Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maro
5 godzin temu, Gość Elolo napisał:

Rumuni kopia już od ponad 2 tygodni. Dopiero teraz spadła cena w Rumuni i import rusza. 

Dokładnie ale Pan Piotr jest codziennie na Rybitwach i pewnie tam słyszał że w Rumunii też było zimno i Polacy wysłali słąbego sadzeniaka i Polski będzie pierwszy:):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię że nie widziałem rumuńskiego ani nikt inny nie mowil ze już byl. Pytalem dzis w nocy znajomych z bud. Polski z tunelu już byl- dziadek Zukiem jak co roku pierwszy przywiozl troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel

Polski młody jest na broniszach codziennie od 5 dni.  Ilości małe busowe. Irga 8zł / kg reszta 6zł kg i drobne 1-2 zł taniej. Powiat sochaczewski przywozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszek

Ale panika, ale paaaaanika na tym forum, juz Rumun jest za chwile mówią ze go nie ma, jak jest to pokaz zdjęcie, wstaw i zobaczymy jak się prezentuje przesypany w polski worek. Panowie producenci, powtarzam raz jeszcze PEŁNA DYSKRECJA CO DO TERMINU KOPANIA, NIECH WIOZA RUMUNA TAK JAK PRZED ROKIEM 400 TIWOR,TO JEST NASZA CHWILA☺☺☺☺☺☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maro
2 godziny temu, Piotr Malopolska napisał:

Mówię że nie widziałem rumuńskiego ani nikt inny nie mowil ze już byl. Pytalem dzis w nocy znajomych z bud. Polski z tunelu już byl- dziadek Zukiem jak co roku pierwszy przywiozl troche.

Przypuszczam że i my nieraz sobie dłonie podawaliśmy:) mówie też co widziałem a Pan mnie odrazu ze glupoty opowiadam. Ten Tir na placu byl z 15 minut i pojechali gdzieś przypuszczam pakować pod market. A że jakieś Polskie są to może i tak ale nie jest to jakas skala hurtowa przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malinowa mamba

W następnym tygodniu wszyscy ruszą z kopaniem cena zaraz poleci w dół , w czerwcu będą już po 50 gr /kg o  ile będą^^ bo trzeba wykopać bo kapusta musi wejść bo nie ma przechowalni  a ropa ponad 5 zł ale taka już mentalność polskich  pseudo farmerów co mają hektar pięc czy dziesięć hektarów i jebią tylko rynek . jedyne co nas ratuje to dużo deszczu albo wcale ale to mało prawdopodobne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maro

Ktoś teraz na ogłoszeniach napisał ^wstyd kupcy importujecie ziemniaka^ proszę zadajcie sobie pytanie czy fajnie by było bez eksportu?? Każdy chce zarabiać każdy orze jak może. I czy każdy z was przeciwników Rumuna nigdy Rumunowi nic nie sprzedawał tylko wolał Polakowa 10 groszy taniej?? Czy każdy z Was orze polskim ciągnikiem czy z importu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytanie dotyczące wczesnego ziemniaka a konkretnie denara, jak narazie to 2 razy obradliłem wrzuciłem w i opryskałem moncznikiem i saletrzakiem magnezu a terazmam zamiar wrzucic infinito + bafolir aktiv jako potas i fosfor i ewentualnie mam foliq mikro i moje zapytanie brzmi czy nie za dużo tego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Małopolska z deszczem i kopanie tak że nie wybieracie się z siaradza na krakow. W sumie dzisiaj do południa widziałem kombajn na polu ale to jakiś desperat bardziej psul jak na kopal bo brakuje im kilka dni przez to ochlodzenie, jak by nie to, to szlo by kopanie na całego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sieradzak

u nas cisza narazie i woda w redlinach, ale kto wie za tydzień a może i po niedzieli  beda kopali co niektórzy co przykrywali podwójnie. dopadało towaru nie braknie. u mnie jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Zbyszek

Też byłem dzisiaj na broniszach i faktycznie był polski młody ale ja widziałem tylko Irge po 3,50. Rumunia nie widzialem. Stało dużo z Egiptu ale wszystko czekało na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikro

Tak dopadło towaru. Wiec będzie ale głupie gadanie to był dopiero 1 szt deszcz po sadzenia !wiec jeśli to jeden deszcz wiec ziemniaków na razie za dużo nie Bedzie wiec niech to będzie ostatni deszcz na 3 tygodnie to będzie dobrze z cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie taka cena 3,5 jak jeszcze się sezon nie za za dobrze. Albo sprzedający głupi desperat panikujacy cenę psuje co może być prawdopodobne bo to jest nagminne, jak nie ma kupca to czy jest kopi podać czy nie to cena w dół. Ku...a trochę szacunku do własnej roboty i do siebie, i podkreślam opanujcie się z tym opuszczanie ceny bez pojęcia mowie to na początku sezonu żeby każdy o tym myślał jak jedzie na plac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Błażej

Bez kitu pierwszy deszcz spadł a już wszyscy gadają że za dużo towaru będzie a jeszcze nikt nie zaczął kopać a już panika to jak tu ma być cena najlepiej niech Sieradz jedzie na ten strajk i siedzi tam miesiąc czasu w tej Warszawie a cena sama się zrobi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...