Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

W przemyśle nie ma jeszcze zainteresowania nową cebulą. Starej, dobrej i taniej cebuli mamy jeszcze spokojnie na kilka miesięcy.

Każdy obieracz, bez zastanowienia wolałby młodą cebulę przerabiać, z wielu powodów - m.in.: jakościowych ( o czym pisałeś w poście 7 czerwca), wydajnościowych (o czym pisałeś w poście 7 czerwca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susza w belgii ,mnijszy areał w całej europie oraz ukrainie i rosji. Podwyżki dla obieraczy do 30/35 gr, kontrole państwa. Cena w tym roku za obieraną przekroczy 1zł . pozdrawiamy kontrakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej

Tylko że zakłady przetwórcze w tej Belgii nakupiły tyle taniej cebuli schładzanej z Polski i same zamroziły, że starczy im do początku sezonu.Nie podejmowałby tak odważnych decyzji aby wcale nie kontraktować.Ale oczywiście każdy zrobi jak uważa.Ja 50 % kontraktuje.Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiadasz Macieju. Zapasy mrożonki są rekordowe ale popyt na mrożonkę jest również rekordowy. Przy rozsądnych ofertach polskie chłodnie nie mają problemu z kontraktacją sprzedaży. Ja również radzę kontraktować. Na kontraktach jeszcze nikt nie stracił! Jednak jeżeli ktoś ma żyłkę hazardzisty to wolny rynek faktycznie jest kuszący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Co może być przyczyną cebula z dymki nie trzyma się dobrze ziemi tak ja wypycha i jest słaby korzeń i miejscami załamany już szczypior ?

 

Też widziałem wczoraj miejscami załamany szczypior w dymce. Co ciekawe załamane były cebulki średnicy ok 4 cm z pięknym długim szczypiorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

25 groszy z dowozem do domu. Cebula niestety wilgotna, niedosuszona i miękka. To kwestia tegorocznego mixu odmian zimówki. Wczesne dymki na razie idą do magazynów.Na Kujawach jakość gorsza ale nie na tyle, żeby nie dało się przerobić. W Łódzkim i w Wielkopolsce cebula wyraźnie ładniejsza. Kaliber wszędzie godny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość1984

Witam wszystkich. Jak myslicie cena cebuli pójdzie do góry? Z tego co wiem to u nas tzn na kujawach obieralnie płaca 20gr za kilo za dymke i zimówke bo niby po tyle z holandi kupuja. Z tego co wiem to Holandia duze transporty cebuli ma przysyłac jeszcze 10 dni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Analityk:)

W tym sezonie bedzie sie działo, bedzie zabawa i skoki na sam szczyt. Próba zdołowania cen na początku sezonu bedzie a potem otrzeźwienie i pobudka w sezonie który niestety dla chłodni oznacza wyższe ceny i mniejszą podaż dlaczego:

- generalnie na swiecie mniejsza produkcja cebuli zwiększy na nią popyt i presje by ją mieć

- w polsce koszt obierania wzrasta z powodu legalizacji obierania, urząd skarbowy,sanepid,inspekcja pracy są mega aktywne, na kuhawach obieracze dostali podwyżke na 33-35 gr od kg

- sporo maszyn samiróbek sprawi że obieracze będą bić sie o towar na maszyne którego jest niewiele.

- ręczni obieracze wymierają lub dostają robote godną w innych branżach

Suma sumarum za kilka lat obieranie rozproszy sie po całej europie i bedziemy mielu tylko mechaniczne obieranie przy chłodnuach.

Pozdrawiamy Nadzieje, ta umiera ostatnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...