Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał. Onion

Hehee.. dobra propaganda z tą Holandią za 14 gr.   Ja handluje cebulą na większą skale,ale czegoś takiego tam nie widziałem. No przepraszam...60% odpad... kupisz za 10 gr na nasze +transport minimum 18 groszy do kilograma,to już jest 28 groszy. Przypominam kolego że na naczepę wchodzi ok 26000 kg. Przelicz to sobie.  A jak Ci nie idzie na rynku z zakupem do obierania to zajmij się czymś innym. Polecam ziemniaki przemysłowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebula z Holandi odsort suchy do 30% odpadu cena 0,14zł/kg z dostawą na miejsce.

Pryzma nienadająca się na worek ale jak najbardziej do obierania cena 0,22zł/kg

Tak że nie liczę na wielkie podwyżki cebuli krajowej.

Jasne,w Holandi to są płoty kiełbasami grodzone.Jak pojedziesz tam do pracy to ci zapłacą worek euro na miesiąc,a cebule ci przywiozą po 14gr i jeszcze cie w pięty pocałują,tak jest wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obierka

Pół godziny po Wieczorynce nie wypada bajek opowiadać. 

Słaby jesteś w rozeznaniu rynku w Holandii.

Pisze: ODSORT cebuli dostaje za darmo wiozę jako powrót swoim autem za 140zł/tona

Mi pasuje.Cebula pryzma od indywidualnego rolnika, napisałem że jakość słaba tz.brudna,wilgotna.

Płacę 1-2 centy.

Zarabiam na transporcie sam sobie szukam towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby jesteś w rozeznaniu rynku w Holandii.

Pisze: ODSORT cebuli dostaje za darmo wiozę jako powrót swoim autem za 140zł/tona

Mi pasuje.Cebula pryzma od indywidualnego rolnika, napisałem że jakość słaba tz.brudna,wilgotna.

Płacę 1-2 centy.

Zarabiam na transporcie sam sobie szukam towaru.

Bajki. Odsorty darmowe to na tę chwilę gnój. Odsorty po 0,5 - 1 cent są słabe ale od biedy nadają się na kiepskie, ręczne obieralnie. Dobry odsort z 50-70% zawartością cebuli bez łuski i bez podwymiaru to ceny od 1,5 centa w górę. Pryzm poniżej 3 centów nie było na giełdzie od czerwca. 

Jeżdząc po 140 zł/t nie zarabiasz na transporcie tylko wegetujesz. 

Masz oczywiście rację - jestem wybitnie słaby w rozeznaniu rynku w Holandii.  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obierka

Global

Piszesz "bajki" a następnie zgadzasz się z tym że jednak w Holandii jest dostępna cebula za darmo i tania pryzma?

Zapytaj się innych przewoźników za jakie stawki jeżdżą przez spedycję albo giełdę.

Napisałem

kupuję u rolnika a nie na giełdzie!

Wiadomo że to cię boli bo brakuje w tym twojej prowizji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Darmowe odsorty są ale nie ma to nic wspólnego z cebulą o trzydziestoprocentowym odpadzie. No chyba, że specjalnie dla Ciebie Holender dosypuje 70% ładnej, zdrowej cebuli do odpadówki abyś tylko zrobił mu łaskę i wziął to za darmo. Taki strzał trafi się raz czy dwa i to robiąc handel w mojej skali ale nieprawdopodobnym jest by był to standard.

Znam realia transportowe. Przewoźników mam kilku dziennie na linii i nikomu nie zlecam frachtów za głodowe stawki. Szanuję ludzi gdyż ludzie szanują mnie.Licząc 1€/km robisz sobie krzywdę. 

Wiem dokładnie co miałeś na myśli pisząc o kupowaniu od rolnika ale nie wierzę, że rolnik zamiast dostać na giełdzie więcej postanowi uszczęśliwić akurat Ciebie sprzedając ze stratą. Za długo siedzę w cebuli...

Przytyki o prowizji są niesmaczne ale uwierz mi - nie byłbym w tej branży kim jestem gdybym przejmował się każdym drobnym ciułaczem łudzącym się, że bezpośredni zakup zwróci mu koszty przyjazdu do NL, hotelu i szukania towaru (nie wspominając o ryzyku i kosztach ewentualnej reklamacji). Nie ta liga.

Nie zamierzam nikogo pouczać jak ma robić interesy. Napisałeś, że Tobie się opłaca i że Ci pasuje i niech tak zostanie. Szanuję to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ... <ciach>

 

 

--------------------------------------------

 

Szanowny Panie "GOŚĆ" nie raczył się Pan nam tutaj nijak przedstawić i podpisać, i anonimowo robi Pan tutaj jakieś prywatne wycieczki.

Przede wszystkim jest to temat o cebuli przemysłowej a Pana wypowiedź nie była z tematem bezpośrednio związana i naszym zdaniem była obraźliwa dla osoby, którą Pan opisał.

Jeśli chce Pan coś zakomunikować tej osobie to proszę założyć konto na Forum i wysłać do tej osoby prywatną wiadomość wyrażając w niej swoją opinię o tej osobie.

 

Administracja Forum

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od Mateusza kupuję a do Holandii nie jadę. On nie winien niskich cen a jego zarobek  trzeba wkalkulować w produkt.

A wracając, ktoś doinformowany podzieli się informacją kiedy na chłodniach coś zdrożeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wróżbita Maciej

Kolego Marku,

A jakie są powody, żeby cebula na chłodniach zdrożała???

Osoby, które podpisały kontrakty dostają 0,78-0,85 zł za obraną czy w tym sezonie to zła cena??

W magazynach jeszcze sporo cebuli, na zachodzie również.Trzeba zagryźć zęby i '' dojechać'' sezon do końca.

Drożej nie będzie.....

Tyle mojej opinii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 30 lat cebuli

Kolego Marku,

A jakie są powody, żeby cebula na chłodniach zdrożała???

Osoby, które podpisały kontrakty dostają 0,78-0,85 zł za obraną czy w tym sezonie to zła cena??

W magazynach jeszcze sporo cebuli, na zachodzie również.Trzeba zagryźć zęby i '' dojechać'' sezon do końca.

Drożej nie będzie.....

Tyle mojej opinii.

Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że cebuli jest więcej na polach niż w magazynach a do czerwca jeszcze trochę miesięcy zostało więc zobaczymy co będzie, tego NIKT nie wie, ale przewidywać każdy może, lecz patrząc po ubiegłym roku to słabo to się sprawdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wróżbita Maciej

Cebuli faktycznie sporo zostało, ale to raczej odmiany typu hiszpańskiego, których i tak było za dużo. Rijnsburgery leżą w przechowalniach i jest ich też sporo. Ile cebuli pójdzie na Belgię 100 aut??? nie popadajmy  w hurraoptymizm. Trzeba sobie jasno powiedzieć sezon do d..y i tyle.Jeśli ktoś jeszcze patrzy z optymizmem to gratuluje. Ja skupiam się już na nadchodzącym sezonie.Życzę udanych sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik 009

Sorry za pytanie,nie zdążyłem wykopać kilku arów cebuli i została na zimę w polu,czy wiosną wyrośnie z niej szczypior? Ma ktoś z was takie doświadczenie z lat poprzednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kto zajmuje się uprawa cebuli nie potrafi zdążyć z wykonaniem,a już nie wspomnę że zbiorem. Jeśli się do tego nie nadajesz, a pewnie zasiales pierwszy raz licząc ze zarobisz krocie to teraz się nie blaznij zadając takie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. za ładną luzem można dostać ponad 30 gr, za brudną 20-22gr; ale opłacało się czekać teraz trochę więcej kosztów się wróci, cena cały czas niewielka, ale 4 razy większa niż prosto z pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. za ładną luzem można dostać ponad 30 gr, za brudną 20-22gr; ale opłacało się czekać teraz trochę więcej kosztów się wróci, cena cały czas niewielka, ale 4 razy większa niż prosto z pola.

Miesiac temu jakby mi ktos tu  napisał ze sprzedaje cebule po 30 gr to bym go wysmiał .Dzisiaj sam  miałem oferte po 29 gr za kilo  jak leci.Cena panowie juz nie jest taka tragiczna jak była prosto z pola po 8  gr .No ale cóż 10 gr wiecej na kazdych   100 tonach to jest 10000  zlotych.A w moim przypadku kiedy to jest około 1000 ton to juz robi sie powazna suma.Cebula to loteriada   :)       Czekam zawsze do konca.   W zeszłym roku troche straciłem z tym czekaniem  ale tez byly lata co zaplacilo czekanie za nastepnych pare  lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rumun

Nie ma co się łudzić że przyjdzie klient...Nie przyjdzie bo po co, po fuzarium i inne choroby lub stożek wzrostu.... Niestety Polski rolnik nie potrafi wyprodukować cebuli, juz lepsi są ukraincy , bo cebula choć gruba rośnie. Nasz towar możemy wysłać najdalej do sąsiedniego miasta na hurt. A jeśli jest porządny producent to frajerstwo go zdławi bo zagraniczny klient kupi raz cz dwa cebule od bogobojnych oszustów krórzy zrobią wszystko by pozbyć sie syfu.Szkoda tylko tych uczciwych profesjonalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarianKowalski

To ten z tych co wiecznie zachwalają holenderską cebule jak przyjeżdżają szukać cebuli po gospodarstwach..  to bierzcie z holandi , nie traćcie mojego czasu i miejcie trochę szacunku dla kraju i kultury waszych przodków , a jak nie pasuje religia , ludzie i kultura won ! na zachód przebrać się za babę i tańczyć jak zagra ahmed , albo na wschód do potomków ludzi z upa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z Wielkopolski

Panie Marianie Kowalski. Co się tak emocjonujesz i do tego mieszasz jeszcze politykę, religię, kulturę i co by tam jeszcze... Twój przedmówca niestety ma sporo racji... Ja sam uprawiam kilkadziesiąt hektarów cebuli i wiem, że jest  to cebula doskonałych odmian do długiego przechowywania, w odpowiednim momencie fazorowana, w optymalnych warunkach przechowywana... Jest twarda, czysta, można ją ciąć w wzdłuż i w poprzek i nie znajdziemy żadnych oznak pobudzenia, nie mówiąc o wyrastaniu w szczypior. Bywa, że nie wyrabiam z zamówieniami i próbuję posiłkować się towarem od innych dostawców i z małymi wyjątkami to najczęściej są próby wciśnięcia syfu... Takie są niestety fakty. Oczywiście są też dobrzy producenci i oby było ich jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...