Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda i tak zarządzi jak będzie chciała. to że początek zimy łagodny nie znaczy że wiosna będzie łagodna. A nowalijka i tak nie prędzej jak w maju.

 

"poczatek zimy" raczej jej brak co to za mrozy minus 8 w nocy przez pare dni normalnie tragedia. Koncówka stycznia juz na plusie i w dzien i w nocy. Firmy rozsadowe wczesna zaczynaly siac okolo 10 lutego teraz sieja juz takze poczatkiem marca ktos juz  wpolu bedzie wysadzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy bedzie ktos sadzil w marcu to sie jeszcze okaze bo pogody jeszcze nikt nie przewidzial na tak dlugi okres.

 

Ja mam rozsade zamowiona na 10 marca na 6 ha. Rapidassa, Tucana tak żebym przed majowka sprzedawal juz cos, i w tych szesciu jeden ha FleXtona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarecki

Parę lat temu znajomy sprzedał młodą w maju z 2 ha a komorę starej otworzył w czerwcu jedno i drugie sprzedał w pożadnych pieniądzach ale to jest typ rolnika pedanta tak zadbanych pol i zaplecza to nigdzie nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Parę lat temu znajomy sprzedał młodą w maju z 2 ha a komorę starej otworzył w czerwcu jedno i drugie sprzedał w pożadnych pieniądzach ale to jest typ rolnika pedanta tak zadbanych pol i zaplecza to nigdzie nie widziałem.

Parę lat temu trafił na cene i brak kapusty i teraz pare lat jest za bezcen, co z tego że raz zarobisz a 10 razy dołożysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarecki

Parę lat temu trafił na cene i brak kapusty i teraz pare lat jest za bezcen, co z tego że raz zarobisz a 10 razy dołożysz

Tylko się odniosłem dó postu wyżej ^stara nie sprzedana młodą rosnie^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa zrolnictwem

Trzeba pisać petycję do ministra Jabłko drogie a oni wycofują i jeszcze rekompensaty dawają widać nic nie daje zmiana władzy sami kretyni przy korytach.

w grójeckim te wielkie chłodnie i grupy producenckie to spółki i w których połowa ludz to te sk***ysyny z pslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszemy, że kapusta płaciła to podajcie rok w którym to było. Historie tego typu, że sąsiad.......... to można rozbić o kant d*py. No Sorry.

Ja z tego co pamiętam to:

2015 płaciła

2016 nie płaciła

2017 nie płaciła

2018 chyba nie zapłaci, chciałbym się pomylić. B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszemy, że kapusta płaciła to podajcie rok w którym to było. Historie tego typu, że sąsiad.......... to można rozbić o kant d*py. No Sorry.

Ja z tego co pamiętam to:

2015 płaciła

2016 nie płaciła

2017 nie płaciła

2018 chyba nie zapłaci, chciałbym się pomylić. B)

Wychodzi jak nic że sezon 18/19 kokosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ceny kapusty bialej malopolska 0.25gr+Vat i nic sie nie zapowiada na lepiej, zejscie slabe jak nie masz innego asortymentu to ciezko gdzies cos wcisnac na skup moze nadchodzacy sezon bedzie lepszy bo skoczki szykuja sie na wlocha i pietruszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie jak tam  ze sprzedażom kapusty idzie coś bo umnie nawet nikt się nie pyta a na giełdy nie warto nawet jechać dno kompletne 6 zł za wór a wymagania z kosmosu czuje że się chyba wywali na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Proszowic skupy-0.2-0,3 za marketowa extra jakości, za przemysłową do big baga 0.15-0,18. Zejście nawet jest jak ktoś ma kontakty od lat a jarmark czy rybitwy to już nawet szkoda jechać z samą kapusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainie ceny białej kapusty kontynuują trend wzrostowy. Według informacji portalu www.fruit-inform.com od początku tygodnia ceny te prawie się podwoiły.

 

Kapusta na Ukrainie nadal drożeje, a tempo tego wzrostu cen w bieżącym tygodniu, przyspieszyło, informują analitycy projektu "Fruit-Inform".

Zgodnie z danymi z codziennego monitoringu cenowego projektu, obecnie ukraińskim rolnikom udaje się sprzedawać kapustę w cenach z przedziału 3 - 4 UAH/kg, to jest 0,08 - 0,11 euro/kg (0,35 – 0,47 zł/kg). Oznacza to, iż od początku tygodnia ceny tego warzywa wzrosły 1,6 - 1,7 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...