnie nie musisz ćwiczyć bo ja mam też swoje ziemniaki i tak jak wcześniej napisałem plon 35 t/ha ale sadzone w kwietniu w ciepłą  ziemie i każdy normalny rolnik tak robi w mojej okolicy a nie tak jak niektóre bezmózgi w marcu albo najlepiej jeszcze w lutym zaraz jak tylko snieg stopnieje Także narazie od nikogo nie muszę kupować a tym bardziej od Ciebie bo byś mi solówkę kopał dwa dni przy twojej wydajności ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
25 minut temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

 

Mnie nie musisz ćwiczyć bo ja mam też swoje ziemniaki i tak jak wcześniej napisałem plon 35 t/ha ale sadzone w kwietniu w ciepłą  ziemie i każdy normalny rolnik tak robi w mojej okolicy a nie tak jak niektóre bezmózgi w marcu albo najlepiej jeszcze w lutym zaraz jak tylko snieg stopnieje Także narazie od nikogo nie muszę kupować a tym bardziej od Ciebie bo byś mi solówkę kopał dwa dni przy twojej wydajności ha ha ha

Sam swoje niby ma a tak sra sam na siebie. Stanie w swoje gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

 

Mnie nie musisz ćwiczyć bo ja mam też swoje ziemniaki i tak jak wcześniej napisałem plon 35 t/ha ale sadzone w kwietniu w ciepłą  ziemie i każdy normalny rolnik tak robi w mojej okolicy a nie tak jak niektóre bezmózgi w marcu albo najlepiej jeszcze w lutym zaraz jak tylko snieg stopnieje Także narazie od nikogo nie muszę kupować a tym bardziej od Ciebie bo byś mi solówkę kopał dwa dni przy twojej wydajności ha ha ha

Gamoniu pisałem że mam tego parę rajek to co nie starczyło foli kminisz bazę handlarzyno ? W innym roku te 35 ton teraz warte byłoby 10-12 tys.Takze ja nie wiem czym ty się podniecasz ? 🤣🤣🤣🤣Chcesz to przyjedź sobie pobierasz te stare sadzeniaki co zostały w polu po foli i będziesz handlował 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kolega w kwietniu sadzil haha no zeczywiscie ta ziemia aż parzyła w kwietniu my sądziliśmy pozme po 20 kwietnia i chlopie zaprawiane były na rizo i się trafia a ty mówisz ze ciepla ziemie miales przy tak zimnej wiosnie proszę ciecskoncz ta głupia dyskusję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...