Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Co słychac na rynku cebuli?

jak u was ceny do obierania i na worek

dzis do obierania słyszałem ceny i 10 i 19 gr (co taka rozbieznosc)?

a na worek po ile sprzedajecie?

czy juz cały sezon na nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obierka

Ceny niskie a jak mam obierać pod strachem za 0,05gr zysku to wolę przeczekać miesiąc,dwa i zobaczymy co się zmieni. Lub całkowicie zmienić branże. Złote lata dla obierania cebuli się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku "kupię" znaczy "przyjmę". Cena sięgnęła zera. Dziś rolnicy proszą aby móc zrzucić towar na plac. Absurd ale fakt.

Nic głupszego nie słyszałem w momencie gdy cena odbiła się od dna i rynek wraca do równowagi a w Rosji cena za dobrą cebule wynosi 30 rubli i ruszył import z Egiptu  . Kolego chcesz zawrócić kijem Wisłę, albo  wiesz dobrze z której strony  chlebek jest  smarowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :lol:

 

Nic głupszego nie słyszałem w momencie gdy cena odbiła się od dna i rynek wraca do równowagi a w Rosji cena za dobrą cebule wynosi 30 rubli i ruszył import z Egiptu  . Kolego chcesz zawrócić kijem Wisłę, albo  wiesz dobrze z której strony  chlebek jest  smarowany .

Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym się z Tobą zgodzić.... Rzeczywistość jest jednak inna. 

Rynek nie wraca do równowagi gdyż po pierwsze nie ma do czego wrócić a po drugie jeżeli na najważniejszym rynku świata cena wynosi ZERO to równowagę można osiągnąć jedynie równając do zera.

 

 

Emmeloord (20-04-2017) 100kg     Uien 30-60% grof, uit de schuur 0.01     Uien 60%> grof, uit de schuur 0.01  

Ceny z Rosji, Korei Północnej,Beninu czy Górnej Wolty nie wnoszą nic do świata przemysłowej cebuli bo te rynki nie istnieją nawet jako promil globalnego handlu przemysłówką. Egipt sprzedaje do Rosji na mocy porozumień sprzed dwóch lat po zamrożonych cenach a do Europy idzie z Egiptu tylko cebula ekologiczna gdyż takowa się w Europie skończyła. Sprowadzałbyś cokolwiek za grube pieniądze jak możesz mieć tego pod dostatkiem za darmo?

Do kwietnia rynek przemysłowy chroniły przed załamaniem kontrakty. Teraz to już wolna amerykanka niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku "kupię" znaczy "przyjmę". Cena sięgnęła zera. Dziś rolnicy proszą aby móc zrzucić towar na plac. Absurd ale fakt.

Nie prawda. Prosto z pola była po 7gr dziś jest 100% więcej za cebule luzem, worek blisko 40 gr więc jest lepiej niż było, co nie oznacza, że są to ceny opłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busiarze dostają 55 -65 a tirowcy 65-75.

Więcej mają tylko kontrakty ale to już się chyba kończy.

 

Czy ktoś dostał wyższą propozycję na kontrakt jesień - wiosna niż 95 groszy? Nie pytam o szczegóły tylko o to czy to dobra cena? Wziąłem taki kontrakt i teraz chciałem dobrać więcej ale dzisiaj dają już tylko 75 groszy więc sądzę że komuś dali ponad złotówkę i teraz sobie uśredniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebluarz

Wschodznia wielkopolska nie ma szans wjechac, poza tym zimno, nie mam mowy o oprysku, zreszta cebula powykrecana od zimna, nie wygląda to dobrze a na jutro mówią przymrozek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...