Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Parch 2023


Gość Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość gosc gosc
4 godziny temu, Gość Nowy napisał:

No u mnie podobnie, zabiegi co kilka dni, sdhi, dwa wentylatory, komputery a grzyb jakby sad nie był wcale chroniony 

 ja sama siara plus captan w kwitnienie i szczerze cos sie znajdzie ale tragedi niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Czarnowidz

Qrła! Byłem w sadzie prowadzonym przez jednego z ,,lepszych'' doradców, zgodnie z zaleceniami, co do czasu, sposobu i doboru ŚOR........Buchachachaaaa

Mam dwa zabiegi wiecej niż MISTRZ, ale było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Angelo napisał:

potwierdzam, ja od kilku lat też takiego parcha nie miałem, a dbałem wydawało mi się, że dobrze ... nie dość że mniej jabłek mam to jeszcze ten parch

Tylko się tobie wydawało

I to nie wina lewych oprysków,opryskiwacza,złego paliwa i twardej wody tylko TWOJA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Nowy napisał:

No u mnie podobnie, zabiegi co kilka dni, sdhi, dwa wentylatory, komputery a grzyb jakby sad nie był wcale chroniony 

Bo żadne wodotryski nie zastąpią wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hydraulik
4 godziny temu, Gość Adam napisał:

To samo u mnie, dwa wentylatory, ochrona szczelna, zrobione nawet 2 zabiegi więcej niż doradcy zalecali a parch jest i to nawet na zawiązkach się znajduje...

Widocznie nie była szczelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość congraty
W dniu 10.06.2023 o 10:38, Gość Zorientowany napisał:

U nas na rejonie nie ma takiego cwaniaka co by nie miał grzyba na idarecje na zawiązkach 

Gratulujemy

Grunt to wiedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuje difenokonazol z tebukonazolem plus kontakt. Potem dodyna. Weglan pod koniec tygodnia bo jeszcze jest meszek. 

Rok tragiczny.  8 zabiegów delanem, sdhi, revyona.  interwencja  w krytycznych momentach pirymetanilem, tebukonazolem. I parch nie trzeba szukać żeby znaleźć.  Odkąd uprawiam jablon a jest to już 28 sezonów czegoś takiego nie pamiętam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson
W dniu 10.06.2023 o 07:42, Gość SMS napisał:

Tylko się tobie wydawało

I to nie wina lewych oprysków,opryskiwacza,złego paliwa i twardej wody tylko TWOJA

 

nigdzie nie napisał czyja wina to wina, więc chyba bije się w pierś że gdzieś popełnił błąd smsku. pokaż lepiej swoje baobaby i plamy parchulca na jabłkach po 10 zabiegach ditianonu, 6 difekonazolach, węglanach itd i wypryskaniu już 70% zapasów kaptanu "cfaniaku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Robson napisał:

nigdzie nie napisał czyja wina to wina, więc chyba bije się w pierś że gdzieś popełnił błąd smsku. pokaż lepiej swoje baobaby i plamy parchulca na jabłkach po 10 zabiegach ditianonu, 6 difekonazolach, węglanach itd i wypryskaniu już 70% zapasów kaptanu "cfaniaku".

Rozgryzles mnie szeroki ale twoja złośliwość nie przykryje braku kompetencji "geniuszu"

Tak wiem.Bylo za zimno i nie trzeba było pryskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Jan napisał:

Jutro planuje difenokonazol z tebukonazolem plus kontakt. Potem dodyna. Weglan pod koniec tygodnia bo jeszcze jest meszek. 

Rok tragiczny.  8 zabiegów delanem, sdhi, revyona.  interwencja  w krytycznych momentach pirymetanilem, tebukonazolem. I parch nie trzeba szukać żeby znaleźć.  Odkąd uprawiam jablon a jest to już 28 sezonów czegoś takiego nie pamiętam.  

Ta pierwsza mieszanina tak chwalona przez jednego doradcę u mnie zastosowana już 04.6 i 08.6 nie dała nic. Dziś wodorowęglan, w piątek węglan, w przyszłym tygodniu siara w bloku 2-3razy, dużo wody na hektar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość oon napisał:

Ta pierwsza mieszanina tak chwalona przez jednego doradcę u mnie zastosowana już 04.6 i 08.6 nie dała nic. Dziś wodorowęglan, w piątek węglan, w przyszłym tygodniu siara w bloku 2-3razy, dużo wody na hektar

Jakie dawki wodorowęglanu, węglanu ? I czy zwliżacz dajesz ? Ile wody na ha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...