Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Grozer

Z domu tez klient dzwonił w tamtym tygodniu 21 placil na ten tydzień powiedział będzie dokładał czyli kupić nie idzie także w górę ziemniak na ten tydzień towaru musi być jak na lekarstwo ładnego albo chłopy nie chcą kopac ciekawe... chyba faktycznie te plantacje pozne są liche... zniwa za jakiś tydzień to tez wiadomo będzie towaru mniej kopanego... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Na późnych nie nawadnianych jest tragedia. Ziemniaki mimo ochrony padają. Mało plenne  , mały kaliber i nie widać przyrostu. Jednym słowem nie ma co kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Na późnych nie nawadnianych jest tragedia. Ziemniaki mimo ochrony padają. Mało plenne  , mały kaliber i nie widać przyrostu. Jednym słowem nie ma co kopać.

Moim zdaniem cena spadnie. Kwestia czasu. Południowa cześć kraju ma ładnego ziemniaka. A ci którzy przetrzymają to przestrzela temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
1 godzinę temu, Gość Asad napisał:

Moim zdaniem cena spadnie. Kwestia czasu. Południowa cześć kraju ma ładnego ziemniaka. A ci którzy przetrzymają to przestrzela temat.

Nie wiem czy Mnie dobrze zrozumiałeś. Pisząc że nie ma co kopać , nie miałem na myśli trzymania towaru bo cena wzrośnie , tylko to , że nie ma plonu jest drobnica i nie ma co kopać bo nie ma plonu. Na dziś dzień mimo słabej plenności tylko co 3 ci ziemniak łapie jakiś słaby kaliber jadalnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ja w tym roku mam 90% holendra więc co miało urosnąć to już urosło a przy tych temperaturach przyrost znikomy kopiemy codziennie nie będę czekał jesieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość rolnik mazowsze

Te ceny przyznam szczerze dziwią mnie. Napiszcie proszę czy macie takie dobre plony ? Czy dużo upraw jest podlewanych, czy może jeszcze kończycie jakieś przykrycia ? W Moich okolicach Mazowsze Płońsk Płock Sierpc itp z późnych upraw nie ma ziemniaka. Jest dokładnie nędza , fakt Tu żadne zagłębie ziemniaczane nie jest. Ale w innych latach nawet na olx o tej porze masa ogłoszeń , teraz kilka na 50 km. Z kim się nie porozmawia to każdy mówi...że drobnica. W sklepach też ziemniak bardzo mały kaliber. Czy jakiś import do nas wchodzi czy o co chodzi z tą małą cena na giełdach , bo ja tego nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Te ceny przyznam szczerze dziwią mnie. Napiszcie proszę czy macie takie dobre plony ? Czy dużo upraw jest podlewanych, czy może jeszcze kończycie jakieś przykrycia ? W Moich okolicach Mazowsze Płońsk Płock Sierpc itp z późnych upraw nie ma ziemniaka. Jest dokładnie nędza , fakt Tu żadne zagłębie ziemniaczane nie jest. Ale w innych latach nawet na olx o tej porze masa ogłoszeń , teraz kilka na 50 km. Z kim się nie porozmawia to każdy mówi...że drobnica. W sklepach też ziemniak bardzo mały kaliber. Czy jakiś import do nas wchodzi czy o co chodzi z tą małą cena na giełdach , bo ja tego nie kumam

Chłop to proste stworzenie więc jak jest po 10 zł za wór to nie ma problemu z liczeniem nie jakieś tam 1,4 itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

zagłębia ziemniaczane jak pomorze kujawy czy wielkopolska mają poważną suszę, wiosna była bardzo długo zimna wschody o miesiąc opóźnione z ziemniakiem jest poważny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek Proszowice

I co chlopaki 30 zł da rade płacić.Na Krakowie 30 zł i towar schodzi w biegu a ci co liczyli że kupią na 20 zł do domu na pusto darmocha się skończyła!!!Jesień 40 zł a na wiosnę kto wie może i 50 zł czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafał

Południe Mazowsza okolice Kozienic kto nie podlewał to niema co kopać drobnica i mało pod krzakiem 3-4 bulwy wielkośći sadzeniaka a pamiętajmy że to już połowa lipca a każda odmiana ziemniaka ma jakiś okres wegetacji i nie poczeka na lepsze warunki tylko po prostu zakończy żywot. A jeśli chodzi o podlewanie to może 30 % plantacji jest podlewanych w naszym rejonie i jakoś tam one wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk.
2 godziny temu, Gość Gr Kozienice napisał:

Świta prawda zimą ziemniaki 50 za 15 kartofla nie ma i nie będzie 

Sam jestem producentem pyr ale 50 zł 15 kg no już bez przesady panowie. Wszystko w granicach rozsadku. Koszty są owszem duze produkcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...