Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość głąb ten co sadzi kapuste

trzeba przechować na wiosnę z chłodni zapłaci kapusta na pewno 100 procęnt  zdrożeje z 0,08gr na 0,15gr jest przebitka jest budować przechowalnie i sadzić przechowywać  do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem z kapusta to jest taki ze ona  wcale nie idzie czyli na ta chwile nie przedstawia zadnej wartosci jesienne sa do zniszczenia to jeszcze maly problem bo jest w polu gorzej jak trzeba bedzie w maju zamurowac drzwi do przechowalni znam ludzi ktorzy zimowek nie beda zbierac na wiosne abo beda sie z nas brechtac albo drzec wlos z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość lipa zrolnictwem

a jak sadziłes to miałes chociaz zbyt na połowe 50 t ????????? :huh:

a ty jak sadzisz na wiosnę to masz na coś gwarancie jak jest trochę więcej to każdy macie w d*pie mam co roku zbyt na 200 ton ale  wszyscy po dobrym roku to przez 5 lat srają kapustą    i sadzą do oporu aż stodoły pękają w szwach nawet horteksy kalafior niby kontraktowany dla picu jak mają więcej to opuszczają cene robią wszystko żeby nie wziąć chłop zawsze jest ... żeby choć lepper żył

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz cene na umowie to nie mogą dac niższej . ani wyzszej nie dadzą jak na rynku jest drożej . w tym roku był przykład na truskawce. kto podpisał umowe to nie dostał więcej mimo ze na wolnym rynku była droższa o prawie 1,5 na kg. wracając do kapusty to tak własnie jest ze nasadzą a nawet napierd.... ile tylko a potem płacz na jesien bo nawet za 8 gr nikt nie chce . TAK LEPPEROWI ZYCIA JUZ NIKT NIE WRÓCI ALE DO SPRAWY JEGO SMIERCI NALEZAŁOBY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz cene na umowie to nie mogą dac niższej . ani wyzszej nie dadzą jak na rynku jest drożej . w tym roku był przykład na truskawce. kto podpisał umowe to nie dostał więcej mimo ze na wolnym rynku była droższa o prawie 1,5 na kg. wracając do kapusty to tak własnie jest ze nasadzą a nawet napierd.... ile tylko a potem płacz na jesien bo nawet za 8 gr nikt nie chce . TAK LEPPEROWI ZYCIA JUZ NIKT NIE WRÓCI ALE DO SPRAWY JEGO SMIERCI NALEZAŁOBY .

. Kolega wcześniej dobrze pisał, jak nie potrzebują to i tak wszystko zrobią żeby nie kupić... miałem kontrakt na marchew i w tamtym roku na wiosnę było trzeba wszystko wyrzucać, nie ja jeden tak miałem... kontrakty są dobre w jedna stronę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tu sie oszukiwac ceny nie ma i juz nie bedzie bo nie zapowiada sie w zadna strone eksport to pierwsza sprawa tylko rusek karmil narod nasza kapusta pokazal wiosna jak potrafi wymiessc towar przeciez za wczesna z pola 80 gr jak leci za kilo pamietacie i po tej sytuacji kazdy do pozygania nasadzil wiem dobrze bo odsprzedalem nasiona bez problemu. Dlatego nie denerwujcie sie i na cene nie liczcie juz zadna za biala i czerwona kapustke Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było a płaczki dalej widze na forum, ja sprzedałem 90 ton, od lipca do końca września. Cena początkowa 60 gr potem spadła do 40 gr i teraz się trzyma sztywno 30gr. Przechowalnia mam około 40-50 ton aby na zime było co robić. Sezon zaliczam do bardzo udanych, może chciało by się lepiej ale nie jest żle, coś poszło drożej, coś taniej, zawsze coś wyjdzie. W następnym roku planuje trochę swojej kiszeniówki zrobić, ma ktoś jakieś doświadczenie w kiszeniu ? Chodzi mi o początki sprzedaży, jakie ilości zaczynaliście kisić i gdzie szukaliście bardziej odbiorców ? Z tego co widzę kieszeniówka płaci zawsze x2 albo x3 więc w wiadro część dobrze będzie wrzucić, a resztę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gość_Michał_* a czy masz warunki do kiszenia, pozwolenia od sanepidu, pomieszczenia w których będziesz kisił, pakował, samochód do przewozu towaru, pracowników zatrudnionych (nie na czarno) z odpowiednimi badaniami. Łatwo się liczy czyjeś pieniądze nie znając kosztów jakie się ponosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...