Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek

Jak widzę takie ogłoszenia to mi się chce śmiać :D  Pmietaj kolego że obowiązkiem  jest wystawianie FAKTUR !!!!!!!!!!!!   sprzedam cebulę luzem ilości całosamochodowe. kaliber 4+ cena do negocjacji. tylko gotówka. możliwośc wystawienia faktury vat .

 Chłopie nie udaj mądrzejszego bo nie jesteś! Jaki obowiązek wystawiania faktury!? Jestem vatowcem i fakturę daję jak ktoś chce i mu potrzebna! Na co ryczałtowcowi faktura zakupu? Jeśli bez faktury sprzedaję to "muszę" to wykazac np. paragonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw

 Chłopie nie udaj mądrzejszego bo nie jesteś! Jaki obowiązek wystawiania faktury!? Jestem vatowcem i fakturę daję jak ktoś chce i mu potrzebna! Na co ryczałtowcowi faktura zakupu? Jeśli bez faktury sprzedaję to "muszę" to wykazac np. paragonem

Wszystko sie zgadza tylko ze jak wystawisz paragon to ty podatek zapłacisz  a kupujący juz nie koniecznie a nawet na pewno nie zapłaci,taka jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hicior

Oj tam. Czepiasz się! Niech sobie piszą co chcą! Niektórzy sądzą, że jak napisze takie bzdury to inni podłapią i faktycznie rynek przyjmie jego cenę za obowiązującą. Być może pisząc wie, że nie dostanie tyle ale lubi się targować więc zaczyna wysoko. Albo zobaczył, że promocje w Dino się skończyła i liczy na podwyżki.

 

Prawda jest taka, że o cenach decyduje kupiec więc sprzedawca ma brać co mu dają albo zaorać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Czytając ogłoszenia sprzedam cebule w cenie 3,5zł/worek  zastanawiam się po co  ktoś taki uprawia cebulę? 

 

Czytając ogłoszenia sprzedam cebule w cenie 3,5zł/worek  zastanawiam się po co  ktoś taki uprawia cebulę? 

A po ile niby cebula teraz chodzi jak nie ok.3-4zł/10kg?Ja właśnie skończyłem swoją sprzedawać do firmy z którą współpracuję od lat i  cena była 0.30zł/kg w bb. oczywiście towar marketowy. Rok temu było ok.0,80zł/kg i co z tego! Wystaw ogłoszenie po takiej cenie jaka Ci się kalkuluje i czekaj aż ktoś się zainteresuje. Powodzenia życzę w tym sezonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Wszystko sie zgadza tylko ze jak wystawisz paragon to ty podatek zapłacisz  a kupujący juz nie koniecznie a nawet na pewno nie zapłaci,taka jest roznica.

A wisi mi to czy zapłaci czy nie U.S. Nie boi się kombinować niech kombinuje! Znam takiego co tak robił-nie zapłacił w terminie za towar, cwaniakował to poszedł chłop do urzędu i powiedział jak było! Kombinator sprzedawał co mógł, kredyty brał bo dostał 180tys. do zapłaty już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Oj tam. Czepiasz się! Niech sobie piszą co chcą! Niektórzy sądzą, że jak napisze takie bzdury to inni podłapią i faktycznie rynek przyjmie jego cenę za obowiązującą. Być może pisząc wie, że nie dostanie tyle ale lubi się targować więc zaczyna wysoko. Albo zobaczył, że promocje w Dino się skończyła i liczy na podwyżki.

 

Prawda jest taka, że o cenach decyduje kupiec więc sprzedawca ma brać co mu dają albo zaorać!

 

Nie jestem miekki w handlu ale jak to mowia ze wyzej hu.a nie podskoczysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Korzystając z forum chciałbym wszystkim "cebularzom", zarówno tym znajomym jak i nie znajomym, klientom, kooperantom, podwykonawcom, zleceniodawcom a także konkurentom złożyć szczere życzenia zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim miłych i rodzinnych, ciepłych dni w których zapomnimy na moment o troskach i problemach cebulowego świata.

 Dodatkowo załączam życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku. W 2017-tym życzę nam wszystkim passy w biznesie, udanych inwestycji, stabilnej sytuacji i rewelacyjnych kontraktów. Przede wszystkim życzę jednak spokoju i rozsądku bo tego najbardziej zabrakło w mijającym roku. 

 

Pozdrawiam

Mateusz Maćkowski

Global Onions

 

15541509_1051050195005863_79767606710379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość umowa zlecenie

Będzie tak samo... Dopóki nie przewali się przez Polskę fala kontroli w następstwie której zamknięte zostanie 90% obieralni dopóty branża pozostanie w szarej strefie, umowach śmieciowych lub 1/32 etatu. To, że 10% obieralni działa w pełni legalnie to tylko i wyłącznie kwestia wymogów stawianych przez kilku najlepszych odbiorców. Reszta odbiorców obranej cebuli ma głęboko gdzieś w jakich warunkach i na jakich zasadach się ją obiera - liczy się tylko cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

Podnoszenie płacy minimalnej(stawki godzinowej) ma swoje dobre i złe strony.Krótkookresowo jest korzystne dla pracowników -to oczywiste,w  dobrze rentownych działalnościach nie stanowi większego problemu,natomiast w sytuacji gdy produkcja balansuje na krawędzi opłacalności dodatkowy wzrost kosztów może stanowić duży problem.Odbiorców (jak wspomniał przedmówca) interesuje cena i nie koniecznie będą skłonni zapłacić więcej za towar zwłaszcza w roku klęski urodzaju. 

Można wyznaczać coraz wyższe pułapy stawki minimalnej na które oczywiście zasługują pracownicy,tylko jeśli upadnie wiele obieralni,gospodarstw,firm to czy będzie to korzystne dla rynku pracy i dla całej gospodarki?

 

 

 

Będzie tak samo... Dopóki nie przewali się przez Polskę fala kontroli w następstwie której zamknięte zostanie 90% obieralni dopóty branża pozostanie w szarej strefie, umowach śmieciowych lub 1/32 etatu. To, że 10% obieralni działa w pełni legalnie to tylko i wyłącznie kwestia wymogów stawianych przez kilku najlepszych odbiorców. Reszta odbiorców obranej cebuli ma głęboko gdzieś w jakich warunkach i na jakich zasadach się ją obiera - liczy się tylko cena. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Jak zatrudniam  na czarno jakiegoś za przeproszeniem wsiowego matoła do obierania cebuli czy przebierania marchewki ,czy jakiejkolwiek roboty to stawka jest do uzgodnienia! Chcieli po 12 już z pół roku temu to mówię idź się zatrudnij gdziekolwiek do firmy ja płace jak płaciłem! I co nieprzychodzą? przychodzą bo jak ma komornika czy lubi wypic to się zatrudni? Nie! Ja , znajomi płacimy ok.8zł/godz. i na brak pracowników nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Jakie u Was ceny koledzy za obieraną cebulkę

A w łusce po ile sprzedajecie

czy coś drgnęło

Bo jak widzę ofertę sprzedazy po 3 gr to....

wolałbym aby zgniła niż się upokazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz

Witam Państwa

 

Mam pytanie do właścicieli  obieralni cebuli którzy zatrudniają pracowników zgodnie z przepisami prawa, czyli stawka 13zł/h;

opłaty ZUS, szkolenia pracowników, odzież robocza,urlop, zwolnienie lekarskie pracownika płatne przez 33 dni przez pracodawcę itp. Czy ktoś przeliczał ile wynosi koszt obrania 1 kg cebuli przy 250 dniach pracujących w 2017 r  

z uwzględnieniem  tych kryteriów.  

 

Pozdrawiam 

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk Lipiński

Dzień dobry Januszu.

Poczyniliśmy takie obliczenia już w poprzednim roku. Są one realne jedynie przy zachowaniu poniższych założeń i parametrów.

- 44 godziny robocze w tygodniu

- wydajność na poziomie 50 kg/h

- brak okresów chorobowych

 

Koszt obrania kilograma cebuli wyniósł 0,42 zł. dodatkowo koszt przygotowania cebuli do obierania to 0,11 zł/kg. Łączny koszt przy sprzyjających warunkach to 0,53 zł/kg.

Do tej pory koszt zamykał się w 0,50 zł więc jakiejś tragedii nie ma ale te zmiany rysują pewien trend i obawiam się, że to nie koniec podwyżek.

 

Oczywiście musiałem pożegnać pracowników o najniższej wydajności. Zasilili szeregi bezrobotnych.

 

Na szczęście surowiec notuje kolejne obniżki i cebulę do obierania dostajemy za 0,08 zł na plac (niestety bardzo słaby towar). Od przyszłego miesiąca bedziemy musieli przejść na holenderską za 0,18 (kontrakt) więc będzie trudniej.

 

Produkcję mamy zakontraktowaną do końca 2018 roku ale jeżeli koszty pracy będą rosły w takim tempie jak w teraz to nie będziemy w stanie zrealizować kontraktu.

 

Miejmy tylko nadzieję, że administracja rządowa skutecznie wyegzekwuje przestrzeganie nowych przepisów bo konkurowanie z obieralniami z szarej strefy może stać się ekstremalnie trudne.

 

Pozdrawiam uczciwych obieraczy.

Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz

Dzień Dobry  Henryku

Nie spodziewałem się aż tak szybkiej reakcji, gdyż domniemałem że rzetelnych obieralni jest niewiele i raczej nie chwalą się tym bo jeżeli  działają w zgodzie z obowiązującymi przepisami to nie zarabiają.  

Nie będę polemizował z Twoimi wyliczeniami ale 50 kg na godzinę to chyba przesada. 

Kolega przedstawił mi przybliżoną wersję na rok 2017.

Co Ty na to?

 

PRZYBLIŻONY ROCZNY KOSZT UTRZYMANIA OBIERALNI CEBULI W 2017 ROKU

  • pracownik wynagrodzenie 12miesięcy x 17 osób to 12 x 17 x 2000zł/m-c = 408000 zł
  • kierowca/administracja      2 x 1/2 etatu  12 x 2000 = 24000 zł
  • energia oświetlenie            8h x 15 lamp x 60W to 3,60zł x 190dni = 684 zł

w 2017r jest 250 dni pracy. Przyjmujemy że pracownik wykorzystał cały urlop i zwolnienie lekarskie 250-60=190 dni

 

  • energia czajnik,krany  500 zł
  • woda+ścieki                600 zł
  • szkolenie BHP  dla 19 osób  1300 zł
  • ZUS   około 150000 zł
  • odzież robocza 19 x 100 zł = 1900 zł
  • biuro podatkowe 12 x 300 zł = 3600 zł
  • podatek od nieruchomości 200 m^2 x 22 zł = 4400 zł
  • transport cebuli białej do chłodni   6000 zł
  • transport obierek po cebuli 1000 zł

​Sumarycznie koszt zatrudnienia 19 osób przez rok z transportem cebuli białej i odpadu daje kwotę

601984 zł

 

1 osoba obiera 150kg/dzień

17osób x 150kg x 190dni = 484500 kg 

 

koszt obrania 1kg cebuli 601984zł/484500kg

 

1,242zł/kg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czy to J.....?

Dzień dobry Januszu.

Poczyniliśmy takie obliczenia już w poprzednim roku. Są one realne jedynie przy zachowaniu poniższych założeń i parametrów.

- 44 godziny robocze w tygodniu

- wydajność na poziomie 50 kg/h

- brak okresów chorobowych

 

Koszt obrania kilograma cebuli wyniósł 0,42 zł. dodatkowo koszt przygotowania cebuli do obierania to 0,11 zł/kg. Łączny koszt przy sprzyjających warunkach to 0,53 zł/kg.

Do tej pory koszt zamykał się w 0,50 zł więc jakiejś tragedii nie ma ale te zmiany rysują pewien trend i obawiam się, że to nie koniec podwyżek.

 

Oczywiście musiałem pożegnać pracowników o najniższej wydajności. Zasilili szeregi bezrobotnych.

 

Na szczęście surowiec notuje kolejne obniżki i cebulę do obierania dostajemy za 0,08 zł na plac (niestety bardzo słaby towar). Od przyszłego miesiąca bedziemy musieli przejść na holenderską za 0,18 (kontrakt) więc będzie trudniej.

 

Produkcję mamy zakontraktowaną do końca 2018 roku ale jeżeli koszty pracy będą rosły w takim tempie jak w teraz to nie będziemy w stanie zrealizować kontraktu.

 

Miejmy tylko nadzieję, że administracja rządowa skutecznie wyegzekwuje przestrzeganie nowych przepisów bo konkurowanie z obieralniami z szarej strefy może stać się ekstremalnie trudne.

 

Pozdrawiam uczciwych obieraczy.

Henryk

 

Witaj Henryk . Przecież każdy czytał już  OBIERANIE CEBULI NA CZARNO WIELKOPOLSCE https://www.google.c...kx3Ljq6q2Er-K6w  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk Lipiński

Dzień Dobry  Henryku

Nie spodziewałem się aż tak szybkiej reakcji, gdyż domniemałem że rzetelnych obieralni jest niewiele i raczej nie chwalą się tym bo jeżeli  działają w zgodzie z obowiązującymi przepisami to nie zarabiają.  

Nie będę polemizował z Twoimi wyliczeniami ale 50 kg na godzinę to chyba przesada. 

Kolega przedstawił mi przybliżoną wersję na rok 2017.

Co Ty na to?

 

PRZYBLIŻONY ROCZNY KOSZT UTRZYMANIA OBIERALNI CEBULI W 2017 ROKU

  • pracownik wynagrodzenie 12miesięcy x 17 osób to 12 x 17 x 2000zł/m-c = 408000 zł
  • kierowca/administracja      2 x 1/2 etatu  12 x 2000 = 24000 zł
  • energia oświetlenie            8h x 15 lamp x 60W to 3,60zł x 190dni = 684 zł

w 2017r jest 250 dni pracy. Przyjmujemy że pracownik wykorzystał cały urlop i zwolnienie lekarskie 250-60=190 dni

 

  • energia czajnik,krany  500 zł
  • woda+ścieki                600 zł
  • szkolenie BHP  dla 19 osób  1300 zł
  • ZUS   około 150000 zł
  • odzież robocza 19 x 100 zł = 1900 zł
  • biuro podatkowe 12 x 300 zł = 3600 zł
  • podatek od nieruchomości 200 m^2 x 22 zł = 4400 zł
  • transport cebuli białej do chłodni   6000 zł
  • transport obierek po cebuli 1000 zł

​Sumarycznie koszt zatrudnienia 19 osób przez rok z transportem cebuli białej i odpadu daje kwotę

601984 zł

 

1 osoba obiera 150kg/dzień

17osób x 150kg x 190dni = 484500 kg 

 

koszt obrania 1kg cebuli 601984zł/484500kg

 

1,242zł/kg

Januszu jeżeli Twój kolega będzie tolerował ludzi obierających 150 kg dziennie to niestety ale scenariusz jego wyliczeń się spełni i nie wróżę zbytniej dochodowości takiej obieralni. U nas nikt nie może zejść poniżej 40 kg na godzinę a średnio to 50 kg/h. Niestety nawet przy tak wysokiej wydajności opłacalność przedsięwzięcia jest sprawą dyskusyjną.

 

 

Witaj Henryk . Przecież każdy czytał już  OBIERANIE CEBULI NA CZARNO WIELKOPOLSCE https://www.google.c...kx3Ljq6q2Er-K6w  

 

To niestety smutny standard w rejonach Kalisza i Leszna. Smutniejsze jest jednak to, że  jest to o niebo lepszy standard niż w okolicach Radziejowa czy Tucholi. Na Kujawach jest horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...