Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cena wiśni 2023


Gość keleris

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że poprostu pokazała się cena za pierwsze wiśnie i emocje opadły .

Teraz każdy to o deszcz się modli bo drzewa w sadzie zaczynają więdnąć. Przez co plon leci na łeb na szyję każdego dnia.

Trochę struktura upraw wiśni  się zmienia , ja mam sad położony blisko miasta i widzę że 90 procent małych plantacji tj. Takich 15 -40 arów które zawsze były zrywane w skrzyneczkę przez rodziców I dzieci nie ma liści ludzie to odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrek z Kozietuł napisał:

Witam 

koledzy polegliscie na założeniu konta? Mam nadzieję że chociaz nie polegniecie na dostarczaniu wiśni

Pozdrawiam i zapraszam 

Bardzo dobrze ze trzeba się logować aby wiadomość zamieścić. 

Gwarantuje że były osoby które pisały z 3 lub więcej Nicków a teraz będzie spokój .

Sandomierz start jak wszędzie 2.3 zł 

PW JESZCZE NIE IDZIE 

Mój kolega który ma firmę transportową przygotowywuje naczepy chłodnicze ma latać z wiśnia na południe Europy wegry i Bułgaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku płaciłem złotówkę, z wielką bidą dwie panie z Ukrainy się skusiły, nasi krajanie i młodzież pracować nie chce niestety, na gotowe lepiej wziąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Sandomierzu na razie wiśni na skupach mało . 

Wczesne odmiany się kończą było ich bardzo mało łutówka jeszcze się nie nadaje koniec przyszłego tygodnia coś się zacznie .Plonów rewelacyjnych też z niej nie będzie .

Było u nas sporo plantacji takich 20,30 ,40 arów które Co roku niezależnie od ceny swoimi siłami były zrywane na mrożenie .80 % ich stoi nie pryskana . Zostały same większe plantacje.

Cena mrożenia oficjalnie 2.3 netto.

Ale jak ponegocjujesz i nie przywozisz 100 kg tylko paletowe ilości  to 2.5 -2.6  netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 12:17, Sadownik2102 napisał:

Teraz forum umrze. Utworzyć konto, to dla niektórych wyższa szkoła. To oznacza jaki poziom inteligencji reprezentowali niektórych komentujący. Okolice Sochaczewa 2.5 zł była w poniedziałek, a mówią o obniżce.

No niestety, krzyczeć, pisać, bić pianę to potrafią. Założyć konto - o tu już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 17:37, Michał S napisał:

Ja tam u was ceny?  sandomierz zainteresowanie duże wszyscy chcą tylko cena nie idzie do góry. Plony marne.

Cena 2.4 -2.5 skrzyneczka 

1.7 kisten. 

Opole lubelskie 1.8 kista. Skrzynka 2.5

 

Plony 40% mniejsze.  Czy Jasienica ruszyła z tłoczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał S napisał:

Z tego co wiem to jasienica ma nie brać wiśni.  Robią mleczko z owsa. Ale się dowiem.

A kto u was tłoczy na dzień dzisiejszy wiśnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...