Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wgr mądry sadownik

Koledzy którzy mi doradzali kiedy będzie te 3 zł bo mam jeszcze 200 ton i chciałbym już zacząć sprzedawać nawet po 2,80  

 

---------------------------

Od Administracji:

Proszę bzdur nie pisać. Raz pan pisze jako sadownik, a raz jako kupiec po to aby manipulować ceną.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jabłko stanieje po majówce i to mocno, kto nie sprzedał to ma problem, ale tych co zostawili i czekali nie wiadomo na co w ogóle mi nie szkoda. 

Był okres, że była bardzo dobra cena i zapotrzebowanie to trzymali, bo jak zwykle im mało, to teraz oby było jak najtaniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik warka
7 godzin temu, Gość Wgr napisał:

Jabłko stanieje po majówce i to mocno, kto nie sprzedał to ma problem, ale tych co zostawili i czekali nie wiadomo na co w ogóle mi nie szkoda. 

Był okres, że była bardzo dobra cena i zapotrzebowanie to trzymali, bo jak zwykle im mało, to teraz oby było jak najtaniej. 

Nie powiedział bym ze stanieje po prostu  nie ma już jabłek i cena  siłą rzeczy musi iść do góry. U nas już komory są puste.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chyba ma swój rozum,  jak czytam komentarze to ręce opadają.  Nikt nie zna przyszłości, ani eksporter,  ani sadownik każdy ma swoje przeczucia.  Jabłek powoli ubywa,  wiadomo że wschód słabo bierze, ale zachód nadrabia w tym roku. Co będzie za miesiąc nikt nie wie.  A ceny są cały czas w okolicach 2zl/kg zależnie od odmiany i odbiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Wkurzony napisał:

Pytam się kiedy to 3 zł będzie bo przecież nie ma jabłek !!!!

 co ty ...? jak widzisz jabłek na razie nie brakuje a 3 zł ci nikt nie zapłaci żeby nawet brakło ich całkiem (skoro nie ma to po co podnosic cne za coś co nie istnieje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psycholog

Cena jest psychologiczna, wzrośnie popyt to i cena pójdzie do góry. Jeżeli popyt pozostanie na tym samym poziomie lub spadnie to cena już taka zostanie do końca sezonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamany 600ton w komorach
9 godzin temu, Gość psycholog napisał:

Cena jest psychologiczna, wzrośnie popyt to i cena pójdzie do góry. Jeżeli popyt pozostanie na tym samym poziomie lub spadnie to cena już taka zostanie do końca sezonu.

 

No to mnie pocieszyles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 00:00, Gość Wgr napisał:

Jabłko stanieje po majówce i to mocno, kto nie sprzedał to ma problem, ale tych co zostawili i czekali nie wiadomo na co w ogóle mi nie szkoda. 

Był okres, że była bardzo dobra cena i zapotrzebowanie to trzymali, bo jak zwykle im mało, to teraz oby było jak najtaniej. 

jabłka nie stanieją tylko zdrożeją i  ładne jabłka  zKA będą po 3zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zadowolony sadownik
11 godzin temu, Gość hmm napisał:

rzeczywiście 600 ton po 2 zł daje 1 200 000 złotych. Ludzie by chcieli mieć takie problemy

To już nazywa się pazerność. Ludzie nie ma co przesadzać. Sprzedawać jabłko na sortowanie po około 2 zł i jeszcze mieć niedosyt. U mnie też jest jeszcze 600 ton i jestem bardzo zadowolony z ceny. Wzrośnie ok, nie wzrośnie też super :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grupowicz

Idared 1.7/1.8, ligol 1,8/1,9, szampion od 2zł do 2,20 zależy od jakości, golden od 1,9 do 2,1 zalezy od koloru ( żółtego nikt już nie chce ), jonagored 1,8/2. Niestety ceny poleciały, ale ten tydzien i tak mało miarodajny ja czekam na nastepny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek

za idareda już płacą 1,6  żebyście jeszcze po 1,30 nie sprzedawali bo ogłoszeń sprzedam coraz więcej a niby nie ma jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z ceną 1.6 chyba że na obierke :) ruch za jabłkiem jest całkiem ok,  ceny tydzien temu spadły o 10gr i tyle.  Nie ma problemu sprzedać jabłka,  a bym powiedział że widać nieco większe zainteresowanie nim niż tydzień temu. Jabłek dobrej jakości brakuje,  a handlu jest jeszcze 3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość markus

Nie wiem skąd ta radość niektórych że pojawiły się problemy z zejściem i ceną. Jeżeli ktoś tak super sprzedał prosto z drzewa lub później w dobrej cenie to niech się cieszy że umiał wyczuć rynek i zrobił świetny interes. To że są problemy ze zbytem nie wróży dobrze na następny sezon, a wszyscy przecież jedziemy na jednym wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto sie tu cieszy ?  czytaj ze zrozumieniem może to raz, dwa o tej porze zawsze sie robi zastój i to nie jest wyczucie rynku tylko rok w rok to samo. O czym pisano tu nie raz, i to oni zostali wyśmiani albo zwyzywani od handlarzyków przez tych co czekają (nadal) na 3 złote za kilo. Wiec jeżeli ktoś sie tu śmiał to ci co liczyli na nie wiadomo jakie kokosy.  Już sie teraz nie śmieją za  bardzo.   Na dodatek zrobi sie zaraz jeszcze gorzej bo sie otworzą komory bo tu już nie ma na co czekać. I zobaczymy co wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obczytany
13 godzin temu, Gość yhy napisał:

a kto sie tu cieszy ?  czytaj ze zrozumieniem może to raz, dwa o tej porze zawsze sie robi zastój i to nie jest wyczucie rynku tylko rok w rok to samo. O czym pisano tu nie raz, i to oni zostali wyśmiani albo zwyzywani od handlarzyków przez tych co czekają (nadal) na 3 złote za kilo. Wiec jeżeli ktoś sie tu śmiał to ci co liczyli na nie wiadomo jakie kokosy.  Już sie teraz nie śmieją za  bardzo.   Na dodatek zrobi sie zaraz jeszcze gorzej bo sie otworzą komory bo tu już nie ma na co czekać. I zobaczymy co wtedy

W normalny roku zawsze po majówce export spada do poziomu około 150 tys. ton na miesiąc, w kwietniu czy w marcu jest na poziomie 200-250 tys. ton. Tylko to jest inny roku bo w całej UE jest najmniejszy volumen jabłek od 10 lat co widać po exporcie na zachód. Natomiast Rosja w tym roku pokazała, że bez polskich jabłek się obejdzie czyli era Idareda do Rosji się skończyła i właściwie pozostałych odmian też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rozeznanie

Idared 1,6/ 1,7 musi byc bez gradu po wyższej

Gloster 1,5/1,6 musi byc juz lepszy po wyższej

Gala 1.9/2.1

Jonagored 2/2,1

Ligol 1,9/2.0

Prince 2.0/2.2

Golden 65+ 1,7/1.9 70+ 2.0

Szampion 1.9/2.1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...