Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc.
26 minut temu, Gość Wtf napisał:

Co za porwonanie Rumuna do Maroka ?? Nawet w podstawówce wiedza że to  znacznie gdzie indziej leży

Swoją filozofie prezentuj rodzinie, mnie nie pouczaj bo geografię znam z pewnością lepiej od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Marian napisał:

Rumuńskie ziemniaki są niedobre w smaku . Smakują jak nasze na skrobię albo te stare "Bronka" ale jak kto woli. Mnie osobiście nie smakuja

Chyba się pomyliłeś z Cyprem!Rumunskie młode smak podobny do Polaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pytanie z innej beczki .

Problem z odmianą Cortina,w tamtym roku wzięta z centrali zasadzona ,plon oddała super, jesienią strasznie gniła w skrzyniach ale kiełkowała fajnie,wiosna po przerobieniu sadzeniaka kiełki sie poobrywały bo sadzę nie pod przykrycie,teraz przed formowaniem gdzieś ok 2 tyg po zasadzeniu widzę że niektóre ziemniaki nie puszczają kiełków nawet oczka słabe,miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
11 godzin temu, Gość Pytanie z innej beczki . napisał:

Problem z odmianą Cortina,w tamtym roku wzięta z centrali zasadzona ,plon oddała super, jesienią strasznie gniła w skrzyniach ale kiełkowała fajnie,wiosna po przerobieniu sadzeniaka kiełki sie poobrywały bo sadzę nie pod przykrycie,teraz przed formowaniem gdzieś ok 2 tyg po zasadzeniu widzę że niektóre ziemniaki nie puszczają kiełków nawet oczka słabe,miał ktoś podobny problem?

5 tygodni jak wsadziłem dopiero teraz puszczą kiełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olek
38 minutes ago, Guest Staszek 58 said:

Panowie po ile stary ziemniak na Krakowie czy to prawda że 30 zł?

Tak, prawda, ale za ładny towar anie szrot, jest szaleństwo popytu bo miasto  na majówkę jedzie i restaruacje dokupują towaru

2 minutes ago, Guest Waldi said:

Jest szansa po majówce na 40 zł za stary? 

Moim zdaniem zapomnij, po majówce już będzie boom na młody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
2 godziny temu, Gość Marian napisał:

Podlewacie już wczesny ziemniak? W mazowieckim już susza się robi 

Podlane dwa dni temu łódzkie też susza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie upatrujący w uprawie młodych ziemniaków z pod przykrycia kokosów żyją w innym świecie.Nigdy nie liczyłem na szalone pieniądze z tej uprawy.Oczywiscie że jak jest dobra cena to tylko się cieszyć ale w moim przypadku sadze je tylko po to aby jak najszybciej zaczęły płynąć nowe pieniądze w sezonie.Wiec kompletnie bez stresu będzie 2zl to będzie będzie 1zl też dobrze byle by nie za worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olek
19 hours ago, Guest Łukasz said:

No ale myślisz że popyt na starego zatrzyma się? Młody też tak od razu nie spadnie a po drugie nie do wszystkiego młody się nadaje

Co ja myślę to nie ma dużego znaczenia. Ale raczej się nie utrzyma bo młody i może się okazać, że będą wyjadać to co zakupili przed majówką. 

Konsument detaliczny (warzywniaki) i restauracje w maju będą patrzeć ku młodym ziemniakom.

Jedyne co może uratować cenę starego to podaż czyli ile jego jeszcze jest zmagazynowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
1 godzinę temu, Gość Olek napisał:

Co ja myślę to nie ma dużego znaczenia. Ale raczej się nie utrzyma bo młody i może się okazać, że będą wyjadać to co zakupili przed majówką. 

Konsument detaliczny (warzywniaki) i restauracje w maju będą patrzeć ku młodym ziemniakom.

Jedyne co może uratować cenę starego to podaż czyli ile jego jeszcze jest zmagazynowane.

 zmagazynowanego niema 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...