Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik

Ale z Was tuki!!! skąd ma być cena skoro było oporowo nasadzone co z tego że jest mniej plonu jak nasadzone w opór, wiosną za sadzonką to był szał macicy, wszystko szło nawet 4 rok po centrali, byle posadzić szło teraz zbieramy żniwo tego zjawiska. ja jak patrze wokół to w każdej wiosce widzę tablice sprzedaż ziemniaków ci ludzie nie wiedzą gdzie się z tym podziać bo widzieli u sąsiadów że gospodarka na ziemniaku się rozwija to dawaj my też posadzimy i co ? i kibel. trzeba poczekać aż ci mali się wyprzedadzą bo nawet jak ktoś hektar na próbę posadził to już ma 30 ton i jak zero rynku zbytu to teraz opuszcza gacie byle sprzedać do zimy  i się tego pozbyć, kto ma dobre przechowalnie to na spokojnie sprzeda zimą bez przepychania się z innymi. Powiem tak pakowalnie cały czas biorą towar bez proszenia i wybrzydzania jakością, a to chyba świadczy o tym że aż tak źle nie jest.  POZDRO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

No płacą 50 groszy bo towaru opór to po co mają więcej płacić? Będzie mniej towaru będzie wyższa cena proste 

Nie ma też niespodzianki – zbiory ziemniaków będą w Polsce w 2024 roku niskie, choć minimalnie wyższe od zeszłorocznych. Trzeba pamiętać jednak, że te 5,6 mln ton w roku 2023 było bardzo słabym wynikiem.

W roku 2024, jak przewidują eksperci GUS, będzie tylko minimalnie lepiej niż rok wcześniej. Zbiory ziemniaków w Polsce są bowiem tym razem szacowane na 5,8 mln ton, czyli o niecałe 4 procent więcej niż w słabym roku 2023. Ale już w relacji do roku 2022 to o 3 procent mniej, a relacji do bardzo dobrego roku 2017 to aż o 374 procent mniej.

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik DOL

Rura to się nieźle dajesz dymać jak za 50 groszy sprzedajesz. W markecie tą piątkę za 6 zł to sobie możesz świnią ugotować i to nie wiem czy ruszą.

80 groszy za ładny towar w big-bag się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

No płacą 50 groszy bo towaru opór to po co mają więcej płacić? Będzie mniej towaru będzie wyższa cena proste 

Kolega z ojbromia czy co????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kra napisał:

Nie ma też niespodzianki – zbiory ziemniaków będą w Polsce w 2024 roku niskie, choć minimalnie wyższe od zeszłorocznych. Trzeba pamiętać jednak, że te 5,6 mln ton w roku 2023 było bardzo słabym wynikiem.

W roku 2024, jak przewidują eksperci GUS, będzie tylko minimalnie lepiej niż rok wcześniej. Zbiory ziemniaków w Polsce są bowiem tym razem szacowane na 5,8 mln ton, czyli o niecałe 4 procent więcej niż w słabym roku 2023. Ale już w relacji do roku 2022 to o 3 procent mniej, a relacji do bardzo dobrego roku 2017 to aż o 374 procent mniej.

Tyle w temacie

No i co z tego że u nas jest mniej, my nie mamy nic do gadania, cenę i popyt kształtują kraje starej unii, w reichu na obecną chwilę możesz kupić po 10 centów to co sie do przechowalni nie mieści, we francji szacują że było posadzone ok 15% więcej i plon tez jest duży. Przy takich rekordowych wydajnościach oni będa pchali do nas ile wlezie a pakownie wolą dać im złotówkę niż tobie 80 groszy a przez brak odejścia u nas zrobi się sraczka.

1 godzinę temu, Gość Rolnik DOL napisał:

Rura to się nieźle dajesz dymać jak za 50 groszy sprzedajesz. W markecie tą piątkę za 6 zł to sobie możesz świnią ugotować i to nie wiem czy ruszą.

80 groszy za ładny towar w big-bag się płaci.

Wiadomo twój towar układany w wytłaczankach jak brzoskwinie to dlatego po 80 groszy idzie. A powiedz jeszcze gdzie te dragi kupujesz co po nich takie fajne tripy masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Kolo napisał:

Nie wiem jak w centrum i na północy , ale na południu realna cena za worek to8-10 zł. A jak u Was?

Detal z domu 25 zł za 15kg - ale się zastanawiam czy nie zejść na 20.
Co do hurtu to różnie się kształtuje, ale póki co trzymam i nie puszczam w rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość Kolo napisał:

Nie wiem jak w centrum i na północy , ale na południu realna cena za worek to8-10 zł. A jak u Was?

Małopolskie pakowanie na market kal.4 +  0.70-0.80 big bag  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdą się "mądrzejsi" ale generalnie mam Klientów ogarniętych, poza tym zawsze mają swoją ulubioną odmianę. Zdarza się, że odejdą na chwilę do pierwszej wtopy - bo w markecie ziemniak to ziemniak - nikt nie zwraca uwagi na odmiany, więc wracają. Jakośc zawsze się obroni, zawsze. Rocznie w detalu idzie mi tego ponad 200 ton więc to dość ważny kawałek tortu, a poza tym dywersyfikacja kanałów sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
20 godzin temu, A_2 napisał:

Zawsze znajdą się "mądrzejsi" ale generalnie mam Klientów ogarniętych, poza tym zawsze mają swoją ulubioną odmianę. Zdarza się, że odejdą na chwilę do pierwszej wtopy - bo w markecie ziemniak to ziemniak - nikt nie zwraca uwagi na odmiany, więc wracają. Jakośc zawsze się obroni, zawsze. Rocznie w detalu idzie mi tego ponad 200 ton więc to dość ważny kawałek tortu, a poza tym dywersyfikacja kanałów sprzedaży. 

200 ton w detalu hahah następny po dopalaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Jeden z moich klientów sprzedaje ponad 70 ton rocznie w detalu, a nie mieszka w jakimś mega szałowym pkt więc w 200 ton przy dobrej lokalizacji (np. w okolicy jakiegoś dużego miasta, czy przy uczęszczanej trasie) jestem w stanie spokojnie uwierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...