Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wolski

W mojej ocenie poziom poprzedniego roku w powierzchnia nieznacznie  się zmniejszy ale zasiewy są w optymalnym czasie. wszystko w rękach aury .Ja zwiększyłem powierzchnie ,dam na tacę 10 groszy aby gdzieś na drugim końcu świata troch mniej deszczu spadło.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość PiotrekAv.

W moich stronach chyba każdy co uprawia cebulę tak myśli bo zasiane jest bez porównania więcej jak w ubiegłym roku! Jeszcze nie widziałem tyle u nas- wydaję się że 2/3 pól to cebula! Czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moich stronach chyba każdy co uprawia cebulę tak myśli bo zasiane jest bez porównania więcej jak w ubiegłym roku! Jeszcze nie widziałem tyle u nas- wydaję się że 2/3 pól to cebula! Czarno to widzę.

Nie słuchajcie tych bredni. To piszą obieracze i kupczyki. Szykują grunt pod nowe zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielkopolska

W moim rejonie Wielkopolski siane jest podobnie jak roku ubiegłym. Sporadycznie ktoś zwiększył obszar. Tzw " skoczkowie" poszli w dymke i jest jej naprawdę sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zabrania siać cebuli?

Istnieje takie coś ja kontraktacja u nas podpisują umowy na cenę 0,36zł/kg

z odbiorem do końca listopada.

Na kontraktację bym nie liczył, bo odbiorcy kontraktowi migają się od wywiązywania się z umów w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kujawsko pomorskim okolice wloclawka brzesc kujawski powiem szczerze wiekszosc stalych graczy rzucila dymke ja rowniez ale to ze wzgledu ze nam masowo gnila w tym roku, jednak nikt nie zrezygnowal z sianej cebuli jedynie nie sieja faktycznie prawie wogole hiszpanki tylko porzadnego holendra z mysla o przechowaniu uwierzcie mi ze u mnie najmniejsi to 30 ha cebuli i ziemie 2-3 klasa sa wieksze zasiewy zboz najwazniejsze ze skoczkowie mielismy takiego ktoremu bogart sial 300 ha pierwszy raz rzucil cebule wiec moze bedzie troszke lepiej ale jezeli chodzi o dymke to ja sadze 12 ha co roku i gdy kupowalismy material ludzie bardzo nastawli sie na najwczesniejsze odmiany i jak nam powiedxial zejscie nie bylo gorsze. Naprawde teraz wszystko zalezy od pogody ale narazie pieknie pada regularnie jest cieplo dymka juz zrobila dywan takze moze byc naprawde nie przyjemnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie wojewódzkie informacje jestem ciekawy bardzo kolego obieraczu

Dane dotyczą cebuli czerwonej.Gościu zrozum tekst zanim zrobisz wpis,a z obieraniem cebuli mam tyle wspólnego co Tusk z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski

Na jesień z cebulą raczej na pewno będzie syf. Zapasy w chłodniach zrobią swoje i wpłyną co jest oczywiste również na ceny cebuli w łusce... Dalej się okaże. Nie do przewidzenia jest pogoda (najważniejszy czynnik) jak i ilość zasiewów. Dla przykładu ja siejąc kilkadziesiąt hektarów zwiększyłem zasiewy o 10 % (spowodowane jest to jednak układem pól i w miarę sztywnym płodozmianem gdyż rozsądek nakazywałby zmniejszenie powierzchni). Jednak w moim bezpośrednim sąsiedztwie jeden z wieloletnich producentów siał 20 ha a w tym sezonie 0 ha. Inny siejący 40 ha zmniejszył na 25 ha. Stawianie tezy, że wszyscy zwiększyli albo wszyscy zmniejszyli wielkość zasiewów jest nie do ustalenia teraz, zwłaszcza, że siewy i sadzenie jeszcze się nie skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej

Na jesień z cebulą raczej na pewno będzie syf. Zapasy w chłodniach zrobią swoje i wpłyną co jest oczywiste również na ceny cebuli w łusce... Dalej się okaże. Nie do przewidzenia jest pogoda (najważniejszy czynnik) jak i ilość zasiewów. Dla przykładu ja siejąc kilkadziesiąt hektarów zwiększyłem zasiewy o 10 % (spowodowane jest to jednak układem pól i w miarę sztywnym płodozmianem gdyż rozsądek nakazywałby zmniejszenie powierzchni). Jednak w moim bezpośrednim sąsiedztwie jeden z wieloletnich producentów siał 20 ha a w tym sezonie 0 ha. Inny siejący 40 ha zmniejszył na 25 ha. Stawianie tezy, że wszyscy zwiększyli albo wszyscy zmniejszyli wielkość zasiewów jest nie do ustalenia teraz, zwłaszcza, że siewy i sadzenie jeszcze się nie skończyły.

Wreszcie jakiś głos rozsądku. Początek może być trudny chłodnie polskie jak i zachodnie mają nabite magazyny cebulą kupioną  w niskiej cenie i może okazać się że nie będą wykazywać ochoty do podnoszenia cen. Wszystko może jednak zmienić przebieg pogody i kwestie większych czy mniejszych zasiewów może zostać zweryfikowana. Według mojej opinii zasiewy mniejsze będą o 15 do max 20 % w stosunku do roku poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Dane dotyczą cebuli czerwonej.Gościu zrozum tekst zanim zrobisz wpis,a z obieraniem cebuli mam tyle wspólnego co Tusk z Polską.

Zrozumiałem tekst. A czy ja napisałem o żółtej? Jeśli wszyscy stawiają na cebulę nisko budżetową to jestem ciekawy jej jakości. Poza tym bez warunków magazynowania czarno to widzę. Ale to moja opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...