Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

DNO DNO DNO J JESZCZE BĘDZIE GORZEJ BO WSZYSTKO CO NIE SPRZEDANE W LATO IDZIE DO PRZECHOWALNI CIĘŻKI ROK DLA KREDYKOBIORCÓW NA WIOSNĘ JELONKI OD KOMORNIKÓW NA LICYTACJACH DO WYBORU I KOLORU ZIEMNIAKI ZA BEZCEN WIĘCEJ SADZIĆ W PRZYSZŁYM ROKU  

----dokładnie zgadzam się ...w sieradzu powinni  trzy razy do  roku sadzić ..pierwszy raz  w grudniu  w doniczkach pod  osłonami ,następnie  tradycyjnie kiełek +folia i agrowłóknina  a potem po pierwszych zbiorach bo trzeba pekina sadzić to  to za  darmo oddać ..puste łby ....na sieradzu to głowy mają tylko po to że  deszcz pada jest  to osłona by  wody do  d*py nie naleciało ..!!!!!może jeszcze   w listopadzie po  chryzantemach  dacie radę posadzic,,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti Sieradz

Kolego nie Pier....Ja mam zawsze ok 10ha pekina po ziemniakach i z pekinki w zeszłym sezonie g....o było.Lepiej mieli ci co mieli biała i czerwoną i wymietli wszystko do końca stycznia bo wzięli kasę.Wszycy trzymali pekinke w chłodniach bo będzie cena przyszedł maj i wywieźli całą masę na pole a rachunki za prąd po 10 000 tysięcy mieli.W tym roku też szału na pekinkę nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Nie pamiętam dokładnie który ale około roku 2000 jak też był tani rok to mówili że rolnictwo będzie sie opłacić za 10 - 15 lat.

I co?

Teraz tez mówią że za 10 lat będzie lepiej bo będą szanować rolnika.

Ku..a życia braknie żeby się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwek kalisz

Zastanawiam sie dlaczego tak jest ze ziemniaki sa tak tanie.... Czy przemrozenia wiosenne moze niesamowita wydajnosc w tym roku czy spzycie spadlo?

umnie jest nesamowita wydajnosć niemoge przekopać ziemniak gruby owalny porównać zeszły   rok miałem drobiazg susza była pole mam 300 metrów długie z iednej radliny mam 1,5 tony samych grubych + sadzeniak na 4 podkładki kopane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie jest nesamowita wydajnosć niemoge przekopać ziemniak gruby owalny porównać zeszły   rok miałem drobiazg susza była pole mam 300 metrów długie z iednej radliny mam 1,5 tony samych grubych + sadzeniak na 4 podkładki kopane

Sylwek, to ile to jest z hektara?!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo policzyć! akurat mam takie pole na 300m długie to sie mieści ok 50 redlin co 67,5cm.  Wychodzi 75 ton /ha grubych plus sadzeniaki!:-) Oj dzieci ,dzieci...

Dzięki tatuś... :)  ale pytaliśmy Sylwka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ... zazdrośniki ... tylko do roboty lepiej się weście, przyjedź jeden z drugim i zobacz jak powinien ziemniak i kapusta wyglądać do Sieradzkiego rolnika, porządek w gospodarstwie nowy Merc Bmw Jelonek Grimme Claas Fendzior MAN itp. Nikt im tego za darmo nie dał a jeśli nawet na kredyt częściowo to spłacać trzeba nikt ojcowizny nie poświęci bo SIERADZKA ZIEMIA WALECZNĄ BYŁA I TAKĄ POZOSTANIE Czołem ...!!!

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wschodnia wielkopolska susza byla i jest kukurydza prawie do mlucenia jak 35 z ha tylko prawie sadzonki niema tylko gruby bo troche w lipcu padalo trzeba orac a tam gdzie troche zroslo nie idzie a gdzie tu plon 60 czy nawet 75 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu cieszyć buzkę że plon 5o czy 70 ton z ha cena realna 10 gr i niema komu podać policzyć paliwo ludzi nawozy opryski  ....itd a nawet głupią rolkę do waszych grimmme ktura kosztuje 500zł to z czego tu się cieszyć dokładka w tym roku jak nic .............ten się cieszy co ma w tym roku 10 czy 15 ton z ha bo ma mniejszy problem ze zbytem  oby następny rok był lepszy....................ale nie będzie tak słodko bo w tym roku kto się przejechał na zbożu ma sadzić ziemniaki i warzywa       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkopisarzu_Marcin'ie a Ty ile kopiesz i na ile sadzisz...

ja licze ok 60 ton, sadzone 75, śląskie okolice gliwic... odmiana Jelly   nie wiem jak Belmonda sypnie. 

 

Na 75cm to się zgodzę ale na pewno nie na 67,5cm bo redliny by rozerwało i połowa zielonych, a po drugie ziemniak na 67,5cm ma mniej miejsca i na pewno nie rozrośnie się na 60 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jak kolega na pisal nie sztuka wyprodukowac tylko dobra cene otrzymac tak bedzie jak z swinkami 3.2zl a co dzis 5 i wiecej i ani pomur czy inna zaraza nie przeszkadza zeby byla cena wysoka i z zemniakami to samo a ci co korzystali z roznych dofinansowan teraz sie martwiom no bo 5 latek trzeba produkowac i za darmo oddac przecierz dostali zwrot to musza teraz to w inny sposob odrobic niema nic za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość producent

Kupcy czytają o tych waszych rekordach i myślą sobie że rolnik to jest jednak głupi pod każdym względem, jeden pisze ze zebrał 50, drugi siedemdziesiąt a trzeci 100 ton z ha plonu handlowego. zaraz potem pojawia się ogłoszenie kupię ziemniaki 1,5 zł za worek :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...