Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pyra

Panowie po niedzieli chyba trza ruszać w pole?

niektórzy już zaczęli. co myślicie . czy czekamy ?

 

się pytasz, sprawdź co masz w redlinach i podejmij decyzje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
  • 2 weeks later...
Gość wacek-małopolska

Panowie nie spieszcie sie z ostrym kopaniem! Ja sadziłem przeszło tydzień jedna odmianę jeden kaliber i jedną partię i im pożniej sadzone tym gorsze. Kwitną a rzędy się nie zeszły co zwykle badyle było za pas jak się weszło! Bulwy sie zawiązuja a susza- niebedzie plonu. Zresztą starzy mówią że jak niema orzechów niema ziemniaków- rok temu sprzedawałem orzechy tyle było a teraz ani jednego! Druga wróżba to kwitnienie akacji- że jak dużo kwiecia to i ziemniaków - u nas pare kwiatków na drzewie było i kwitły raptem dwa dni! Może to gów..prawda ale faktycznie niema widoków na solidny plon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian

to samo u mnie te co były sadzone 2 kwietnia do nawet nawet z wyglondu ale pod krzakiem niema durzo a te co sadzone w połowie kwietnia to szkoda gadać marne poprostu badyl słaby a pod krzakiem 3sz orzeszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Ja za 3 dni kończę kopanie, wykopałem ok 20 ha średnia cena 1,3 średni plon 22 tony z ha dało ok 30 tys z ha. uważam sezon ziemniaczany za zamknięty. Za najdalej tydzień cena będzie na poziomie 50 groszy a za miesiąc 15 groszy i kibel jak co roku do tego pogoda sprzyja i jak ktoś nie zrobił błędów w uprawie to ziemniaków będzie masa. Co roku słyszę, że ziemniaków nie będzie a tu co roku są i ceny padaczne... Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Teraz poplony na zazielenienie, wakacje i na jesień kukurydza i ziemniaki frytkowe (no tak nie całkiem zakończyłem sezon ziemniaczany) warzywka to strasznie dużo roboty, a zysk nie pewny masa ludzi i kolejnych urządzeń więc przy większym areale trudne do wykonania. To prawda, że w tym roku się udało ale co roku tak nie będzie więc najlepiej jak każdy zostanie przy swoim systemie gospodarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...