Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szzone
Godzinę temu, Gość Sieradzak napisał:

Jak dziś panowie na giełdach młody na Łodzi czy Wrocławiu lub na Katowicach ? Przestańcie się przemawiać bo nie o to chodzi urodził się ziemniak i tyle każdy biedny rolnik z tamtego sezonu chciałby coś zarobić, co się obecnie dzieje wiemy że wczoraj był Krach wszędzie ale co się dziś dzieje na Sieradzu dziś spokój każdy odczekuje co się dzieje niech się przerwali i zejdą nadwyżki co zostały wczoraj nie sprzedane dziś większość kto kopie to do swojego kupca.

To powiedz przyjacielu jaką masz wydajność jeśli twierdzisz że ziemniak się urodził. Widząc tego waszego ziemniaka to śmiem wątpić, ale skoro wam się opłaca podawać po 80gr. Kto bogatym zabroni. Popierałem protest rolników ale teraz myślę że na głupotę ludzi  żadna władza nic nie poradzi. Mimo że sam mam 11ha ziemniaka życzę wam, złotówki za wór. Ja sobie poradzę sadzę 11ha a zbyt mam pewny na 16ha. Sprzedam swoje a potem kupię w promocji towar z wielkopolski i zarobię więcej niż ze swoich bez roboty. Pozdrowienia z Dolnego śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwikPL

Krajowy ziemniak zaczął się na potęgę, na Sieradzu pełno, handlarze się denerwują bo umoczyli kasę w starym Rumunie i teraz nie dość że mają robotę z przepakowaniem to jeszcze tracą i chowają po dziuplach. Wszystko to widać na forum wyładowują swoją frustrację na Polskich ?? rolnikach. Na samym Krakowie zagniwa w chłodniach jakieś 600ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was, czy fulisade można pryskać denara w fazie gdy ziemniak już ktwtnie?? Pryskam dziś vinete i zastanawiam się czy denara też można, denar już kwitnie ale trawica też jest i chciałbym ją spryskać ale nie wiem czy można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość były farmer

ale co Wy sie dziwicie ze cena w dół jak sami ją psujecie, najpierw sadzicie 70% gospodarski wczesna pyra a później na połowie chcecie zasadzić jeszcze późną to macie teraz w ch*j roboty a ja sie ciesze ze tacy napeleńcy sa bo dałem gospodarke w dzierzawe i sie smieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu

Poważnie jest poniżej złotówki ? 

Tyle roboty od samej zimy, koszty, nakład, policzcie swoje ,rodziny pracowników roboczogodziny, i taka cenę macie, ale chyba nikt z Was mniej nie sadzil i każdy z Was z E miratów SI eradzkich już ma rozsadę gotowa, i byle by oddać i wsadzić... Sami oddawactwem robicie sobie źle i sasiadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Młody ziemniak pasuje. Na ogrodzie wsadziłem, folia, włóknina, nawozy, paliwo, wyszło mnie 1500zł kosztów, ukopałem 100 worków sprzedałem po 11zł/worek, wziołem 1100zł, jestem do tyłu 400zł. HA...HA.... i po co sadziłem?    Pytam się po co?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradz
38 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Młody ziemniak pasuje. Na ogrodzie wsadziłem, folia, włóknina, nawozy, paliwo, wyszło mnie 1500zł kosztów, ukopałem 100 worków sprzedałem po 11zł/worek, wziołem 1100zł, jestem do tyłu 400zł. HA...HA.... i po co sadziłem?    Pytam się po co?????????

Rolnik skad jestes, jak tam cena wczoraj na łodzi , jak na miejscu na sieradzu płacą ???,ja mialem ogrodu 16 ar, ukopalem 4200 kg , wziąłem za to 4700 zl, kryte podwujnie , w tamtym roku bylo z tego kawałka 7000 zł, ale sprzedawalo sie po 3 zl za kilo na początku, ten rok bedzie katastrofa zaraz bedzie 5 zl , bo gruntowy ziemniak jest już lepszy niż ten kryty folią, folia w tym roku to niewypał za gorąco było, i za tydzien bedzie kopany grunt a tu włóknina jesscze nieruszona, poprostu masakra jakas, na drugi rok rezygnuje całkowicie z ziemniaka, szkoda życia na ten szajs chce ktos 10 ha w dzierżawe z możliwoscia nawadniania ololice wróblewa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa "Sieradzaka" - ceny żółtego ziemniaka na miejscu są w granicach 10zł za worek.

3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Młody ziemniak pasuje. Na ogrodzie wsadziłem, folia, włóknina, nawozy, paliwo, wyszło mnie 1500zł kosztów, ukopałem 100 worków sprzedałem po 11zł/worek, wziołem 1100zł, jestem do tyłu 400zł. HA...HA.... i po co sadziłem?    Pytam się po co?????????

Kolego, sadziłeś z nadzieją na zarobek a tu wyszło odwrotnie, szkoda gadać - rozumiem Cię doskonale.

Swoją drogą nie można całej winy za niskie ceny zwalać na ludzi z ESI bo nakłada się na to wiele różnych czynników.

Rolnictwo to chyba jedyna branża gdzie koszty produkcji nie mają nigdy nic wspólnego z ceną sprzedaży danego produktu. Weźmy dla przykładu np. producentów skrzyniopalet... Kilka/kilkanaście lat temu za sztukę płaciło się ok. 60zł, obecnie kosztują w granicach 100zł. Dlaczego? Zdrożało drewno, paliwo, stawki godzinowe pracowników ale każdy potrafi to doliczyć do ceny końcowej aby ostatecznie sprzedać towar z zyskiem.

Przypomnijcie sobie ile kiedyś płaciliście za litr ropy, ile kosztowała godzina pracy pracownika, ile nawozy, opryski itd. oraz po ile sprzedawaliście swój towar chociażby 15 lat temu. Ceny naszych towarów się nie zmieniły do tej pory a koszty są kilkukrotnie wyższe.

Przykro to powiedzieć ale ten nasz (pożal się Boże) "biznes" się kończy... Nie wiem kto to przetrwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie dobrze mówisz a wina między innymi takiej naszej sytuacji jest chobliwa pracowitość polskiego chłopa ale jest to uzasadnione chęcią godziwego zarobku a co w końcu kończy się jeszcze większy i stratami i kosztami. Powinny być jakes limity produkcyjne żeby ograniczyć nadprodukcie i wyeliminować takich właśnie skoczków i napalencow którzy nie mając zapewnione zbytu sądzą za duże ilości.. Ci co przykrywaja takie ilości jak tu piszecie wsadzcie mniej sprzedajecie za lepsze pieniądze towar dorosniety nie śrut a na tych ha co wam zostało wsadzcie mniej tych wszelkiego rodzaju kapust co miały być na całości po tych ziemniakach. Ludzie zacznijmy się w końcu szanować na własnych gospodarstwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szzone

Czy ktoś  mi w końcu  powie jakie osiagacie wydajności. Wszyscy piszą  o urodzaju ale o wydajności nikt nie chce napisać. Czyżby nie  było  się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Olesnica

Włóknina już poszła, zaczelismy Riviere z gruntu 15t/ha, malo sztuk pod krzakiem, ziemniaki grube, mało drobnych. I gdzie tu w hurt startować przy takiej cenie, tylko detal, w tedy jest kalkulacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...