Skocz do zawartości

Kiedy będą młode ziemniaki 2017


Gość CIMITERO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artur

CZY KTOŚ Z PAŃSTWA MÓGŁBY POWIEDZIEĆ JAK WYGLĄDAJĄ U WAS ZIEMNIAKI CO BYŁY OKRYTE  POD AGROWŁÓKNINĄ?   NIE WIEM CO ROBIĆ PONIEWAŻ U MNIE ZIEMNIAKI SĄ W TYM ROKU BARDZO BARDZO MALUTKIE TA SAMA DAWKA NAWOZOWA,PODLEWANIE A NIC NIE ROŚNIE KLASA  GLEBOWA 3 WYKOPKI NAJWCZEŚNIEJ NA POCZĄTKU LIPCA NA DOŁKACH WYMIĘKŁY ;(  ---> OKOLICE RAWY MAZOWIECKIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ Z PAŃSTWA MÓGŁBY POWIEDZIEĆ JAK WYGLĄDAJĄ U WAS ZIEMNIAKI CO BYŁY OKRYTE POD AGROWŁÓKNINĄ? NIE WIEM CO ROBIĆ PONIEWAŻ U MNIE ZIEMNIAKI SĄ W TYM ROKU BARDZO BARDZO MALUTKIE TA SAMA DAWKA NAWOZOWA,PODLEWANIE A NIC NIE ROŚNIE KLASA GLEBOWA 3 WYKOPKI NAJWCZEŚNIEJ NA POCZĄTKU LIPCA NA DOŁKACH WYMIĘKŁY ;( ---> OKOLICE RAWY MAZOWIECKIEJ

A termin sadzenia kiedy był? Formowane redliny? Obornik był? Pryskane od chwastów? Czy okryte były tuz po posadzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norbert

Jaką kolego masz odmianę to raz co było w tamtym roku na tym polu i jskie środki stksowałeś to dwa okrcie to trzy a ci co piszą że po po niżej 2 to przyjemnośći z Romuns . Handlarze propaganda poprostu ... na forum aby ... nas czyli producentuw .
A tak nareszcie Rumun padocha a polski idzie . Czyli chandlarzyki w .........

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

Kalisz 2 zl. Zchodzi jak swieze buleczki. Wieczorem towaru brak.

właśnie jestem na Kaliszu...i mam wifi,,,,wiesz co to jest?...mam 50 woreczków młodego pięknego ziemniaka...jako pierwszy na wsi kopę....i wiesz co ..stoję dwie godz...i do domu jadę z tą moją młodą pyrą...pierwszą na wsi kopaną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość mirek

No to napewno bedziesz stal bo o tej godzinie jest juz po poludniowej gieldzie i wszystko sie rozjezdza i nastepny strzal jest w nocy. I kazdy kto zna gielde o tej godzinie wogole tam nie jedzie ani sprzedawca ani kupujacy. Wiec kolego nie wyppwiadaj sie jak nie masz wiedzy na ten temat. Ludzie nie wierzcie co tu pisza te chandlarze bo dopiero w czerwcu zaczyna sie ruch i tak jest co roK. I korzystaj umiejetnie z wifi bo zasmiecasz tyljo serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

Z ZIEMNIAKIEM W TYM ROKU SZAŁU NIE BĘDZIE JEŚLI CHODZI OCZYWIŚCIE O WYDAJNOŚĆ CENA POWYŻEJ 10 ZŁ ZA WORECZEK 15 KG MUSI BYĆ,JEDNAK POGODA ROBI SWOJE.ŻÓŁTY JEST WMIARE  MOŻLIWOŚCI ,A JESŚLI CHODZI O IRGĘ TO KIEPSKO W TYM ROKU ALE NIE MA CO NARZEKAĆ CENĄ SIĘ NADROBI A ZAINTERESOWANI NA WIĘKSZĄ SKALĘ JUŻ DZWONIĄ I OFERUJĄ MOŻLIWOŚCIĄ KUPNA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek

na Targpiaście napisali 1.5zł/ kg , pewnie można kupić jeszcze taniej, Ci którzy tam pojechali pewnie mają, min 15t/ha,

żeby mówić o jakiejkolwiek opłacalności tego biznesu. 

Import czy zbyt duża podaż krajowego tak popsuła cenę?? 

Ja bardziej obstawiam, to pierwsze, były czasy kiedy hurt startował nawet z 14zł/kg, bo nie było wtedy tyle tańszego towaru zagranicznego. 

 

Z 14 zł jak ziemniak startował, to dłużej czasu potrzeba było zanim spadł do tego dna, które jest na obecną chwilę. 

Człowiek nie  narzeka, szuka przyczyn obecnego stanu sytuacji. 

Pozdrawiam trzeźwo myślących. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Import . Rumun jest tani to fakt i jest go masakrycznie dużo żeby ostrzej nie napisać. Zamienniki ładne typu Włoch czy Grek nigdy też nie były dostępne w tych cenach 1 zl za kg za igle i w tych ilościach. W tym tygodniu jeszczee wjedzie parę aut z Węgier lecz tam jest przewaga czarnego A przy tych cenach pozostałego importu Węgier nie będzie miał sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian

za to sprowadzanie to powinny byc kary to jest psucie interesu rodzimemu producentowi proponuje karzdego handlarza podac do skarbowki zeby sprawdzic czy to co robi jest legalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rolnik

ziemniaki kopią sąsiad pole ma 300 metrów długie 8 worków 15kg z radliny  u mnie na wsi jak jeden zacznie kopać to pozostali bodaj łeciny ale kopią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...