Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
5 godzin temu, Gość Zbych napisał:

Rezerwujcie sobie miejsce w lesie na te ziemniaki bo ponasadzaliscie bez opamiętania .Kto to ma kupić. I tak nie sprzedacie tego  nawet po 50 gr

Nie rób zamieszania łebek już mnie głowa boli od gadania takich ludzi jak ty,jeszcze nie wiadomo co będzie a ty już musisz swoje 3 grosze wtrącić w tamtym roku cebula też miała być za darmo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gość Merkel napisał:

Witam panowie jak tam prognozy? Skoczy jeszcze do góry ziemniak? 

Wiesz, teraz to już taka troszkę zabawa z zapałkami w magazynie z trotylem. Nikt Ci tutaj nie napisze, że będzie w górę czy w dół. Ręka na pulsie, oczy i uszy szeroko otwarte. Młody ziemniak rośnie, nie tylko w PL. Więc czujnym trzeba być ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbych
4 minuty temu, A_2 napisał:

Wiesz, teraz to już taka troszkę zabawa z zapałkami w magazynie z trotylem. Nikt Ci tutaj nie napisze, że będzie w górę czy w dół. Ręka na pulsie, oczy i uszy szeroko otwarte. Młody ziemniak rośnie, nie tylko w PL. Więc czujnym trzeba być ..

Dokladnie. Młody pojawi się b szybko i widać większą podaż starego ziemniaka każdy chce uciec z towarem  bo wie że nie ma co liczyć na wyzsza cenę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 minutę temu, Gość Zbych napisał:

Dokladnie. Młody pojawi się b szybko i widać większą podaż starego ziemniaka każdy chce uciec z towarem  bo wie że nie ma co liczyć na wyzsza cenę 

No tu już piszesz z tezą - że spadnie ;) 
A to ciągle trzeba pamiętać, że rolnika warsztat nie jest pod dachem z kontrolowaną pogodą ... po prostu trzeba być czujnym, wszystko się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, A_2 napisał:

No tu już piszesz z tezą - że spadnie ;) 
A to ciągle trzeba pamiętać, że rolnika warsztat nie jest pod dachem z kontrolowaną pogodą ... po prostu trzeba być czujnym, wszystko się może zdarzyć.

Po niedzieli - 5 przy gruncie więc może być różnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Max napisał:

Po niedzieli - 5 przy gruncie więc może być różnie 

 

8 godzin temu, A_2 napisał:

No tu już piszesz z tezą - że spadnie ;) 
A to ciągle trzeba pamiętać, że rolnika warsztat nie jest pod dachem z kontrolowaną pogodą ... po prostu trzeba być czujnym, wszystko się może zdarzyć.

No nie powiesz że młody Polski będzie przed 10 maja Rumun nawet nie wiem czy będzie więc jeszcze dobre trzy tygodnie handlu starym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Zzz napisał:

 

No nie powiesz że młody Polski będzie przed 10 maja Rumun nawet nie wiem czy będzie więc jeszcze dobre trzy tygodnie handlu starym 

Nie wiem co będzie, rzepaki kończą mi kwitnienie!!! Mamy 12 kwietnia ... SZOK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Marian napisał:

Każdy scenariusz jest możliwy bo w Rumunii też lokalnie będą przymrozki a wegetacja jest bardziej zaawansowana 

No dokładnie o tym pisze, że tu wszystko jest możliwe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian

Jestem z mazowieckiego i ci roku sadze 5 ha. 2 wczesnego i 3 na zimę. U nas zawsze jest mało obsadzone a jestem ciekaw jak jest w zagłębiach wielkopolska i Sieradz. Czy tam faktycznie jest dużo więcej nasadzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
4 minuty temu, Gość Marian napisał:

Jestem z mazowieckiego i ci roku sadze 5 ha. 2 wczesnego i 3 na zimę. U nas zawsze jest mało obsadzone a jestem ciekaw jak jest w zagłębiach wielkopolska i Sieradz. Czy tam faktycznie jest dużo więcej nasadzeń?

To znaczy że mało jeszcze widziałeś skoro nie wiesz ile ziemniaków sądzi się na Sieradzu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Sieradzak napisał:

To znaczy że mało jeszcze widziałeś skoro nie wiesz ile ziemniaków sądzi się na Sieradzu 😁

Kolega pyta o to, czy więcej jest nasadzeń, a nie ile ..., zresztą dał do zrozumienia, że wie że w tych regionach sadzi się dużo więcej. 
U mnie jakoś specjalnie nie widać nowych nasadzeń, ja to samo co zawsze ... Z tego co słyszę, to zbożowcy szukają alternatywy w uprawie soi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
10 godzin temu, Gość Marian napisał:

Wiem co sadzi się w Sieradzu tylko pytałem czy w zagłębiach są zwiekszone areały nasadzeń 

Ciężko stwierdzić czy jest więcej bo jak zwykle jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maroko

A ja chciałbym się zapytać czy jeśli zazwyczaj ziemniaka późnego sadzi się około 1 maja to czy w tym roku z uwagi na wcześniejszą wegetację i wyższe temperatury zaczynacie sadzić wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Optymista
1 godzinę temu, Gość Maroko napisał:

A ja chciałbym się zapytać czy jeśli zazwyczaj ziemniaka późnego sadzi się około 1 maja to czy w tym roku z uwagi na wcześniejszą wegetację i wyższe temperatury zaczynacie sadzić wcześniej?

Jak widzę takie pytania to nie mam już wątpliwości że ten rok jest stracony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
1 godzinę temu, Gość Maroko napisał:

A ja chciałbym się zapytać czy jeśli zazwyczaj ziemniaka późnego sadzi się około 1 maja to czy w tym roku z uwagi na wcześniejszą wegetację i wyższe temperatury zaczynacie sadzić wcześniej?

Większość ziemniaków już dawno jest posadzona.Skad teza że późne sadzi się około 1maja?Tajfuna i inne późne już na początku kwietnia sadzilem i tak robie od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
Godzinę temu, Gość Optymista napisał:

Jak widzę takie pytania to nie mam już wątpliwości że ten rok jest stracony 

Ale może za to taniego sadzeniaka sobie kupimy na następny rok! Trzeba myśleć pozytywnie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piła
2 godziny temu, Gość Maroko napisał:

Wielkie bambry a ch... się znacie. Nie macie pojęcie ile uprawiam i od kiedy. Może wielu mądrali wciągnął bym nosem...nie pozdrawiam 

To wcale nie swiadczy ze jestes od kogos lepszy a jedynie glupszy argumentujac to tym ze masz wiecej ha niz ktos inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...