Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kobi
Godzinę temu, Gość rolnik napisał:

niech sadzą i niech posmakują tego chleba. to samo będzie z cebulą. Znam ludzi którzy w tym roku zaczynają przygodę z cebulą i nie są to ilości ,, hektar na próbę,, tylko 5-10 ha na pierwszy raz.

Dokładnie z Cebulą podobnie 😐. Dymki brakło... Tylko że cebula to nie ziemniak że pryśnie raz na chwasty i 2 razy na grzyba i święto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek Proszowice

Panowie stary ziemniak jeszcze będzie szedł cały kwiecień i maj tak że spokojnie cena zaczyna być całkiem fajna bo na giełdzie płacili wczoraj bez problemu od 20 do 23 zł.Tylko że był totalny brak towaru I auta pojechały puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
6 godzin temu, Gość Janek Proszowice napisał:

Panowie stary ziemniak jeszcze będzie szedł cały kwiecień i maj tak że spokojnie cena zaczyna być całkiem fajna bo na giełdzie płacili wczoraj bez problemu od 20 do 23 zł.Tylko że był totalny brak towaru I auta pojechały puste.

Interes po byku.W październiku po 20zl sprzedawałem z pola a Ty piszesz że po 4 miesiącach przechowywania 20zl to fajna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rura
32 minuty temu, Gość Mat napisał:

Witam Panowie proszę o poradę jaki nawóz stosujecie pod ziemniaki i w jakiej dawce na hektar z góry  dzięki?

Oho, skoczki się zaczynają odzywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Mat napisał:

Witam Panowie proszę o poradę jaki nawóz stosujecie pod ziemniaki i w jakiej dawce na hektar z góry  dzięki?

NAWOŻENIE ZIEMNIAKA JADALNEGO

Uprawa ziemniaka jadalnego w zrówoważony sposób, którego celem jest osiąganie optymalnych plonów o wysokiej jakości w warunkach technologii chroniącej środowisko, to obecnie ważny element produkcji rolnej. Prawidłowe nawożenie ziemniaka przynosi nie tylko efekt plonotwórczy, ale korzystnie wpływa także na jakość i zdolności przechowalnicze bulw. Masz wszystko w pliku pdf. Nie jest to łatwy kawałek chleba jakby się wydawało, ziemniak to nie zboże...

Nawożenie_ziemniaków.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rura

I po co mu podpowiadasz, hodujesz tylko konkurencję. Przy nadmiarze nie będzie zbytu to skoczki za darmo będą oddawać i tym samym wszyscy dostaniemy po zaworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom
Godzinę temu, Gość rura napisał:

I po co mu podpowiadasz, hodujesz tylko konkurencję. Przy nadmiarze nie będzie zbytu to skoczki za darmo będą oddawać i tym samym wszyscy dostaniemy po zaworach.

Buhahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość rura napisał:

I po co mu podpowiadasz, hodujesz tylko konkurencję. Przy nadmiarze nie będzie zbytu to skoczki za darmo będą oddawać i tym samym wszyscy dostaniemy po zaworach.

ale też tajemna wiedza .. no po prostu hodowla ziemniaka to w nocy się odbywa, za wysokim murem ... :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Osobiście nieco zmniejszam areał , chociaż ja i tak jestem pionkiem. Ale widzę co się dzieje i nie chodzi Tu o ludzi co będą sadxic kilka ha czy nawet ha. Ale dużo takich co chcą kupić 500 kg sadzeniaka aby zasadzić Dla Siebie...wiadomo , że tam plonu nie będzie ale i sami tego nie zjedzą, tylko dadzą siostrze , bratu , dalszej rodzinie.Coz trzeba jakoś ten rok przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leon
2 godziny temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Osobiście nieco zmniejszam areał , chociaż ja i tak jestem pionkiem. Ale widzę co się dzieje i nie chodzi Tu o ludzi co będą sadxic kilka ha czy nawet ha. Ale dużo takich co chcą kupić 500 kg sadzeniaka aby zasadzić Dla Siebie...wiadomo , że tam plonu nie będzie ale i sami tego nie zjedzą, tylko dadzą siostrze , bratu , dalszej rodzinie.Coz trzeba jakoś ten rok przetrwać.

 

2 godziny temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Osobiście nieco zmniejszam areał , chociaż ja i tak jestem pionkiem. Ale widzę co się dzieje i nie chodzi Tu o ludzi co będą sadxic kilka ha czy nawet ha. Ale dużo takich co chcą kupić 500 kg sadzeniaka aby zasadzić Dla Siebie...wiadomo , że tam plonu nie będzie ale i sami tego nie zjedzą, tylko dadzą siostrze , bratu , dalszej rodzinie.Coz trzeba jakoś ten rok przetrwać.

Pokarzcie zdjęcie ziemniaków pod folią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnikkk
W dniu 5.04.2024 o 12:53, Gość Mat napisał:

Witam Panowie proszę o poradę jaki nawóz stosujecie pod ziemniaki i w jakiej dawce na hektar z góry  dzięki?

Hydrocomplex z yary. 900 kg na ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sieradzak
W dniu 6.04.2024 o 20:44, Gość Leon napisał:

 

Pokarzcie zdjęcie ziemniaków pod folią. 

Pokaż najpierw swoje.Rosną, nie musisz się martwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wrocławia
2 godziny temu, Gość Marian napisał:

Panowie jak ziemniaki pod przykryciem? Kiedy planowane kopanie? W tym roku mało kto się chwali w internetach jak rosną 

Bo tak zasuwają że co dzień to większe dużo .Koło 10 mają będą kopane napewno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rom
10 godzin temu, Gość Okolice Wrocławia napisał:

Bo tak zasuwają że co dzień to większe dużo .Koło 10 mają będą kopane napewno 

Z Rumuni mają przyjechać za dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
 W dniu 6.04.2024 o 20:44, Gość Leon napisał:

 

Pokarzcie zdjęcie ziemniaków pod folią. 

Ja nic ci nie pokaże, ponieważ nie sądzę wczesnego. Temat obserwuję  by mieć jakieś rozeznanie co się dzieje w kraju , jak ceny itp. Widzę też co u Mnie w okolicach , chociaż tu żadnego Zagłębia ziemniaczanego nie ma. Zwyczajnie wiem jak wygląda rok gdzie jest zwiększony areał tak przez plantatorów jak i działkowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 8.04.2024 o 07:33, Gość Rom napisał:

Z Rumuni mają przyjechać za dwa tygodnie

Jadłem już dwa tygodnie temu na obiad a do twojego "miasta" jeszcze nie dojechały? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gość Gość napisał:

Jadłem już dwa tygodnie temu na obiad a do twojego "miasta" jeszcze nie dojechały? 😁

Ale ten co przyjedzie ma być na starcie po 1 zł kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...