Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof Jarzyna ze SZCZ.

podzielam Twoje zdanie Kujawiak, u mnie Vineta sypie pod 50 ton, sprzedaje nie mniej jak 40 groszy, wychodzi co prawda dobre 20 tys. na ha, ale ogólny koszt sprzedaży wychodzi dobre 10 tys. Zaznaczam, że nie oddaję handlarzom, wożę towar na Targpiast i bezpośrednio na sklepy we Wrocławiu. Zostaje około 10 tys na ha, ale i tak jestem tego  przekonania, że powinno zostać więcej za tą ilość roboty. Pozdrawiam trzeźwo myślących producentów ziemniaka. 

Prawdziwy gospodarz nie bawi się w handlowanie ze sklepikami tylko powinien mieć dobrego odbiorcę, który będzie utrzymywał cenę rynkową choćby nie wiem co, nigdy nie zejdzie poniżej kosztu zakupu a producent chociaż dokłada to i tak będzie jeszcze opuszczał cenę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldziu lamusie straż nie ma uprawnień aby wlepić Ci mandat tylko policja, a pozatym poczytaj trochę: zakaz wypalania ściernisk i rowów nie ma mowy o pyrczysku to jest naturalny rytuał żeby mieszczuchy nie zapomniały gdzie działkę nabyli. Agencja nie zabiera tylko POUCZA.

 

legalnie nie bo jak ktoś zadzwoni na straz pozarną dostaniesz mandat i zabiorą dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldziu lamusie straż nie ma uprawnień aby wlepić Ci mandat tylko policja, a pozatym poczytaj trochę: zakaz wypalania ściernisk i rowów nie ma mowy o pyrczysku to jest naturalny rytuał żeby mieszczuchy nie zapomniały gdzie działkę nabyli. Agencja nie zabiera tylko POUCZA.

 

legalnie nie bo jak ktoś zadzwoni na straz pozarną dostaniesz mandat i zabiorą dopłaty

ale mogą cie obciążyć kosztami akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogórkek grunowy

umie w okolicy jeden znajomy rolnik sprzedaje po 50- 60 groszy na zimę stałym klijentą i tez ma kilku kolesi co handlują na rynkach i kupują od niego to sprzedaje chyba bo 40groszy   nie jest jakimś swiatowym potentatem ale od wrzesnia do listopada z 5 hektarów potrafi zawsze wszystko rozsprzedać. a ziemniaki ma naprawdę piękne jedną odmiane jak kopał to z 4 przyczep moze było z 150kg odpadów paszowych tak to same grube bez sadzeniaków ale co 7 dni pryska na zarazę i zasilał   tajfun dopiero teraz nadaje sie do kopania bo była nać jeszcze zielona. największe porosły  tajfuny i vineta tajfuny są prawie wszystkie jak kilo soli i wiekszę kilka wchodzi w koszyk bardzo duza wydajność z 1 h wyszło 18 przyczep takich po 4-4,5 tony i tajfuny nie były świeżo z centrali tylko roczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umie w okolicy jeden znajomy rolnik sprzedaje po 50- 60 groszy na zimę stałym klijentą i tez ma kilku kolesi co handlują na rynkach i kupują od niego to sprzedaje chyba bo 40groszy   nie jest jakimś swiatowym potentatem ale od wrzesnia do listopada z 5 hektarów potrafi zawsze wszystko rozsprzedać. a ziemniaki ma naprawdę piękne jedną odmiane jak kopał to z 4 przyczep moze było z 150kg odpadów paszowych tak to same grube bez sadzeniaków ale co 7 dni pryska na zarazę i zasilał   tajfun dopiero teraz nadaje sie do kopania bo była nać jeszcze zielona. największe porosły  tajfuny i vineta tajfuny są prawie wszystkie jak kilo soli i wiekszę kilka wchodzi w koszyk bardzo duza wydajność z 1 h wyszło 18 przyczep takich po 4-4,5 tony i tajfuny nie były świeżo z centrali tylko roczne

gosciu powiem ci tak tajfun to jest  ziemniak nic nie wart do jedzenia bez smaku  badziewie straszne tak jak napisałes smak jak kilo soli by sie jadło  a gotuje sie godzine twarde jak kamienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umie w okolicy jeden znajomy rolnik sprzedaje po 50- 60 groszy na zimę stałym klijentą i tez ma kilku kolesi co handlują na rynkach i kupują od niego to sprzedaje chyba bo 40groszy   nie jest jakimś swiatowym potentatem ale od wrzesnia do listopada z 5 hektarów potrafi zawsze wszystko rozsprzedać. a ziemniaki ma naprawdę piękne jedną odmiane jak kopał to z 4 przyczep moze było z 150kg odpadów paszowych tak to same grube bez sadzeniaków ale co 7 dni pryska na zarazę i zasilał   tajfun dopiero teraz nadaje sie do kopania bo była nać jeszcze zielona. największe porosły  tajfuny i vineta tajfuny są prawie wszystkie jak kilo soli i wiekszę kilka wchodzi w koszyk bardzo duza wydajność z 1 h wyszło 18 przyczep takich po 4-4,5 tony i tajfuny nie były świeżo z centrali tylko roczne

posłuchaj to ty zbierasz 70 t ziemniaka z hektara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogórkek grunowy

tak w tym roku obrodziły ze jest ponad 70ton. przy czym napisałem ze na tasmie są same ziemniaki wielkości kilograma soli i większe nie mieszczą się na taśmie dla tego trzeba wolniutko jechać tym co się wozi ziemniaczki chwalą tajfuna wszystko jest twarde jak się nie ma zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego się cieszyć . z wydajności  tak z ceny -----nie--- tylko człowiek się dwa razy więcej narobi a pieniądze te szme oczywiście jak się uda sprzedać.policzyć koszty amortyzację ludzi to w tym roku dokładka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedaje za krajem od 20-25 gr kg takie z kombajnu u mnie w miejscowości od lat tak robię  bo w okolicy nikt nie sadzi bo mu się nie opłaca, przyczepa mi wychodzi 800-900zł bez warzenia jest tam nie całe 4 tony w tym roku 13 przyczep z 1 hektara  nie którzy kupują po kilka przyczep przebrane sprzedaje po 50groszy tak ze w tym roku jest dobrze bo z 8hektarów już zostały mi tylko 3 do sprzedania ale jeszcze mam zamówenia co się nie sprzeda w tej cenie spasę bykami  a nie jak inni gospodarze oddają za pół darmo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie warto

na ziemniaka są duże  nakłady nie warto  dorobiłem sie na ziemniaku  mam wszystkie maszyny do uprawy włącznie z grime sr 140 niestety  tyraniem ponad siły przepłaciłem  zdrowiem  zapotrzebowanie przyszło i czas wybierać sie na tamten swiat  i wszystko szlak trafi  jaki człowiek był  głupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ziemniaka są duże  nakłady nie warto  dorobiłem sie na ziemniaku  mam wszystkie maszyny do uprawy włącznie z grime sr 140 niestety  tyraniem ponad siły przepłaciłem  zdrowiem  zapotrzebowanie przyszło i czas wybierać sie na tamten swiat  i wszystko szlak trafi  jaki człowiek był  głupi

taki nasz los tyramy, tyramy,niema czasu na nic,i dopiero ciężkie doświadczenie nas otrzeżwia,ale trzymam kciuki będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie dwa lata i klapa.A taki jeden z drugim się przechwala, który ma więcej z hektara.Ja ukopałem 500z ha a ja 700 .Dla mnie mogli by kopać po 1000 i za darmo oddać głupole.Wstyd rolnicy nie szanujecie swojej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki nasz los tyramy, tyramy,niema czasu na nic,i dopiero ciężkie doświadczenie nas otrzeżwia,ale trzymam kciuki będzie dobrze :)

sama natura pokazuje ze jak mniej jest towaru lepsza  cena  sadzita  za duzo  sprzedawajcie za grosze  zobaczycie kiedyś przepłacicie zdrowiem  opanować sie nie bogać dzierżawcy on nic nie robi ma czysty pieniądz  dzierżawca jak nie chce mu sie pracować niech ziemia lezy odłogiem  lepsze będą ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej sadzić napewno będzie lepiej    w przyszłym roku zamiast zboża każdy ziemniaka i warzywa tak ludzie sobie już planują    zboże tanie  to zasadzić ziemniaki         jeszcze większy kibel będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej sadzić napewno będzie lepiej    w przyszłym roku zamiast zboża każdy ziemniaka i warzywa tak ludzie sobie już planują    zboże tanie  to zasadzić ziemniaki         jeszcze większy kibel będzie

Tak będzie- gdyby każdy musiał kupić sadzeniaka po 1500 czy 2000zł/tone  to może byłoby mniej nasadzone! Ci co sadzą wczesnego to i tak tyle zapłacą a kto niema kasy zasadzi swoim albo kupi na targu za pare groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...