Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Po 10zł to dostają ludzie handlujący detalicznie na targowiskach a tutaj piszecie o takich cenach na giełdach hurtowych.

 

Średnia cena z giełd to 4-6zł za 15kg żółtego ziemniaka. Tak jest np. w Katowicach czy Wrocławiu. Wyjściowa to 5-6zł a oddają po 4-5zł. Oczywiście zależy od dnia bo przez te deszcze zdarzają się braki towaru ale bez przesady żeby zaraz się 10zł zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Marcin, od razu dmucha na zimno i zbija cenę o połowę, jeszcze by za mało na chłopie zarobił, chłop ma to może robić po kosztach,

kolego popieram cię/jak przemysł spadł do ok 60 gr/kg zrobili strajk by nie wstawiac jabłek mają po ok 90 gr/kg jabłka są i to naprawdę duże ilości na drzewach,a jak ziemniak po 3 zł za worek to handlarzyki się jeszcze targują byśmy im opuścili po 10 ZŁ ZA 15 KG TO POWINNA BYĆ CAŁOROCZNA CENA BEZ ZMIAN ZA ZIEMNIAKA!!!!!!!!!!w tym roku nie ma urodzaju,a do tego gniją na polu niesamowicie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Marcin, od razu dmucha na zimno i zbija cenę o połowę, jeszcze by za mało na chłopie zarobił, chłop ma to może robić po kosztach,

 

Tak się składa, że "Pan Marcin" właśnie jest chłopem - producentem ziemniaka i chce po prostu żeby na forum znajdowały się prawdziwe informacje a nie sztucznie zawyżane czy zaniżane ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej nie będzie widzę co się dzieje i jak ziemniak się urodził mogę dać namiary na znajomego co sprzeda ilości tirowe po 20zł 100kg pięknych grubych ziemniaków to woreczek wychodzi 3zł. Workują zaraz z pola nie ma żadnego oDpadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej nie będzie widzę co się dzieje i jak ziemniak się urodził mogę dać namiary na znajomego co sprzeda ilości tirowe po 20zł 100kg pięknych grubych ziemniaków to woreczek wychodzi 3zł. Workują zaraz z pola nie ma żadnego oDpadu

Czekam na namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja wczoraj sprzedawałem w Tychach w moim ulubionym miejscu. 300 woreczków zeszło za około 6 godzin  I Zapisąłem 8 osób na zimę około 3.5 ton) Więc jest zbyt ja sprzedaje po 12zł woreczek 15 kg i nikt nie powiedział mi ze drogo wiedza ze smaczny jest mój ziemniak i z lat ludzie kupują ten rok jest dużo dużo lepszy niż rek temu. Powinno już tak padać by nie mogli wykopac na tych ciężkich ziemiach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie nawet o takich debilach co za 2 zł sprzedają bo takich już nie ma nawet w sieradzu. Pogoda jest taka że nie wiadomo czy ktoś kombajn wciągnie na te pole w tym tygodniu, i czy towaru będzie i jest dużo to nie jestem taki pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze cena jest 12 zl 15kg jak nie ma co sprzedac. W zime beda szukac po 30zl za worek 15kg i tez nie bedzie bo zgnily. Jest jeden wielki gnoj. Nawet gadac sie nie chce o tych ziemniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze cena jest 12 zl 15kg jak nie ma co sprzedac. W zime beda szukac po 30zl za worek 15kg i tez nie bedzie bo zgnily. Jest jeden wielki gnoj. Nawet gadac sie nie chce o tych ziemniakach.

Chce tylko wszystkim przypomnieć że w czerwcu też miały być po 20 wor a nie po 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Tak tylko ze w czerwcu w tamtym roku byl normalny rok z urodzajem a w tym roku wszystkim zgnily bo bylo za duzo deszczu a do tego to co zostalo to nikt nie moze wykopac bo wszystko plywa w wodzie. A cena rzadzi urodzaj towaru. Wiec cena w tym roku musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze w czerwcu w tamtym roku byl normalny rok z urodzajem a w tym roku wszystkim zgnily bo bylo za duzo deszczu a do tego to co zostalo to nikt nie moze wykopac bo wszystko plywa w wodzie. A cena rzadzi urodzaj towaru. Wiec cena w tym roku musi byc.

Panie ale w kwietniu tego roku mowiliscie że młody w czerwcu po 20 zl bo zimno jak to urośnie o i byl 5 zl wor.

Wracam z rybitwy zaladowany korzeniem przeszedłem się na pyre wolane 5 i 4 złote i tylko weź co dogadamy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...