Skocz do zawartości

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Ludziom sie nudzi i wypisuja bzdury jestem z okolic Proszowic mozna powiedziec ze jest tu zagłebie pekinki  cena jaką dostaje na dzien dzisiejszy to 0,80,0,90 gr za kg w zaleznosci od skupu duzo robiłem przed swietami teraz staneło nikt nie dzwoni  wiec jakim cudem mieszkajac w odległosci kilkudziesieciu km odemnie dostajecie powyzej 1 zł?tak jak kolega napisał dajcie namiary chetnie sprzedam pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

gdzie i kto tak placi kolego chetnie sprzedam

Kolo Kalisza tak sprzedaje mowie jak jest po co bym mial klamac, na gieldzie moze i jest 0,80 ale markety placa wiecej a na szt. Po 1,5zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dark 66

Kolo Kalisza tak sprzedaje mowie jak jest po co bym mial klamac, na gieldzie moze i jest 0,80 ale markety placa wiecej a na szt. Po 1,5zl

1 zl placi supper skup z obrazejowic pan k..a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość wąsacz

"płaci" to jest pojęcie względne w odniesieniu do gotówki albo przelewu bo jeśli chcą tylko nabrać towaru na przelewy w postaci darmowego KREDYTU u rolników to dziękuję za taki handel :huh: dla mnie osobiście odroczone terminy płatności to jakaś farsa i głupota. A może wy też dostajecie przy kasie w markecie odroczony termin płatności paragonu? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"płaci" to jest pojęcie względne w odniesieniu do gotówki albo przelewu bo jeśli chcą tylko nabrać towaru na przelewy w postaci darmowego KREDYTU u rolników to dziękuję za taki handel :huh: dla mnie osobiście odroczone terminy płatności to jakaś farsa i głupota. A może wy też dostajecie przy kasie w markecie odroczony termin płatności paragonu? <_<

a co mi szkodzi poczekać 30 dni na przelew jak mam sprawdzonych stałych odbiorców...teraz gotówką już prawie nikt nie płaci, a zwłaszcza ci co skupują towar na markety skoro im market płaci po 30-60 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi szkodzi poczekać 30 dni na przelew jak mam sprawdzonych stałych odbiorców...teraz gotówką już prawie nikt nie płaci, a zwłaszcza ci co skupują towar na markety skoro im market płaci po 30-60 dniach

Niby nic ale tutaj widać patologię. Markety mają nas w garści i powoli wyniszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Niby nic ale tutaj widać patologię. Markety mają nas w garści i powoli wyniszczają.

też masz racje kolego ale za to powinno sie nasze Państwo zabrać i  "KACZOR" niech nie fika z Rosją, i unia tak samo chce wykończyć polskiego chłopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

też masz racje kolego ale za to powinno sie nasze Państwo zabrać i  "KACZOR" niech nie fika z Rosją, i unia tak samo chce wykończyć polskiego chłopa

swieta prawda kolego niema chandlu z rosia i lezymy a unia ma nas gleboko w d*pie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wąsacz

Po pierwsze market płaci 15dni najpóźniej 25dni a te 90dni a nawet u niektórych 120dni napisane drobnym drukiem na umowie to robienie z rolnika idioty do potęgi. No bo przecież chłop przeżyje pójdzie do kurnika zabierze kurze jako zabje świnie i uczta gotowa, ale czasy się zmieniły. Nie jest tak? Wielcy Agrobiznesmeni tego Polskiego ugoru umysłowego. Nie znam się na Polityce ale faktycznie Rosja to jedyny dobry rynek zbytu ale z roku na rok inteligentniejszy trudny, wymagający ustępstw z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec sprawa jest prosta....obsiejmy swoje pola w mniejszych ilościach a wszystko się zmieni....poniesiemy połowę kosztów a może zyski będą takie same??? osobiście mam 12 ha GO i wszystko było pod warzywami ale zyski z roku na rok są mniejsze.....obecnie 5 ha obsiałem pszenicą a resztę zrobię każdego warzywa po kawałku..chyba z głodu nie padnę??? a jak słyszę że ktoś ma 100, 200, czy 50 ha warzyw to on musi tanio sprzedawać ba nawet nie bedzie pytał się o cenę tylko powie "żeby tylko brali"  a skupom i pośrednikom pasuje taki obrót sprawy....ich jest kilku a nas kilkaset  na danym terenie. A zobaczcie jak jest brak jakiegoś towaru to wszyscy dzwonią i wszyscy cię znają i dadzą dobrą cene i gotówką nawet zapłacą....PANOWIE I PANIE ROLNICY EKONOMIA ZROBI SWOJE....przecież kiedyś braknie nam kasy na te wieczne inwestycje a jak bedziemy wiecej wydawać niż zarabiać to dobrze nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jak nie ma gdzie sprzedac to sprzedaje na markety i nie ukrywam że podpisalem umowę z terminem 180 dni. takie sa realia jak towar zalega. no co wyrzucić lepiej

Czyli kase dostaniesz po roku.....pół roku bedziesz ładował kase w produkcje a kolejne pół roku czekał za pieniędzmi ze sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakiś tam jest, ktoś gdzieś coś sprzedaje, nie zauważyłem przez ostatnie lata, żeby ludzie wywalali masowo na pola.

tylko czasy się pozmieniały, teraz albo myślisz długofalowo, robisz wszystko profejsonalnie i godzsz się na handle z marketami (które owszem, walą w dupsko każdego jak tylko się da, ale tu się w tej kwestii nic nie zmieni póki co) albo zwijasz biznes.

 

niestety nikt tego nie zmieni, ani handlarz, ani producent, to jedynie może zmienić rząd, ale tego nie zrobi, ani ten rząd, ani żaden inny.

po prostu trzeba się dostosować albo iść do pracy na etat, tyle wszystkim pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

no jakiś tam jest, ktoś gdzieś coś sprzedaje, nie zauważyłem przez ostatnie lata, żeby ludzie wywalali masowo na pola.

tylko czasy się pozmieniały, teraz albo myślisz długofalowo, robisz wszystko profejsonalnie i godzsz się na handle z marketami (które owszem, walą w dupsko każdego jak tylko się da, ale tu się w tej kwestii nic nie zmieni póki co) albo zwijasz biznes.

 

niestety nikt tego nie zmieni, ani handlarz, ani producent, to jedynie może zmienić rząd, ale tego nie zrobi, ani ten rząd, ani żaden inny.

po prostu trzeba się dostosować albo iść do pracy na etat, tyle wszystkim pozostało.

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przedsiębiorca z bronisz

1.60 za 5 1.70 za 10 bronisze giełda ruch spory zbyt tylko stali bywalcy mają export płaci od 1.50 do max 1.80 zejście duże prognoza na przyszłość: jeśli tred się utrzyma będzie tylko drożej towar coraz gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...