Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawać po 2zł za worek.Z Holandi juź jadą sadzeniaki 2,80 za kilogram!.Czy was ktoś zmusza do kupowania-nie.Więc nie piepszcię,źe to przez import ziemniaka bo sami go sprowadzanie.Najlepiej blokować drogi.Nauczycie się liczyć.Kupujcie POLSKI sadzeniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek lubelskie

Czy kartofli z ha kopiemy 20t czy 50t to każdy z polaków kupi ich i tak około 90kg na rok i nieważne czy będzie po 10groszy w sklepie czy po 1zł czy po 2zł za kilo...

tylko tyle że ludzie nie zapłacą za naszą prace... niek nie kupi 100% więcej bo są o połowe tańsze...

 

w polskim rynku kartoflanym jest tak, że każdy myśli, że jak opuści cene to sprzeda wszystko i drugiego wykończy, i potem jeden przed drugim opuszczaja cene i jest jak jest...

PRAWDA najprawdziwsza Prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak mój dziadek gadał tak "jak jest słabo pokaż ze jesteś silny ze przetrwasz bo przecież jak miałeś dużo nie jechales do wójta czy prezydenta i oddawales pieniadze bo kupcy płacą tak dobrze że niewiesz co z nimi robic" i to się sprawdza bo 3 lata temu cena było to sąsiad nie dzwonił po gminie i mówił żeby przyjechali po kasę to się podzieli tylko twierdził że to jego bo na to zapracowal. Tak teraz też nie w zywajmy bo nic.nie są nam winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek lubelskie

Witam, na targowiskach Piszczac, Terespol handlarze zaopatrujący się na giełdach trzymają pięknie cenę 1 złoty, pewnie na worku cos opuszczą. Chłopi oddają po 0,66 zł.

Giełdziarz zarabia na ziemniaku więcej niż Chłop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na targowiskach Piszczac, Terespol handlarze zaopatrujący się na giełdach trzymają pięknie cenę 1 złoty, pewnie na worku cos opuszczą. Chłopi oddają po 0,66 zł.

Giełdziarz zarabia na ziemniaku więcej niż Chłop.

 

Jaki problem stan się gieldziarzem i się będziesz od kasy uginac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem stan się gieldziarzem i się będziesz od kasy uginac

Nie mam nic do Giełdziarzy , dla mnie to handlowcy jak wszyscy inni, w tym roku to Oni jednak robią tu u nas chyba dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kiła mogiła

Kochani producenci ziemniaka zwlaszcza teren pow sieradzkiego jestescie nie powazni co do ceny!

Ziemniak bedzie za darmo jak w 2014 roku , w tej chwili juz proponuja 2zl/15 kg a przyszly tydzien bedzie jeszcze gorszy, koncza sie promocje na markety i nikt nie kupi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemniak po 15gr za kg, pomidor 25gr za kg i niema jeszcze kto kupic. Boże widzisz i nie grzmisz.!! ten rok jest tragiczny, przetwornie sprowadzają towar z zagranicy bo jest jeszcze tanszy, do czego to nas doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszowice 2zl za 15kg dno jednym słowem za woreczki sie wraca tylko i za placowe

 byłem  z ziemniakiem w łodzi na zjazdowej przez 3 doby sprzedałem 300 woreczków  a miałem 600  z powrotem przywiozłem do domu  nie było sesu stać dalej  niema zejscia  kupiec sama drobnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNO DNO DNO J JESZCZE BĘDZIE GORZEJ BO WSZYSTKO CO NIE SPRZEDANE W LATO IDZIE DO PRZECHOWALNI CIĘŻKI ROK DLA KREDYKOBIORCÓW NA WIOSNĘ JELONKI OD KOMORNIKÓW NA LICYTACJACH DO WYBORU I KOLORU ZIEMNIAKI ZA BEZCEN WIĘCEJ SADZIĆ W PRZYSZŁYM ROKU  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

JESZCZE DO WAS NIE DOTARŁO ŻE W POLSCE ŻYWNOŚĆ MUSI BYĆ TANIA TO JEST CELOWA POLITYKA NASZYCH RZĄDZĄCYCH JEŻELI LUDZIE W SKLEPACH BY PŁACILI NORMALNE CENY TO BY BYŁY PROTESTY A ROLNIK I TAK BĘDZIE SPRZEDAWAĆ CZ ZA 20 GR CZ ZA 10 GR PO PROSTU NIEMA INNEGO WYJŚCIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tania żywność w sklepach weź się przejedź po marketach i sprawdź ceny ziemniaka to w szoku będziesz, te w siatkach po 2,5kg to praktycznie wszędzie kosztują 4,99zł czyli 2zł/kg wychodzi i takie ceny są stałe od kilku lat niezależnie czy rolnik sprzedaje za 0,80 czy 0,20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Po prostu rolnicy sami są sobie winni, jeżeli nikt by nie sprzedał poniżej pewnej kwoty to  w końcu kupowaliby po takiej cenie jaką proponuje rolnik. 

Tylko rolnik w Polsce jeszcze do tego nie dojrzał.

Dzisiaj słyszałem wypowiedz pewnego rolnika że on musi sprzedać nie ważne za ile bo co z tym zrobi. takich jest wielu i dlatego taka sytuacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...