Skocz do zawartości

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem co powiedziec ale czytam na portalu na f i nie chodzi mi ospolecznosciowy ze towaru niema zejsci w tej chwili na export tez niema jak co roku  i w styczniu kiedy rusza export pekiny braknie sam jestem ciekawy kto ma racje czy fachowcy w tej dziedinie czy chandlarze z pod kpr. Zycie pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Swietosław

A co jeśli exportu w ogóle nie będzie bo spekulanci mający po 5 tel obdzwonili wszystkich i zobaczyli, iż towaru jest tylko tyle, że starczy na bieżące potrzeby.... I w pas  kłania się jakość towaru włożonego do chłodni, zacznijcie zaglądać głębiej bo ta kapusta pleśnieje i nic nie da obniżenie temperatury i wilgotności... Tyczy się to i jabłek i pekiny. Samo to, iż jedna z mazowieckich grup (a podam przykład tylko jednej z kilkunastu) posiadająca paręnaście tysięcy ton jabłek wolne ma komory ukazuje, że jabłek też nie ma. Nie bądź baran jeden z drugim, we wrześniu padało 21 dni z 30, a w październiku 12 dając ponad 300 litrów wody na metr. To tak jakbyś stanął pod prysznicem i rozkręcił wodę,pierwsze 10 min jest fajnie, kolejne 5 ciało zaczyna się bronić, jest ci po prostu zimno a to ciepło a po kolejnych 10minutach zaczyna cię mglić i jest Ci niedobrze. I to w temp pokojowej ok 18-20 stopni, a warzywo co na to? 30 dni padało dzień i noc... STOP MANIPULOWANIA CHŁOPEM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury.. Jestem stąd, nie uprawiam pekina ale widze co ludzie maja w polu, jest 22 listopada i miejscami cale pola nie ruszane. Kto ma to ma ale wielu wielu i małych i duzych producentów nie ma towaru. Handlarska propaganda, gardze wami

są pola czyste gdzie nie było nigdy roślin z rodziny kapustnych i tam pekinka rośnie praktycznie bez oprysków i nie ma śladu grzyba,sam miałem ok 4 hektarów  na tak zwanym piasku ziemi lekkiej odmiane bilko i pieknie urosła czyste długie zielone główki 100% wycinki natomiast na flagowych polach towar jest gorszy mimo stosowania różnych oprysków ten kto nie żałował na opryskach i ma troche wiedzy w temacie uprawy pekinki wycioł 100%plantacji 

u nas w okolicach łęczycy i piątku jest wielu takich rolników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzki

są pola czyste gdzie nie było nigdy roślin z rodziny kapustnych i tam pekinka rośnie praktycznie bez oprysków i nie ma śladu grzyba,sam miałem ok 4 hektarów  na tak zwanym piasku ziemi lekkiej odmiane bilko i pieknie urosła czyste długie zielone główki 100% wycinki natomiast na flagowych polach towar jest gorszy mimo stosowania różnych oprysków ten kto nie żałował na opryskach i ma troche wiedzy w temacie uprawy pekinki wycioł 100%plantacji 

u nas w okolicach łęczycy i piątku jest wielu takich rolników 

To powiedz mi czemu ten pan ze Św Małgorzaty jeździł i szukał do siebie na magazyn pekiny skoro u Was tak obrodziła, Łęczyca i kawałki bez kapustowatych to tak jak Kalisz bez pomidorów, ale bzdury buahahaha i w Łęczycy piasek, no panie głupoty to trzeba "umić" pisać hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

są pola czyste gdzie nie było nigdy roślin z rodziny kapustnych i tam pekinka rośnie praktycznie bez oprysków i nie ma śladu grzyba,sam miałem ok 4 hektarów  na tak zwanym piasku ziemi lekkiej odmiane bilko i pieknie urosła czyste długie zielone główki 100% wycinki natomiast na flagowych polach towar jest gorszy mimo stosowania różnych oprysków ten kto nie żałował na opryskach i ma troche wiedzy w temacie uprawy pekinki wycioł 100%plantacji 

u nas w okolicach łęczycy i piątku jest wielu takich rolników 

Ja miałem na piasku , pekinki urosło może ze 30%,a na lepszej ziemi 70%,więc pytam kolegi czemu u mnie nie urosła?.Zaznaczam,że pole też nie widziało kapustnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Ja miałem na piasku , pekinki urosło może ze 30%,a na lepszej ziemi 70%,więc pytam kolegi czemu u mnie nie urosła?.Zaznaczam,że pole też nie widziało kapustnych.

ja też miałem na piasku i 100 % wycięte główki od 1,5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Centralna

Sieradzki no u nas w okolicach elczycy ziemie sa nie rowne, jest glina podmokła a za 600metrów 6klasa z zwirem pod 15cm ziemi, tutaj akurat sie zgodze, ale co do pekiny bez opryskow.. ciezko, zwlaszcza ze panowala smietka, bylo mokro wiec i na grzyba kidy sie dało trzeba bylo pryskac, wiedzy nie wiedzy, czas zrobil swoje, pekina dzieli sie na ta do 15 sierpnia sadzona i od 15ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Huczsrajajamiński kret

Gadacie głupoty ze można wszędzie sprzedać po 1,1 obecnie, ale gdzie konkretnie to żaden nie mówi. Moja stoi i nie może się na handel doczekać bo wszyscy ciagle mi mówią: ,,narazie nie potrzeba Pekiny.” Mam 100 ton i jak tak dalej pójdzie wszystko wyrzucę. Ale czytając was to mam wrażenie że wy chyba mieszkacie na marsie i tam idzie ten wasz Pekin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Gadacie głupoty ze można wszędzie sprzedać po 1,1 obecnie, ale gdzie konkretnie to żaden nie mówi. Moja stoi i nie może się na handel doczekać bo wszyscy ciagle mi mówią: ,,narazie nie potrzeba Pekiny.” Mam 100 ton i jak tak dalej pójdzie wszystko wyrzucę. Ale czytając was to mam wrażenie że wy chyba mieszkacie na marsie i tam idzie ten wasz Pekin.

Jak nie masz gdzie sprzedac to nie sadz w olokicach kalisza jest po 1,0 fakt ze slabsze zejscie ale 1,0zl jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TW. Balbina

Gadacie głupoty ze można wszędzie sprzedać po 1,1 obecnie, ale gdzie konkretnie to żaden nie mówi. Moja stoi i nie może się na handel doczekać bo wszyscy ciagle mi mówią: ,,narazie nie potrzeba Pekiny.” Mam 100 ton i jak tak dalej pójdzie wszystko wyrzucę. Ale czytając was to mam wrażenie że wy chyba mieszkacie na marsie i tam idzie ten wasz Pekin.

Mistrzu jest dopiero listopad ty masz raptem 100 t. i już myślisz o wyrzucaniu ?!  5 miesięcy handlu przed tobą weź się w garść. Potwierdzam kalisz 1 zł wyjściowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do skorzystania z serwisu głównego w celu dodania ogłoszenia o sprzedaży, forum służy do dyskusji.

 

Swoją drogą ładnie Wam porósł ;) 100, 300 ton pekina i już teksty "wszystko wyrzucę", "mam na zbyciu" ;) A to dobre ;) A niby tak wszyscy narzekają na brak wydajności i każdy oszczędza towar bo liczy na dobre ceny a tu tacy desperaci ledwo po zbiorach chcą się towaru pozbywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...