Skocz do zawartości

Cena wiśni 2023


Gość keleris

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wydaje mi się że poprostu pokazała się cena za pierwsze wiśnie i emocje opadły .

Teraz każdy to o deszcz się modli bo drzewa w sadzie zaczynają więdnąć. Przez co plon leci na łeb na szyję każdego dnia.

Trochę struktura upraw wiśni  się zmienia , ja mam sad położony blisko miasta i widzę że 90 procent małych plantacji tj. Takich 15 -40 arów które zawsze były zrywane w skrzyneczkę przez rodziców I dzieci nie ma liści ludzie to odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrek z Kozietuł napisał:

Witam 

koledzy polegliscie na założeniu konta? Mam nadzieję że chociaz nie polegniecie na dostarczaniu wiśni

Pozdrawiam i zapraszam 

Bardzo dobrze ze trzeba się logować aby wiadomość zamieścić. 

Gwarantuje że były osoby które pisały z 3 lub więcej Nicków a teraz będzie spokój .

Sandomierz start jak wszędzie 2.3 zł 

PW JESZCZE NIE IDZIE 

Mój kolega który ma firmę transportową przygotowywuje naczepy chłodnicze ma latać z wiśnia na południe Europy wegry i Bułgaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku płaciłem złotówkę, z wielką bidą dwie panie z Ukrainy się skusiły, nasi krajanie i młodzież pracować nie chce niestety, na gotowe lepiej wziąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Sandomierzu na razie wiśni na skupach mało . 

Wczesne odmiany się kończą było ich bardzo mało łutówka jeszcze się nie nadaje koniec przyszłego tygodnia coś się zacznie .Plonów rewelacyjnych też z niej nie będzie .

Było u nas sporo plantacji takich 20,30 ,40 arów które Co roku niezależnie od ceny swoimi siłami były zrywane na mrożenie .80 % ich stoi nie pryskana . Zostały same większe plantacje.

Cena mrożenia oficjalnie 2.3 netto.

Ale jak ponegocjujesz i nie przywozisz 100 kg tylko paletowe ilości  to 2.5 -2.6  netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 12:17, Sadownik2102 napisał:

Teraz forum umrze. Utworzyć konto, to dla niektórych wyższa szkoła. To oznacza jaki poziom inteligencji reprezentowali niektórych komentujący. Okolice Sochaczewa 2.5 zł była w poniedziałek, a mówią o obniżce.

No niestety, krzyczeć, pisać, bić pianę to potrafią. Założyć konto - o tu już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 27.07.2023 o 17:37, Michał S napisał:

Ja tam u was ceny?  sandomierz zainteresowanie duże wszyscy chcą tylko cena nie idzie do góry. Plony marne.

Cena 2.4 -2.5 skrzyneczka 

1.7 kisten. 

Opole lubelskie 1.8 kista. Skrzynka 2.5

 

Plony 40% mniejsze.  Czy Jasienica ruszyła z tłoczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał S napisał:

Z tego co wiem to jasienica ma nie brać wiśni.  Robią mleczko z owsa. Ale się dowiem.

A kto u was tłoczy na dzień dzisiejszy wiśnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...