Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik tutaj nie chodzi mi o to, że cebulę zasiałem pierwszy raz ogólnie, tylko pole na którym uprawiam cebulę w tym roku wcześniej jej nie widziało i to nie wiele pomogło, bo również szału nie ma. W tym sezonie głownie warunki pogodowe były słabe. Do tego w zagłębiach cebulowych wybitnie piętnowało to problemy w związku z nagromadzeniem chorób i zmęczeniem gleb. Także jeśli ktoś myśli, że nie uprawiał cebuli i ma fajne czyste pola pod tą roślinę to niekoniecznie. Skoczki tak samą się poparzą. Powodzenia i naprawdę współpracujmy, bo nie ma sensu się wykańczać nawzajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbaro

Widzę że cena jest kiepska to jeszcze zbytu nie ma, odbiorcy zaczęli się wycofywać z zakupu obranej, pewnie póki brokuł się nie skończy będzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Gość gość kujawy

Czy cebula już osiągnęła dno cenowe czy to dopiero przednami? Obserwując trend to niedługo będą ogłoszenia że proszę zabrać cebule i dopłacam do transportu. Skoczki nasieli a teraz dramat, milionow niebedzie a co niektory jak sial to juz zysk liczyl. A tak na marginesie w marketach cena bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość gość kujawy napisał:

Czy cebula już osiągnęła dno cenowe czy to dopiero przednami? Obserwując trend to niedługo będą ogłoszenia że proszę zabrać cebule i dopłacam do transportu. Skoczki nasieli a teraz dramat, milionow niebedzie a co niektory jak sial to juz zysk liczyl. A tak na marginesie w marketach cena bez zmian.

Dostałem dzisiaj info, że od poniedziałku mam 5gr taniej za obrana. Obrana na kujawach 1.3-1.2. Towar do obierania 0,25-0,35. Dno dna i brak szans na poprawę w najbliższych tygodniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...