Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Ciekawe czy moje info się sprawdzi ???? Kumpel co w firmie nawozy  rozwozi powiedział mi dziś że obecnie i nawozy i węgiel delikatnie w dół , a po nowym roku ma minimum 100% i jedno i drugie  iść w górę . Aż sam w to na razie nie wierzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Czyli jest furtka  do importu tego co rynek potrzebuje !!

Przewidziana jest także procedura uzyskiwania kwot na towary objęte embargiem, jeśli będą one potrzebne na rynku białoruskim. Jednocześnie strona białoruska zastrzega sobie prawo do rozszerzenia listy towarów, których dotyczy zakaz importu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Ciekawe czy moje info się sprawdzi ???? Kumpel co w firmie nawozy  rozwozi powiedział mi dziś że obecnie i nawozy i węgiel delikatnie w dół , a po nowym roku ma minimum 100% i jedno i drugie  iść w górę . Aż sam w to na razie nie wierzę .

Wątpliwa sprawa, skoro gaz tanieje a twierdzili ze cena azotu zależy od cen gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
2 godziny temu, Gość Kkk6 napisał:

Wątpliwa sprawa, skoro gaz tanieje a twierdzili ze cena azotu zależy od cen gazu

 teraz już nic nie jest wiadome co będzie nam się wydaje ze teraz coś jest drogie a za pół roku dużo osób skapnie się ze wtedy jeszcze było tanio. Skoro jest kasa na rozdawanie za nic przykładowo bracia golce dostali 1,5mln złotych ze była pandemia i nie mogli grać a rolnik co dostał ?? owszem są dotację unijne ale nie oszukujmy się jak ktoś dostał kiedyś 150tys na rozwój to jeszcze coś zrobił a teraz przy tych cenach to wcale tak dużo nie jest jakby się wydawało. jedyna rada to stopy procentowe w góre i się wszystko uspokoii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pionek w grze
6 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Ciekawe czy moje info się sprawdzi ???? Kumpel co w firmie nawozy  rozwozi powiedział mi dziś że obecnie i nawozy i węgiel delikatnie w dół , a po nowym roku ma minimum 100% i jedno i drugie  iść w górę . Aż sam w to na razie nie wierzę .

powiem tak rok temu słyszałem ze podrożeje drewno i podrożało z 900zł na 1300-1500zł mimo ze traki kupowali w niskiej cenie bo mieli przetargi wiec tylko zarobili z tego pośrednicy czyli trak,. lasy państwowo teraz od 2 miesięcy nie chcą nic sprzedawać bo po nowym roku podnoszą cenę bo widzą co robi się na rynku ze traki tyle zarabiają i drewno w przyszłym roku też pójdzie w gore 1300-1500 na 2000-2500.  teraz są zmowy cenowe i państwo z tym nic nie zrobi bo i tak ludzie kupują w tej cenie. nawóz  będzie rósł w górę puki cena ziarna będzie szła w górę bo nie dają chłopu zarobić. Za dużo kasy jest wypuszczonych w rynek kredyty za pół darmo duża inflacja więc po nowym roku nic nie będzie taniej sam jeszcze myślałem ze coś stanieje ale nie ma mowy jak ma ktoś jakaś kasę niech coś kupi bo nic z tego nie zostanie. jak ktoś ma przykładowo 100tys na koncie to w tym roku 20 już mu odparowło w przyszłym będzie podobnie i zostanie mu wartoś 60-50tys a zanim się  obudzi to zostanie z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość d*pa blada
5 hours ago, Guest Kkk6 said:

Wątpliwa sprawa, skoro gaz tanieje a twierdzili ze cena azotu zależy od cen gazu

gdzie ten gaz tanieje ty mi lepiej powiedz, zobacz sobie kontrakt terminowy na styczen na holenderskiej giełdzie, oni kupują gaz na kontraktach terminowych a tam jest juz prawie kolejny rekord ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...