Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość rolnik centrum napisał:

A i potem koniec kwietnia i maj tak spadła drastycznie.  

 

To chyba z polowe jednak sprzedam po 1.zł 

Bo covid i zejscia szałowego nie ma.

Sezony pomyliles, covid zaczal się rok później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nikttaki
49 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Panowie jakie u was ceny za białą ?Małopolska skupy 0.6 płacą z łaską ilości paletowe.

 

0.7 bez problemu do klatek . 

Drobna 1.00 do 2 kg. Na wschód przy całym aucie 0.8 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec nie jedzie i nie przyjedzie chyba ze odpadowa lub porażona chorobami która nie nadaje sie na rynek Niemiecki ,Importowalismy kapustę z Niemiec a w tym roku sami wysłali nam wiadomość ze kapusty nie będzie w sprzedażny na export Powodem jest mniejszy urodzaj i to ze powodzie w Niemczech zrobiły swoje {a nie oficjalnie wiem ze bardzo duzo jest było kapusty porażonej przez bakteriozę } Wiec wracając do sedna sprawy cena na kapustę będzie zainteresowanie jest bardzo duże zapytania z Rosii Ukrainy i Białorusi wpływają kilka razy dziennie Myślę ze lada dzień znowu cena podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do biedronkowców myśleli ze są królami życia i śmierci  a tu klops Jeden z ok Błaszek chyba bardzo zdesperowany bo dzwoni co dziennie i stęka przez tel czy coś naszykujemy Zapłać uczciwie za towar marketowi 1 zł to będziesz miał chetnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik p

Poczytaj fresh market dużo kapusty w Niemczech i będzie presja na ceny .Ale w Polsce jest mniej to fakt  .Uratuje dobre ceny export na wschód.A kapustę z Niemiec naprawdę przywozom po 0.90 bardzo fajna.Nie pisze żeby panikę robić ale to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach beneluxu kapusta przemysłowa jest w cenie obecnej 0.19-0.22 euro, tyle wyczytałem w artykule na początku listopada. Z tego co wiem to Kontraktacja na markety jest tam po 0.5 euro i nikt niczego nie przywiezie z powodu powodzi. Nawet jeśli ktoś będzie czarował rzeczywistość że z Belgii będzie ściągał  warzywo to dla uwagi powiem że łapy mieszkające w okolicy miały warzywo z którym kołysały się miesiąc, było tego 26 palet i nawet w Opolu to ogłaszali... Tak jak pisałem naszykowalem nie 3 a 2 auta dla wschodnio jezycznych, fito, kasa i do następnego. Dostałem po 1,05 za badania. Poza tym to po moim sprzedaniu rozdzwonily się telefony po 0.8 w kartonowy bb luzem do 4.5kg. Mam wrażenie że niekoniecznie piszą tu chłopy o cenie 0.65 bo niby jaki mieliby w tym i interes??? Jak można dostać więcej??? Poza tym pisanie o tych Niemczech jest dla mnie tyle warte co 2 lata temu były wystawiane tu filmy ze zbiorów z Rosji i ta kapustą miała tu jechać. Sęk w tym że filmy były sprzed 8 lat I prócz propagandy biedronkowcow i innych tego typu cena skończyła się na 4.5 za kg i płaczu nie było tyle co przy tej obecnej złotówce... Sprawa wymyka się spod kontroli bo ogłoszenia typu KUPIE pyre, cebulę, marchew w worku 25kg jest coraz więcej a dziś mamy 5 grudzień!!! I na koniec wspomnę że nie znam takiego który zbiory ma w 100%, średni poziom to liche 60-70 bo kto by sial nawóz w sierpniu pod warzywo jak ma przyjść wczesna ZIMA!!!! ot i cała sprawa naszej sytuacji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Świat szykuje się do konfliktu globalnego  i za to pszenica dobija do 150zł . Kapusta w czasie konfliktów ratowała życie  to i teraz każdy  kraj chce jej  zgromadzić jak najwięcej .  Ruscy od nas by coś kupowali  gdyby nie przeczuwali  wielkiego głodu ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...