Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Realista

Nakręcajta się tak dalej, to zaraz wjedzie mrożonka chińska i Holandia i zrobi się to, co wiosną. Realna cena za obraną w tym tygodniu to 1,3-1,4 zł, w przyszłym prawdopodobnie wszyscy dobiją do 1,4 zł. Cebula do obierania 50 gr, worek 70 gr i bez podpalania się niech cena idzie w górę o 5 gr co 1-2 tygodnie i wszystkim będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Kujawy
16 godzin temu, Gość Realista napisał:

Nakręcajta się tak dalej, to zaraz wjedzie mrożonka chińska i Holandia i zrobi się to, co wiosną. Realna cena za obraną w tym tygodniu to 1,3-1,4 zł, w przyszłym prawdopodobnie wszyscy dobiją do 1,4 zł. Cebula do obierania 50 gr, worek 70 gr i bez podpalania się niech cena idzie w górę o 5 gr co 1-2 tygodnie i wszystkim będzie dobrze.

Hmm na worek już 0.80-1zl można dostać także ceny letko nieaktualne. Podpalac się nie ma co To fakt ale będzie drożej na pewno może nie rekordy ale drożeć będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

A co tu się podpalac. Zimówki się kończą dymki pójdą i koniec dużego kalibru więc przerób spadnie o połowę bo siewki każdy widzi jakie są. Worek też wyciągnie co lepsze to na obieranie niewiele zostanie. A kto ma ładny zdrowy towar to go będzie trzymał do odpowiedniej ceny anie te grosze co są teraz. Na początku sezony raczej holandia za grosze towaru nam nieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawy

Jako rolnik nie wiem ale wyglądało na to ze zbierze się jakiś plon a tu lipa totalna 10-15 ton z ha dramat... co gorsza to pola w około chyba wszytskie wyglądają tak samo. Niby nasiane ale ci z tego jak 1/4 tego co rok temu i drobnica co nie wiadomo do czego się nadaje. Sam się zastanawiam czy częściowo nie wykopać jej talerzwoka i odpuścić se temat cebulowy na kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Siałem cebule 17 18 kwietnia 1 sierpnia wszystkim siadła a u mnie się trzymała mamy 13 sierpnia cebula praktycznie zjedzona przez grzyba... Opady deszczu zamiast pomóc to chyba załatwiły te cebule bo wdały się choroby plus mega dużo wciorniastka. Miało być super a dużo 4 porosło. Pole nigdy nie widziało cebuli. Tak że panowie ciężki rok, oby zbyt był dobry i cena rosła bo jak odsortuje wysadkę to co mi zostanie 15 ton. Nawet nie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gabryś

Na obieranie 55/60gr, obrana 1,40/1, 45 krajowy rynek, 1,55/1,75 export. Na pakowanie 60-70gr, pakowana 1,00 / 1,20

Cena stabilna legko w górę. Zainteresowanie spore ale bardzo rozproszone na mniejszych graczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Dzisiaj Robiony objazd pól, 3.5do 5 jest 90 procent cebuli u mnie, tydzień temu stała zielona, teraz do kopania, nie spodziewałem się takiej drobnicy przy ustawieniu siewnika 9.2 porażka na maksa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
5 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

No ja nie widzę powodów by cena miała nie iść do góry w Pl siewki są słabe kto niby miałby nas zasypać cebula ? 

Kazachstan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Jeśli jesteś w stanie obrać tira tej dymki w dwa dni to polecam. Inaczej połowę odbierzesz z powrotem z chłodni albo wywieziesz na pole. Tanieje, bo gnije i ktoś musi to obrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uzbek

Kazachstan jest dobry do póki ktoś nie zrobi badań na pestycydy, metale ciężkie i inne dziwne pozostałości. Poza tym uzysk mrożonki i jej jakość z surowca srodkowoazjatyckiego jest taki jak z cebuli chińskiej, woda woda i jeszcze raz woda. W Europie musimy spełnić setki norm a kazach, uzbek, rusek wjeżdża i nic..... Podkłada się global gap z Holandii lub kartę pola Polaka i wszystkie problemy znikają. Może Kołodziejczak niesiony swoimi butami za 3000usd dotrze do sedna problemu i go rozwiąże!?!? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...