Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sieradzak napisał:

Byłem rano i nie zauważyłem takowych.Sami znajomi nie pracujący poza gospodarstwem.Moze jakieś przykłady,Np markę auta którym taki delikwent się porusza.

Uprawiam 10 ha ziemniaka i pracuję wszystko idzie z domu w big bag więc nie rozumie jaki macie problem raz przeszkadzają wam handlarze raz ziemniak z Rumuni teraz inni rolnicy co niektórzy z was jadą  na te giełdy żeby się napierd…. I trochę poza gospodarstwem świata zobaczyć tyle w temacie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
26 minut temu, Sieradzak napisał:

Pewna racja w tym jest ale znam 30hektarowych którzy pracują np w sieradzkim Leroy Merlin a gospodarstwa wcale źle nie przędą.I jak takiego zdefiniować.

Nie wiem w czym problem, ani pracownik ani rolnik tylko zwykły partacz, Zamiast w worku ziemniaka to jest mieszanka, ziemia, łęciny, zgniłki , pokrojone i parę dobrych. Wiem co piszę bo widziałem kilka razy taki towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Ggg napisał:

Uprawiam 10 ha ziemniaka i pracuję wszystko idzie z domu w big bag więc nie rozumie jaki macie problem raz przeszkadzają wam handlarze raz ziemniak z Rumuni teraz inni rolnicy co niektórzy z was jadą  na te giełdy żeby się napierd…. I trochę poza gospodarstwem świata zobaczyć tyle w temacie!!!

Kiedy to nie Ja mam z tym problem.Tylko ten komu odpisałem to nie pasuje.Jestem na Zjazdowej dość regularnie i dlatego chciałem żeby podał jakim autem jeździ takowy dorywczej abym mógł to zweryfikować bo tam raczej większość ludzi mniej więcej znam.Dla mnie to kompletnie obojętne ale śmiało mogę stwierdzić że im większe auto tym nisza cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
5 godzin temu, Sieradzak napisał:

Pewna racja w tym jest ale znam 30hektarowych którzy pracują np w sieradzkim Leroy Merlin a gospodarstwa wcale źle nie przędą.I jak takiego zdefiniować.

Że co???? "Nie źle przędzie"??? To partacz a nie rolnik. 30 ha gruntu i etat. No litości, przecież równie dobrze mógł mieć i 45 i przy takim podejściu do sprawy to z powodu tych 45 nie byłoby czasu na etat tylko agonią orzez duże "A". Brak próchnicy, pryskać byle czym albo tym co w sklepie nie schodzi a właściciel powie ze to prima sort i polegać na pośredniku że kupi a bo może w tym roku to już się uda i co gorsze 1 lub 2 kierunki w gosp i słuchanie tv aby trzymać, nie sprzedawać itd no i plajta gotowa. Smutne ale realistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał

Nie trzeba jeździć na giełdę, żeby cenę psuc, u nas w Charlupii jest np. taki Darek Swiniarski, który na start mówi 2-3 zł mniej niż kupiec by zaproponowal, a i jeszcze taniej potrafi sprzedawać...ręce opadają..udało mu się chyba, że matematyki na maturze nie miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Znajomy był na wycieczce w Danii u rolnika producenta świń skalę produkcji miał bardzo duża jak na polskie realia bo kilkaset loch i opowiadał że żona poszła do pracy bo ta skala produkcji jest zbyt mała by rodzina mogła się utrzymać. Więc nie pieprzyć że jak ktoś ma 30 ha i chodzi do pracy dorobic to jest śmieć nie rolnik. Nie problem dziś zarobić 10 tyś na rękę, a ile trzeba się nachapac żeby wyciągnąć tyle miesięcznie na głowę z gospo ? I nie bierzemy pod uwagę tego roku tylko normalny gdy ziemniak jest sporo tańszy takie moje przemyślenia. 

Do rzeczy, po ile kupują ziemniaka pakowalnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
54 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Cisza w temacie chyba handel stanal bo jeden market oferuje ziemniaka po 1.79. Czyli ktos mu dal w dobrej cenie

To idź kup po te 1.79. Albo szajs albo granie na zbicie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
41 minut temu, Gość Henryk napisał:

To idź kup po te 1.79. Albo szajs albo granie na zbicie ceny

Matko czlowieku  jakis problem z interpretacja ogarnij sie mam swoje i w cale mi nie zalezy na spadku ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Nie mam przykryć tylko tak zwany grunt. Zawsze o tej porze zaczynałem kopać , problem w tym że na dziś nie bardzo jest co kopać , a ludzie dzwonią coraz częściej czy już mam , bo w sklepach " takie nie dobre ".  To co było w UB roku o tej porze od krzakiem i jak wyglądały krzaki a co jest w tym roku to przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Zły rolnik napisał:

Ziemniaka jest mniej i napewno go na jesień nie przybędzie nienawadniane pola kilka sztuk i w dodatku sam parch te nawadnianie nieco lepiej.

Nie nawadniane masz skropate?? , Jaka odmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieszaniec
14 godzin temu, Gość Marek napisał:

Łapy się rozjechały z Bronisz i nie ma komu tu mamrać....

Żeby nie raz ta łapa to nie miałbyś co z towarem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik centrum

Upał dobija plantacje nawet te chronione książkowo i nawadniane. Nieliczni już mogą pochwalić się wysoką zdrowotnością plantacji. Dalej będziecie spuszczać spodnie coraz niżej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leon

Jak tal dalej beda spuszczac to beda za grosze u nas nie ma co kopac ci co wykopali to riviere denar 4 pod krzakiem teraz upaly nie wiem jak to wuglada w innych czesciach polski ale to jest trudny rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Z tydzień temu pisałem Tu , że sprawdzane ręcznie i np Denar 4 sztuki pod krzakiem wielkości kurzego jajka. Wczoraj malutkie testowe kopanie i jest tragedia bo wielkość kurzego jajka to największe jakie były. Na glebie 3-4 kl. Ziemniaki sadzone końcem kwietnia gdzie naprawdę wydawało się że jest dużo wilgoci. Plenności nie ma , wielkości bulw nie ma a krzaki "padają".  W zasadzie to nie wiem czy będzie co kopać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

U nas na blaszkach też każdy ratuje co może ale co 2 dni po podlewaniu i w radlinie sucho takie ratowanie w tym czasie upałów, a nie zeby coś rosło a plantacje nienawadniane szkoda po prostu gadac jak wyglądają na żywca się palą i w tym tygodniu nadchodzącym jak nie popada uschną na wiór... a jakie tam mogą być wydajności jak tu ktoś pisze 4 /5 ziemniakow też tak myślę i 15/  20 ton max jak nie chciały się zejść bo sucho było a teraz te liche łaciny jeszcze spali.... jak tu ceny mogą spadać jak przyrostu po prostu żadnego to chyba za sprawą wielkich korporacji które wysyłają towary na markety nazwy nie bd używał bo każdy wie o jaka chodzi i one dyktują cenę nam producenta słyszę marne 1.2 /1.3 zł kg chcą płacić.. mam nadzieje ze chłopy troche rozumu nabiorą w tym czasie niekorzystnym dla plantacji i się to wszystko rozłoży w czasie a nie kopia już wszystkie odmiany późniejsze wcześniejsze po prostu co tylko pod krzakiem cos jest  .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
1 godzinę temu, Gość Grozer napisał:

U nas na blaszkach też każdy ratuje co może ale co 2 dni po podlewaniu i w radlinie sucho takie ratowanie w tym czasie upałów, a nie zeby coś rosło a plantacje nienawadniane szkoda po prostu gadac jak wyglądają na żywca się palą i w tym tygodniu nadchodzącym jak nie popada uschną na wiór... a jakie tam mogą być wydajności jak tu ktoś pisze 4 /5 ziemniakow też tak myślę i 15/  20 ton max jak nie chciały się zejść bo sucho było a teraz te liche łaciny jeszcze spali.... jak tu ceny mogą spadać jak przyrostu po prostu żadnego to chyba za sprawą wielkich korporacji które wysyłają towary na markety nazwy nie bd używał bo każdy wie o jaka chodzi i one dyktują cenę nam producenta słyszę marne 1.2 /1.3 zł kg chcą płacić.. mam nadzieje ze chłopy troche rozumu nabiorą w tym czasie niekorzystnym dla plantacji i się to wszystko rozłoży w czasie a nie kopia już wszystkie odmiany późniejsze wcześniejsze po prostu co tylko pod krzakiem cos jest  .

 

 

Dobrze niech kopia, cena dopiero wrzesień październik będzie. Wykopane i już ich nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...