Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość rolnik centrum napisał:

A i potem koniec kwietnia i maj tak spadła drastycznie.  

 

To chyba z polowe jednak sprzedam po 1.zł 

Bo covid i zejscia szałowego nie ma.

Sezony pomyliles, covid zaczal się rok później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nikttaki
49 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Panowie jakie u was ceny za białą ?Małopolska skupy 0.6 płacą z łaską ilości paletowe.

 

0.7 bez problemu do klatek . 

Drobna 1.00 do 2 kg. Na wschód przy całym aucie 0.8 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Z Niemiec nie jedzie i nie przyjedzie chyba ze odpadowa lub porażona chorobami która nie nadaje sie na rynek Niemiecki ,Importowalismy kapustę z Niemiec a w tym roku sami wysłali nam wiadomość ze kapusty nie będzie w sprzedażny na export Powodem jest mniejszy urodzaj i to ze powodzie w Niemczech zrobiły swoje {a nie oficjalnie wiem ze bardzo duzo jest było kapusty porażonej przez bakteriozę } Wiec wracając do sedna sprawy cena na kapustę będzie zainteresowanie jest bardzo duże zapytania z Rosii Ukrainy i Białorusi wpływają kilka razy dziennie Myślę ze lada dzień znowu cena podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do biedronkowców myśleli ze są królami życia i śmierci  a tu klops Jeden z ok Błaszek chyba bardzo zdesperowany bo dzwoni co dziennie i stęka przez tel czy coś naszykujemy Zapłać uczciwie za towar marketowi 1 zł to będziesz miał chetnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik p

Poczytaj fresh market dużo kapusty w Niemczech i będzie presja na ceny .Ale w Polsce jest mniej to fakt  .Uratuje dobre ceny export na wschód.A kapustę z Niemiec naprawdę przywozom po 0.90 bardzo fajna.Nie pisze żeby panikę robić ale to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach beneluxu kapusta przemysłowa jest w cenie obecnej 0.19-0.22 euro, tyle wyczytałem w artykule na początku listopada. Z tego co wiem to Kontraktacja na markety jest tam po 0.5 euro i nikt niczego nie przywiezie z powodu powodzi. Nawet jeśli ktoś będzie czarował rzeczywistość że z Belgii będzie ściągał  warzywo to dla uwagi powiem że łapy mieszkające w okolicy miały warzywo z którym kołysały się miesiąc, było tego 26 palet i nawet w Opolu to ogłaszali... Tak jak pisałem naszykowalem nie 3 a 2 auta dla wschodnio jezycznych, fito, kasa i do następnego. Dostałem po 1,05 za badania. Poza tym to po moim sprzedaniu rozdzwonily się telefony po 0.8 w kartonowy bb luzem do 4.5kg. Mam wrażenie że niekoniecznie piszą tu chłopy o cenie 0.65 bo niby jaki mieliby w tym i interes??? Jak można dostać więcej??? Poza tym pisanie o tych Niemczech jest dla mnie tyle warte co 2 lata temu były wystawiane tu filmy ze zbiorów z Rosji i ta kapustą miała tu jechać. Sęk w tym że filmy były sprzed 8 lat I prócz propagandy biedronkowcow i innych tego typu cena skończyła się na 4.5 za kg i płaczu nie było tyle co przy tej obecnej złotówce... Sprawa wymyka się spod kontroli bo ogłoszenia typu KUPIE pyre, cebulę, marchew w worku 25kg jest coraz więcej a dziś mamy 5 grudzień!!! I na koniec wspomnę że nie znam takiego który zbiory ma w 100%, średni poziom to liche 60-70 bo kto by sial nawóz w sierpniu pod warzywo jak ma przyjść wczesna ZIMA!!!! ot i cała sprawa naszej sytuacji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Świat szykuje się do konfliktu globalnego  i za to pszenica dobija do 150zł . Kapusta w czasie konfliktów ratowała życie  to i teraz każdy  kraj chce jej  zgromadzić jak najwięcej .  Ruscy od nas by coś kupowali  gdyby nie przeczuwali  wielkiego głodu ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...