Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

 Ale żeś pojechał mi teraz - faktycznie za te  trzy dni deszczu zgniły w polu a te pięć dni temu  kopane jakims cudem są zdrowe w przechowalni! Chłopcze ja za ziemniaki żonie na 15 rocznicę ślubu w sierpniu  tego roku nową Astrę kupiłem więc mi tu nie filozofuj.

ja sadze ziemniaka 20 ha  i iuz wykopałem załoze sie ze mam  wiekszą wydajnosć niz ty z 55  a ziemniak tydzień dłuzej w polu róznica kolosalna zgnije nic nie ukopiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ludziska dajcie tego ROMUNA do mnie też ziemniaki mam do sprzedania (IRGE)

,  Ludzie nie kopią u nas,bo więcej zgniją na pryzmie niż na polu

my jednego roku jak rumuny brały ładowalismy zgnite  z niszczykiem wszystko co urosło sie ładowało  niema co sie przejmować jak biorą przebiorą te lepsze a potem gorsze i dobrze zapłacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małopolsce rumuny ruszyły cena trszkę ale mają wymogi bez zadatku ani rusz

kolego jak mógł bys przysłac ich w okolice sieradza do zagłebia my spełnimy ich wymogi 50+ 60+ i 70+  mamy  towaru w przechowalnie pasami pospinane  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

w rumuni ziemniaki kosztują 50-70 leja co w przeliczenu na złotówke daje ok 60gr. polski ziemniak w obecnej cenie zdaje się być tanim towarem i konkurencyjnym cenowo w stosunku do zachodnioeuropejskiego co wskazuje że eksport na rumunię byłby możliwy. narazie rumuni mają jeszcze swojego i czy zaczną ładować u nas jest sprawą otwartą.smutną prawdą jest fakt,że pomimo lepszych cen na zachodzie europy polski tani ziemniak jest totalnie blokowany przez prawo eksportowe w tym fito i skazany na łaske i niełaske rumunów.to spadek po kalinowskim i negocjacji w kopenhadze z 2004roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ziemniaków w Niemczech bije rekordy i wynosi obecnie ok.88gr/kg przy zakupach całotirowych. Zgadzam się z opinią, że nasz export jest blokowany przez przepisy i winę za to ponosi PSL. Niemcy wykorzystują tą sytuację do ochrony własnego rynku. Aby to zmienić muszą ulec zmianie zasady dotyczące badań FITO. Rumuni przyjadą - to kwestia czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy obrotu ziemniakami z Polszą nie zostaną chyba nigdy zmnienione, nikt na zachodzie nie jest na tyle durny aby zepsuć rynek stabilizowany przez dziesięciolecia. Przecież jak przyjedzie sieradzka hołota to reszta ma pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ziemniaków w Niemczech bije rekordy i wynosi obecnie ok.88gr/kg przy zakupach całotirowych. Zgadzam się z opinią, że nasz export jest blokowany przez przepisy i winę za to ponosi PSL. Niemcy wykorzystują tą sytuację do ochrony własnego rynku. Aby to zmienić muszą ulec zmianie zasady dotyczące badań FITO. Rumuni przyjadą - to kwestia czasu.

Piszcie petycje do Prezydenta ,może coś wreszcie z ty zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie na freshplaza albo fresh market jakie bzdury  wypisuje niemiecki związek plantatorów ziemniaka żeby zniechęcić importerów i ewentualnie konsumentów do polskiego ziemniaka! Już strzygą uszami bo niema teraz w europie tanszego ziemniaka jak w Polsce! Bodaj by wreszcie szlag trafił PSL za zgodę na takie restrykcje w eksporcie ale ci co negocjowali to się już ustawili tak że ich wnuki będą korzystać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalam dzisiaj zobaczymy czy coś sie zmieni

To co się dzieje od dłuższego czasu na polskiej wsi-po prostu klęska.Brak jakichkolwiek cen wynagradzających ciężką pracę rolnika do tego nasz EXPORT jest blokowany przez przepisy,już nie wspomnę o dotychczasowych obowiązujących przepisach badań FITO,porażka ;( . Ceny warzyw min.ziemniaka,marchwi,cebuli itd. poniżej kosztów produkcji.W telewizji w ogóle nie słyszy się o ROLNIKACH!!! Wsie zaginają,młodzi ludzie widząc co się dzieje-nie chcą zostawać,opuszczają dobytki zgromadzone przez pokolenia,na wsiach przeważnie są ludzie w średnim i starszym wieku.Rolnicy ,aby coś mieć muszą tyrać 20 godz/na dobę. PROSIMY -- aby ruszył export,ponieważ nie dość,że brak cen to brak jakiegokolwiek zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina nie prosimy tylko trzeba ruszyć tyłki i wyjść iprotestować pod sejm tak jak to zrobili sadownicy tylko oni mają związki i w sejmie swoich ludzi a ziemniaki i warzywa to każdy sam sobie aby sąsiad kiepsko a wyjść protestować  to już nie  wszystko po 10 gr zero zejścia każdy myśli w przyszłym roku będzie lepiej      oby się nie zdziwili    nie zanosi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik WLKP

To co się dzieje od dłuższego czasu na polskiej wsi-po prostu klęska.Brak jakichkolwiek cen wynagradzających ciężką pracę rolnika do tego nasz EXPORT jest blokowany przez przepisy,już nie wspomnę o dotychczasowych obowiązujących przepisach badań FITO,porażka ;( . Ceny warzyw min.ziemniaka,marchwi,cebuli itd. poniżej kosztów produkcji.W telewizji w ogóle nie słyszy się o ROLNIKACH!!! Wsie zaginają,młodzi ludzie widząc co się dzieje-nie chcą zostawać,opuszczają dobytki zgromadzone przez pokolenia,na wsiach przeważnie są ludzie w średnim i starszym wieku.Rolnicy ,aby coś mieć muszą tyrać 20 godz/na dobę. PROSIMY -- aby ruszył export,ponieważ nie dość,że brak cen to brak jakiegokolwiek zejścia.

 

a w internecie mozna tylko przeczytać, że rolnikom będzie łatwiej ...

http://agrobiznes.money.pl/artykul/polskim-wsiom-bedzie-latwiej-pozyskac,89,0,2174297.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier...enie! Pomoc taka,wsparcie takie unia to unia tamto! Gdyby były normalne ceny na produkty rolne w tym kraju mam w du..e cała unie ! Kupuję za gotówkę czy kredyt co mi pasuje tak jak było przed wejściem do UE gdy ceny maszyn czy traktorów lekko licząc były o połowe mniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pier...enie! Pomoc taka,wsparcie takie unia to unia tamto! Gdyby były normalne ceny na produkty rolne w tym kraju mam w du..e cała unie ! Kupuję za gotówkę czy kredyt co mi pasuje tak jak było przed wejściem do UE gdy ceny maszyn czy traktorów lekko licząc były o połowe mniejsze!

tak jest normalne ceny i niepotzebna nam unia bede pracował dzień i noc  i cos z tego bede miał a nie woze kapuste białą do kwasiaża płaci mi 7 gr za kilo 100 km w jedną strone nic zostaje tylko na chleb ledwie sie  wegetóje  zyć sie odechciewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ziemniakiem w Polsce jesli chodzi o opłacalność produkcji nie jest tak źle,ale trzeba zrobic jedną podstawową rzecz....NA REJON SIERADZKI WPROWADZIĆ 50 LAT KWARANTANNY! i wtedy będzie można produkować z zyskiem. Sieradzcy producenci ziemniaków to ludzie ktorzy kochają pracę.Byle towar poszedł.Nie ważne,że za darmo....

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...