Skocz do zawartości

Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spokojny

Nawet jak już macie same puste komory to przestancie lamentowac że zaraz wszystko otworzą i się cena załamie, na ewentualbym wzroście cen kazdy skorzsyta, jak nie teraz to w przyszłym sezonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chochlik
13 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

No i co tam chłopki?Białorusini stoją w kolejkach po jabłko?🤣

Stoją, ale ich prezesi grup nie chcą przepuścić przed siebie, bliżej bramy 😜

Najzabawniejsze jest to kupowanie towaru za wagę metoda na słupa. Grupy wstydzą się chyba handlu za wage lub chcą ukryć cennik przed konkurencją 😂

Efekt taki, że ciągną deser z Sandomierza do Grójca, a Grójec wozi do sandomierskich grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prosty człowiek
W dniu 5.04.2023 o 07:53, Gość Sadownik napisał:

Chyba tak właśnie liczyli, wciągnęli jabłko z pakowni i nie uruchomionych komór na stan jabłka deserowego ;)

Rajpolki ciężko kupić, to trzeba było zacząć bliżej prawdy raportować.

Ale tak to jest, jak raportowaniem zajmują się pośrednicy a nie producenci...

Dziś miejscami -7, ilość ładnego deseru na kolejny sezon zaczyna ulegać redukcji... 

TRSK opracowuje szacunki zapasów jabłek i podaje prezesowi WAPA czytaj Rajpolu... Prezes trochę modyfikuje... Nie ma co się dziwić, że organizacja TRSK posypała się, patrząc, że podaje przeszacowane zapasy, zwłaszcza Goldena i Gali. Z tego co mnie pamięć nie myli to miała być Struktura pro sadownicza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość prosty człowiek napisał:

TRSK opracowuje szacunki zapasów jabłek i podaje prezesowi WAPA czytaj Rajpolu... Prezes trochę modyfikuje... Nie ma co się dziwić, że organizacja TRSK posypała się, patrząc, że podaje przeszacowane zapasy, zwłaszcza Goldena i Gali. Z tego co mnie pamięć nie myli to miała być Struktura pro sadownicza...

Gdzie dziś masz takie struktury ?? Wszędzie komercja....

Myślę, że te obecne ceny za Goldena to efekt w dużej części tego, że jakaś część, też na jesieni się zmarnowała jak w przypadku Ligola i Idareda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spadownik
1 godzinę temu, Gość Zenek napisał:

Gdzie dziś masz takie struktury ?? Wszędzie komercja....

Myślę, że te obecne ceny za Goldena to efekt w dużej części tego, że jakaś część, też na jesieni się zmarnowała jak w przypadku Ligola i Idareda.

Jakaś część?

Minimum 500 tys ton zostało w sadzie na szczęście bo inaczej dalej by było 80 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Zorientowany
36 minutes ago, Sadownik2102 said:

Haha może połowa plonu została w sadzie. Nie widziałem nigdzie, gdzie by zostały niezerwane jabłka. 

No to słabo patrzysz ja widziałem sporo, nawet goldena pod siatkami zgnitego ale czy aż 500k ton to nie wiem, może trochę mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okulista
43 minuty temu, Sadownik2102 napisał:

Haha może połowa plonu została w sadzie. Nie widziałem nigdzie, gdzie by zostały niezerwane jabłka. 

Polecam wyjść za bramę

Golden,evelina,Prince nie mówiąc o idaredzie i glosterze

 

Pod Grójecem dużo tego w sądach zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sadownik2102 napisał:

Haha może połowa plonu została w sadzie. Nie widziałem nigdzie, gdzie by zostały niezerwane jabłka. 

A widziałeś żeby deser zbierać w grudniu i styczniu, bo wtedy pustoszały te sady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sadownik2102 napisał:

Haha może połowa plonu została w sadzie. Nie widziałem nigdzie, gdzie by zostały niezerwane jabłka. 

Na Palcach dwóch rak by zliczyl w grójeckim gdzie zostało na drzewach,ogolnie w skali kraju duzo tego nie było jak tu piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
1 godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Na Palcach dwóch rak by zliczyl w grójeckim gdzie zostało na drzewach,ogolnie w skali kraju duzo tego nie było jak tu piszą.

To czemu od połowy października do połowy grudnia skupy były zawalone jabłkiem.. Bardzo często na przemysł było sypanie zdrowe czyste jabłko deserowe.. Jak ktoś nie widział to może nie chciał widzieć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Na Palcach dwóch rak by zliczyl w grójeckim gdzie zostało na drzewach,ogolnie w skali kraju duzo tego nie było jak tu piszą.

Niestety było i to duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość spadownik napisał:

Jakaś część?

Minimum 500 tys ton zostało w sadzie na szczęście bo inaczej dalej by było 80 gr

Miałem na myśli tylko i wyłącznie jabłka odmiany Golden Delicious

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Zenek napisał:

Miałem na myśli tylko i wyłącznie jabłka odmiany Golden Delicious

Golden też został w sadach

Widziałem pod grojcem wiele sadów gdzie oberwano tylko dół  a reszta została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
2 godziny temu, Gość Białorus napisał:

No ile można klęczeć przed bramą i prosić o sprzedaż jabłek?

Zlituje się ktoś i sprzeda?

Dopiero po świętach. Mniej niż po 5 zł to nie dostaną jablek. Ten rok jest nasz. Cierpliwi zawsze wynagrodzeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumowczyk
1 godzinę temu, Gość Marzyciel w gumowcach napisał:

No panowie ruszyło się z jabłkiem po tych świętach, po 1 kwietnia. Teraz jest moc, Białorusini buszują w komorach

Przestać siać popelinę

Jeszcze 2,3 tygodnie i się ruszy

Pewne info

Wapa się myli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandom1264
3 godziny temu, Gość gumowczyk napisał:

Przestać siać popelinę

Jeszcze 2,3 tygodnie i się ruszy

Pewne info

Wapa się myli

Już sie ruszyło ceny w góre

Golden 1.7-1.8 za wage

Prince 1,3 za wage

Jeronimo 1.8 za wage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ceny jabłek 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...